Місця полтавських вишів у світовому рейтингу Вебометрика

Автор: Каріна Тютюнник, 9 лютого, 15:32

Фото: Які місця посідають виші Полтави у світовому рейтингу (Джерело - odysseyonline-img.rbl.ms)


Іспанська Лабораторія кіберметрики вже 14 років поспіль складає рейтинг університетів світу за ступенем діяльності в Інтернет-просторі. З 2009 року фахівці аналізують й українські виші. Цей рік не став винятком. На яких щаблях розмістилися університети Полтави далі в матеріалі.

Під час аналізу Інтернет-діяльності вищих навчальних закладів спеціалісти Лабораторії кіберметрики Національної дослідницької ради Іспанії  керуються чотирма параметрами:

  1. Presence (Присутність) – кількість присутніх на сайті університету сторінок усіх форматів, проіндексованих пошуковою системою Google;
  2. Impact (Вплив) – комбінація кількості зовнішніх гіперпосилань на домен університету та кількості доменів, з яких ці посилання надходять;
  3. Openness (Відкритість) – кількість присутніх на сайті університету файлів уформатах Adobe Acrobat (pdf)Microsoft Word (doc, docx) та Microsoft PowerPoint (ppt), проіндексованих академічною пошуковою системою Google Scholar;
  4. Excellence (Висока якість) – наукові статті, опубліковані авторами університету вжурналах, проіндексованих бібліометричною базою SCOPUS, та входять до складу 10% статей, найбільш цитованих у своїх наукових галузях за версією Scimago Group.

Тож, згідно з рейтингом університетів, опублікованим на сайті Webometrics, за всіма цими показниками виші Полтави розташувались таким чином.

Перший серед полтавських і 44-й серед українських – Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка. У світовому рейтингу цей навчальний заклад знаходиться на 6137-му місці.

Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка (Джерело - www.vnz.univ.kiev.ua)

Після педагогічного в рейтингу йде Українська медична стоматологічна академія. Серед вітчизняних закладів вона на 70-му місці, а серед світових – на 7761-му.

Українська медична стоматологічна академія (Джерело - wikimedia.org)

Третій серед міських – Полтавський національний технічний університет імені Ю. Кондратюка. По Україні за присутністю в мережі освітній заклад перебуває на 120 місці, а в світовому рейтингу – на 11191-му.

Полтавський національний технічний університет імені Ю. Кондратюка (Джерело - allpoltava.info)

Нижче в рейтингу Полтавська державна аграрна академія: 163-тя у списку серед українських закладів і 13634-тя – серед світових.

Полтавська державна аграрна академія (Джерело - www.pdaa.edu.ua)

Далі в таблиці Полтавський університет економіки і торгівлі. 197-й по Україні і 15545-й у світі.

Полтавський університет економіки і торгівлі (Джерело - osvita.ua)

Серед українських вишів за показниками лідирують Київський національний університет імені Тараса Шевченка (1273-й у світовому рейтингу), Національний технічний університет України Київський політехнічний інститут (1729-й) і Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна (2116-й).

Якщо говорити про світовий рейтинг, то традиційно у трійці лідерів американські вищі навчальні заклади: Гарвардський університет, Стенфордський університет і Массачусетський технологічний інститут.

Опублікована: 9 лютого 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація