Із 1 січня 2019 року збільшилась мінімальна сума аліментів

Відповідно до закону #ЧужихДітейНеБуває розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим 50% прожиткового мінімуму певної вікової категорії.
Зважаючи на те, що у 2019 році прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років встановлено: з 1 січня – 1 тис. 626 гривень, з 1 липня – 1 тис. 699 гривень, з 1 грудня – 1 тис. 779 гривень, а для дітей віком від 6 до 18 років з 1 січня – 2 тис. 27 гривень, з 1 липня – 2 тис. 118 гривень, з 1 грудня – 2 тис. 218 гривень, зріс і мінімальний розмір аліментів.
«Стягнення заборгованості зі сплати аліментів є одним з ключових і пріоритетних напрямів роботи Головного територіального управління юстиції у Полтавській області. Протягом 2018 року державними виконавцями Полтавщини стягнуто 287 млн 99 тис. 389 грн на користь 23 тис. 226 дітей», – повідомив очільник юстиції Полтавщини Олег Тимченко.
Найдієвішими засобами, що спонукали боржників сплачувати аліменти, стали постанови про певні обмеження. Так, державними виконавцями винесено понад 21 тис. постанов про встановлення тимчасового обмеження боржників у праві виїзду за межі України, у праві керування транспортними засобами, у праві користування зброєю та у праві полювання. Також з початку набрання чинності змін, внесених до Закону України «Про виконавче провадження» судами задоволено та винесено 135 постанов про накладення на боржника стягнення у вигляді суспільно корисних робіт. Направлено на виконання 119 постанов. Завдяки цьому з 85 боржників стягнуто понад 140 тис. грн.