«Колір крові – колір життя». У Полтаві презентували концептуальну виставку (ФОТО)

Автор: Вікторія Баберя, 15 травня, 17:59

Фото: У Полтаві презентували концептуальну виставку


Сьогодні, 15 травня, напередодні Всесвітнього дня пам’яті жертв СНІДу, у Полтаві відкрили виставку «Колір крові – вогонь, любов і життя». Її експозиція складається із символічних «червоних» картин.

Виставка є частиною однойменного творчого проекту «Стороннім вхід вільний», який організували ГО «Клуб «Квітень» разом з об'єднанням «Консорціум ключових спільнот України».

Виставка має на меті привернути увагу громадськості до проблем людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, адже 20 травня світова спільнота буде відзначати Всесвітній день пам'яті померлих від цієї хвороби.

«Лише у Полтаві від цієї хвороби померли 1600 осіб. Зараз є багато програм, проводять безліч заходів, але ставлення суспільства до цих людей залишається дуже негативним. От щоб щось змінити та продовжити діалог, ми пропонуємо діалог мовою мистецтва. Червоний колір – це колір крові. А ВІЛ живе в крові. І ми вважаємо, що цей страх і спровокований підсвідомим страхом суспільства перед кров’ю», – пояснив куратор проекту, голова ГО «Клуб «Квітень» Євгеній Аничин.

Євгеній Аничин

Експозиція виставки складається з картин відомих професійних художників Руслани Анічиної, Григорія Волкова, Анатолія Лавренка, Галини Рідної, Тетяни Шулян та Олега Мінгальова.

«На виставці представлено 7 моїх робіт, усі червоні. "Колір крові – колір життя" це головна концепція виставки. Вона присвячена ВІЛ-інфікованим. Чому вона має назву "Стороннім вхід вільний"? А тому, що вони живуть серед нас, вони такі, як і ми – повноцінні люди. Що таке кров? Це чиста кров, здоровий спосіб життя, гармонія життя, кров – як вода. Там де є рух крові, є рух життя», – розповідає художник Анатолій Лавренко.

Анатолій Лавренко

Художники поставили перед собою мету: засобами мистецтва показати цей ірраціональний страх та агресію і замінити їх на протилежні, позитивні речі. У своїх роботах вони за допомогою  домінуючого червоного кольору, розкривають різні його аспекти й смислове навантаження.

«У мене тут 6 робіт. Я люблю червоний колір, це темперамент, динаміка, життя. Це цікавий проект, він обумовлений кольором», – додав художник Григорій Волков.

Григорій Волков

Полтавці зможуть відвідати виставку протягом тижня – з 15 по 20 травня з 10.00 до 18.00 за адресою вул. Соборності, 27.

«Хороша виставка, хороші та яскраві роботи. І складається враження, а я трішки читала про цю виставку, що червоного кольору, кольору крові, дійсно не варто боятися. Так як не варто уникати ВІЛ-інфікованих. Адже ми, у сучасному суспільстві, знаємо шляхи передачі, тому потрібно підтримувати таких людей», – поділилася думками полтавка Анна.

 Відвідувачі виставки

Експозиція виставки

Відвідувачі виставки

Відвідувачі виставки

Фото Олега Журавльова

Опублікована: 15 травня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація