Проїзд по 4 гривні: Полтавський виконком оскаржив рішення першої інстанції

Автор: Анна Єгорова, 12 липня, 13:17

Фото: Проїзд по чотири і дві гривні в Полтаві відкладається


15 червня суддя Полтавського окружного адміністративного суду визнав рішення влади про здорожчання проїзду в Полтаві незаконним і скасував його. Однак виконком Полтавської міськради скористався правом подати апеляцію.

Про це повідомили в юридичному управлінні у відповіді на запит. У прес-центрі Харківського апеляційного адмінсуду інформацію підтвердили: скарга надійшла 10 липня (цікаво, що у відповіді на запит у юрвідділі повідомили, що скаргу направили 11 липня). Учора шляхом авторозподілу визначений суддя-доповідач – Бегунц Армен Олегі. Днями стане відома дата засідання. 

Нагадаємо, 15 червня 2018 року суд вирішив задовольнити позов нардепа Сергія Капліна та В’ячеслава Плескача, тобто визнав протиправними та нечинними повністю два рішення виконкому від 28 грудня 2017 року  – «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів у пасажирському транспорті м. Полтава» і «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів міським електричним транспортом – тролейбусом». Згадані документи декларували здорожчення вартості проїзду в громадському транспорті на гривню: 5 гривень у маршрутках і 3 гривні – у тролейбусах. Суддя погодився, що ці рішення мають ознаки регуляторних актів, а тому повної процедури обговорення й ухвалення не пройшли. 

В апеляційній скарзі представники виконкому зазначають, що не згодні з рішенням судді Ігоря Шевякова, тому що:

  1. Обидва позивачі не надали доказів того, що користувалися послугами громадського транспорту Полтави. Крім того, вони не проживають у Полтаві.
  2. На думку, апелянта, закон не передбачає для народного депутата повноваження бути позивачем у суді та вступати в правовідносини з виконкомом.
  3. Полтавський окружний адмінсуд не правильно потрактував закони, і тому фактично перебрав на себе повноваження виконкому в плані визначення тарифів на проїзд.
  4. Скаржник вважає, що увалені виконкомом рішення не мають ознак регуляторного акта та наводять свої аргументи.

Як ЗМІСТ повідомляв раніше, виконком уже робив спроби оскаржувати ухвали судді Ігоря Шевякова в рамках цієї резонансної справи, проте обидва рази в апеляції зазнавали невдачі.

Опублікована: 12 липня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація