Документальний фільм про участь жінок у війні покажуть у Полтаві

Автор: Валерія Бабич, 14 березня, 12:05

Фото: У Полтаві покажуть фільм про українських жінок-військовослужбовиць (Джерело - соц. мережі)


15-го березня відбудеться безкоштовний показ повнометражного документального фільму «Невидимий батальйон». Стрічку, яка розповідає про участь жінок у війні з Росією, презентують у кінотеатрі Wizoria.

Як повідомляється на Фейсбук сторінці події:

«”Невидимий батальйон” це шість історій жінок-військовослужбовиць, розказаних трьома українськими режисерками: Іриною Цілик, Світланою Ліщинською та Аліною Горловою»

У стрічці розповідають про жінок різних за віком, професією та соціальним становищем. Проте всіх їх об’єднує війна. Через  їхні історії відображається становище жінки у Збройних Силах України.

Фільм покликаний актуалізувати дискусію стосовно формування армії за професійним принципом та необхідності реформування законодавства відповідно до стандартів НАТО. 

Покажуть фільм у Полтаві уже завтра, 15 березня, о 18:00 у кінотеатрі Wizoria (вул. Гоголя, 22). Сеанс безкоштовний.

Афіша фільму (Джерело - соц. мережі)

Проект «Невидимий батальйон» розпочався з однойменного соціологічного дослідження про участь жінок у війні проти російської окупаційної армії, після якого з’явилася серія календарів із фотографіями жінок на фронті, як . Фотовиставка експонувалась в українському Парламенті та Міністерстві оборони. Календар «Невидимий батальйон» отримав Гран-прі в Національному конкурсі соціальної реклами. 

Мета проекту – задокументувати історію, яка відбувається прямо зараз, змінити гендерні стереотипи в суспільстві та нагадати світу, що в Україні не «громадянська війна», як стверджує російська пропаганда, а війна з агресором.

Ідея проекту належала Марії Берлінській – авторці та продюсерці фільму. Марія – випускниця Києво-Могилянської академії, а також голова Центру підтримки аеророзвідки України.

Пізніше Марія залучила до роботи над фільмами режисерок – Ірину Цілик, Світлану Ліщинську й Аліну Горлову. Для них тема війни вже не нова. Наприклад, чоловік Ірини Цілик сам повернувся з фронту.

Прем'єра фільму «Невидимий батальйон» відбулася 16 жовтня 2017 на телеканалі 1+1, а також у Києві у кінотеатрі «Оскар» 24 листопада 2017.

Опублікована: 14 березня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація