Полтавщина ділиться секретами успішної реалізації проектів регіонального розвитку з Донецькою та Луганською областями

Автор: Наталія Норіцина, 13 березня, 16:07

Фото: Переймати досвід Полтавщини приїхали гості з Луганської та Донецької областей


12 брезня до Полтави завітали представниками Луганщини та Донеччини, які цікавляться практиками Полтавської області щодо сталого розвитку та інноваційними методами співробітництва між громадами у різних сферах.

Протягом тижня, з 12 до 16 березня, на Полтавщині з навчальним візитом перебувають представники органів місцевого самоврядування та громадських організацій з Луганської та Донецької областей. Їх цікавить досвід Полтавщини у використанні механізмів міжмуніципальної співпраці, залучення інвестиційних ресурсів та участь в програмах та проектах міжнародної технічної допомоги.

«Полтавська область займає І місце в Україні за кількістю договорів з міжмуніципального співробітництва. Ідеться про реалізацію спільних проектів та втілення у життя місцевих ініціатив. Це стосується і поводження з твердими побутовими відходами, і облаштування пожежних частин, і покращення освітніх та медичних послуг, і ремонт доріг. Є навіть такі цікаві ідеї як утворення спільної архівної установи для кількох сільських рад. Загалом громадами області укладено 54 проекти міжмуніципального співробітництва із 140 по Україні», – розповіла Інна Іщенко.

Що стосується проектів міжнародної технічної допомоги, то Полтавщина у 2017 році мала кілька напрямків їх реалізації. Зокрема, що стосуються врядування та громадянського суспільства, енергоефективності, децентралізації, місцевого розвитку, захисту навколишнього середовища, ядерної безпеки, аграрного розвитку, освіти і науки, підтримки ВПО та інфраструктури.

У партнерстві з міжнародними організаціями та фондами в області успішно реалізовуються такі програми як українсько-канадський проект «Партнерство для розвитку міст "ПРОМІС"», проект ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», швейцарсько-український проект DESPRO «Підтримка децентралізації в Україні», проект GIZ «Реформа управління на сході України II» та масштабна програма Європейського Союзу «U-LEAD з Європою».

Цікаво, що у 2017 році на Полтавщині діяло 27 проектів міжнародної технічної допомоги, тоді як у 2016-му році – 17, у 2015-му – 14, а у 2014-му – лише 9. Така ж ситуація склалася і з інвестиціями. У 2017-му році це було близько 44 млн грн, а у 2016-му – удвічі менше. Крім того, минулоріч за підтримки проекту «Партнерство для розвитку міст "Проміс"» був створений і запущений Інвестиційний портал Полтавщини http://plobl-invest.gov.ua/. А також відбувся перший Міжнародний економічний форум, участь в якому взяло понад 200 осіб, з яких понад 40 – представники посольств, міжнародних інституцій та програм.

Довідка

Візит гостей з Донбасу відбувається завдяки ЄС в рамках проекту «Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах України». Він реалізується ПРООН в Україні за підтримки Швейцарської Конфедерації, уряду Швеції та організаційній складовій Полтавського ресурсного центру розвитку громад Полтавської облдержадміністрації.

За матеріалами прес-служби Департаменту економічного розвитку торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА

Опублікована: 13 березня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація