Електронна декларація без помилок та зайвих стресів: у Полтаві презентують спеціального чат-бота

Автор: Наталія Норіцина, 13 березня, 14:53

Фото: У Полтаві презентують чат-бота для спрощення процесу подачі е-декларацій


Уже завтра, 14 березня, у Полтавській ОДА відбудеться відкрита презентація інтерактивного інструменту для декларантів – чат-боту «Держслужбовець Тарас». Інструмент покликаний спростити процес заповнення електронних декларацій та зменшити кількість помилок у процесі звітування.

Цього року звітувати про свої статки та доходи мусять 50 тисяч мешканців Полтави та області. Серед них – керівники управлінь і відділів виконкомів, секретарі міських рад, міські голови міст районного значення, сільські та селищні голови, депутати всіх місцевих рад. Аби допомогти їм у заповненні е-декларацій, ГО «Антикорупційний штаб» вирішила провели відкриту презентацію інноваційного інтерактивного інструменту.

Чат-бот «Держслужбовець Тарас» – це розробка громадської організації «Антикорупійний штаб» за сприяння Антикорупційної ініціативи ЄС (EU Anti-Corruption Initiative). Цей інструмент надає покрокову інструкцію по заповненню електронних декларацій в форматі листування у Facebook Messenger або Telegram, а також цілу низку супутніх порад, які стануть в нагоді при заповненні декларації. Він має спростити процес заповнення електронних декларацій та зменшити кількість помилок в процесі звітування для суб’єктів декларування.

За словами авторів чат-бота, декларанти часто допускають помилки при заповненні е-декларацій.  Серед найпоширеніших:

  • не зазначення об'єктів нерухомості, де фактично проживає суб'єкт декларування;
  • зазначення предметів побуту, наприклад телевізорів чи холодильників, вартістю нижче встановленого порогу як цінне рухоме майно;
  • зазначення доходу від самого себе.

Розробники чат-бота допускають, що декларанти ненавмисно допустили ці помилки, адже їм могло бракувати вичерпних роз'яснень з боку компетентного органу. Тому вони включили в основу боту покрокову інструкцію по заповненню е-декларацій, а також цілий ряд лайфхаків, як, наприклад, користування реєстрами, у яких можна знайти потрібну інформацію для заповнення цих документів.

У «Антикорупційному штабі» переконані, що інструмент буде корисним для всіх декларантів, а здійснити електронне декларування з ним буде легше і простіше. Зокрема, чат-бот «Держслужбовець Тарас» має ряд суттєвих переваг:

  • працює 24/7 без перерви та вихідних;
  • може надавати тисячі консультацій одночасно, тож не потрібно буде «чекати на лінії»;
  • надає покрокову інструкцію по заповненню е-декларацій розділ за розділом, а разом з цим цілу низку супутніх консультацій, наприклад щодо отримання ЕЦП, визначення точного доходу за попередній рік, перевірки списку ваших реєстрацію компаній та організацій для точного заповнення е-декларації тощо.

Нагадаємо, що подати е-декларацію потрібно до 1 квітня.

Опублікована: 13 березня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація