Справа кримінального авторитета «Мишци»: Суд виправдав обвинувачених у грабежі та вимаганні

Автор: Анна Єгорова, 11 липня, 11:28

Фото: Валерій Павлишин (Автор - Микола Лисогор)


Валерія Павлишина (відомого як «Мишца», «смотрящий» за Полтавою) визнали винуватим лише в примусі до повернення боргу, а призначене покарання – обмеження волі на строк 1 рік і 6 місяців – зарахували за «Законом Савченко». Його поплічників – Олега Іващенка, Олександра Рубльова, В’ячеслава Мурейка, Романа Мирошниченка також виправдали.

«Призначене Павлишину В.Д. покарання є наближеним до максимальної межі санкції ч.1 ст.355 КК України, яка передбачає до 2 років обмеження волі і на час постановлення вироку вже було відбуте повністю», – зазначає прес-служба Октябрського райсуду.

Нагадаємо, групу з 5 осіб на чолі з «Мишцою» затримали 18 серпня 2016 року на вулиці Котляревського, неподалік ЦУМу  – пише «Полтавщина». Спецпідрозділ поліції провів операцію, коли підозрювані вимагали в Іллі Тищенка 10 тис. грн удень у центрі міста. Ілля Тищенко під’їхав до ЦУМу на своєму авті «Mercedes-Benz». О 16:40 його заблокували кілька чоловіків, почали погрожувати і вимагати гроші. «Мишца» проколов шини автомобіля, один із нападників витягнув пістолет. Тищенко зачинився в автомобілі, проте нападники намагалися розбити вікна. Коли Тищенко побачив екіпажі правоохоронців, то передав «Мишці» мічені 10 тис. грн, які попередньо були передані йому працівниками поліції. Після цього групу затримали.

Потерпілого чоловіка група «Мишци» почала переслідувати, вимагати гроші та погрожувати фізичною розправою ще з травня 2016 року. Наприкінці травня Тищенко передав тисячу доларів «Мишці», а 19 червня нападники забрали в нього золотий ланцюг і перстень. Після цього потерпілий звернувся за допомогою до правоохоронців, які розробили план захоплення злочинців. Під час судових засідань жоден з 5 затриманих  свої вини не визнавали.

Суд вважає, що обвинувачення, окрім погроз Павлишина і примусу сплатити 10 тисяч доларів боргу, не доведені як того вимагає Закон.

«Частина доказів визнана судом недопустимими через відсутність відповідних дозволів на проведення окремих слідчих (розшукових) дій, ряд процесуальних документів містили ознаки фальсифікації, оглянуті судом відеозаписи, відомості показань свідків і потерпілих та інші докази не свідчили, що Іващенко О.І., Рубльов О.О., Мурейко В.В. та Мирошниченко Р.В.18.08.2016 року допустили більше правопорушення ніж дрібне хуліганство (ст.173 КУпАП – образливе чіпляння до громадян, нецензурна лайка), що не є кримінально карним», – йдеться у повідомленні.

Рішення може бути оскаржене прокуратурою.

 

Опублікована: 11 липня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація