У Полтавському виші брали хабарі зі вступників

Автор: Каріна Тютюнник, 31 липня, 16:17

Полтавська прокуратура спільно з працівниками поліції провели обшуки в приміщенні одного з ВНЗ Полтави. З’ясувалось, що секретар деканату неодноразово отримувала хабарі за вступ до навчального закладу.

За даними прес-служби прокуратури області, працівниця обіцяла за надані кошти забезпечити успішне складання іспитів та безперешкодний вступ до освітнього закладу.

Під час обшуку вилучили 14 тисяч гривень, залікові книжки та інші документи, які вказують на злочинні дії секретаря.

Вилучені кошти під час обшуку (Джерело - pol.gp.gov.ua)

Прокуратура порушила справу за ч. 2 ст. 369-2 КК України (отримання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення посадовою особою). Наразі тривають слідчі дії, вирішується питання про обрання працівниці вишу запобіжного заходу.

Оновлено: журналісти інтернет-видання «Полтавщина» з’ясували, що затриманою виявилася Лілія Бажул – секретар електромеханічного факультету Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка.

Після цього «Полтавщина» звернулася до ПолтНТУ ім. Юрія Кондратюка, щоб прояснити офіційну позицію керівництва. У відповідь прес-служба навчального закладу надіслала лист, згідно з яким, колектив техуніверситету засуджує дії колишньої співробітниці:

«Оприлюднена подія, щодо порушення колишнім працівником деканату факультету своїх повноважень, в цілому є не припустимою та об’єктивно засуджується, як громадою університету так і громадськістю. За ініціативи адміністрації університету відповідні працівники звільнені із займаних посад.

Правову оцінку діям та вчинкам вказаних осіб дадуть правоохоронці та суд. Водночас, для колективу університету цей випадок є незрозумілим та непередбаченим, оскільки нормами чинного законодавства максимально виключені ризики протиправних дій при вступній компанії, через що як секретар деканату так і інші працівники не мають жодного впливу на складання іспитів і заліків під час навчання та вступних випробувань. Для абітурієнтів запроваджено ЗНО, а для вступників за скороченою формою навчання рейтинг визначається за додатком до диплому молодшого спеціаліста, відповідно до чого єдиним і вирішальним фактором вступу є отриманий середній бал. Підтвердженням викладеного є те, що у поточному році син вказаного секретаря деканату мав намір, за скороченою формою навчання, вступити до університету, але не був зарахований до вищого навчального закладу через не підтвердження додатку до диплому.

Наразі адміністрацією університету вживаються додаткові превентивні заходи щодо недопущення подібних ганебних випадків у майбутньому».

Опублікована: 31 липня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація