Аліменти, поділ майна та позбавлення батьківських прав: із якими питаннями полтавці звертаються до безоплатних адвокатів найчастіше

Автор: Вікторія Баберя, 15 травня, 14:47

Фото: Із якими питаннями полтавці найчастіше звертаються по допомогу до центрів БВПД


Із нагоди відзначення Міжнародного дня сім’ї, у Полтаві відбулася прес-конференція щодо захисту сімейних прав завдяки системі безоплатної правової допомоги. Зокрема, говорили про захист осіб від домашнього насильства та найчастіші звернення полтавців до безоплатних адвокатів.

Що стосується домашнього насильства в сім’ї, то, як зазначає директор Регіонального центру з надання БВПД в Полтавській області Олександр Черчатий, протягом минулого року близько 3,5 тисяч викликів патрульної поліції були саме за цими фактами. Але лише незначний відсоток тих осіб, які викликали патрульних і мали проблему, офіційно писали звернення і намагалися оскаржити дії тієї чи іншої людини, яка порушувала його права.

«Проблема дійсно глибока і потребує втручання держави, адже особа має почуватися захищеною. І у січні цього року вступив у силу Закон України "Про запобігання та протидію домашнього насильства", який фактично розширив спектр клієнтів, які мають право на вторинну правову допомогу», – нагадав Олександр Черчатий.

Олександр Черчатий

Відтепер така категорія як діти та жертви домашнього насильства, незалежно від статі, отримали право на безоплатну вторинну правову допомогу, тобто представлення їх інтересів в судах, складання процесуальних документів.

«Лише за перший квартал 2018 року, до місцевих центрів звернулися майже 11 тисяч жителів Полтавської області. Із них майже 15% стосуються тих звернень, які виявляються в сім’ях і їх неможливо вирішити один на один», – додав очільник системи БПД області.

Загалом, на Полтавщині жителі звертаються до фахівців місцевих центрів та бюро правової допомоги з різних питань. Зокрема, це розірвання шлюбу, стягнення аліментів, поділу майна подружжя, визнання фактів народження чи смерті на тимчасово окупованих територіях, позбавлення батьківських прав, визначення місця проживання неповнолітніх дітей тощо.

Юрій Ночовний, начальник Карлівського бюро правової допомоги Першого полтавського місцевого центру з надання БВПД наголосив на основних зверненнях мешканців.

«Проблеми, з якими люди звертаються до нашого бюро, є аналогічними в інших районах. Серед основних звернень – це, перш за все, стягнення аліментів, збільшення розмірів аліментів, розлучення, поділу майна та позбавлення батьківських прав».

Юрій Ночовний

Тенденцією першої половини 2018 року стали звернення з питаннями зменшення розмірів аліментів або оспорювання батьківства. Це пов’язане з тим, що держава посилила контроль і можливість впливу на недобросовісних батьків, які у різний спосіб намагаються уникнути свої обов’язків по утриманню дитини. Наразі на усіх батьків, які уникають виплати аліментів, накладаються санкції, у першу чергу це може бути арешт рухомого та нерухомого майна.

Олександр Черчатий також нагадав, що у разі необхідності діє «гаряча лінія» – 0 (800) 213 103, цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів. За цим номером людина може отримати правову консультацію та допомогу від фахівців.

 

Опублікована: 15 травня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація