Уже з березня на Полтавщині діятиме школа для майбутніх лідерів громад

Автор: Валерія Бабич, 12 лютого, 14:33

Фото: На Полтавщині навчатимуть, як стати справжнім лідером місцевого самоврядування


12-го лютого в облраді відбулася презентація проекту «Школа місцевого самоврядування» для школярів, студентів та представників самоврядних одиниць. Школа повинна розпочати свою роботу вже у березні 2018-го року.

Ініціювала створення такої школи Асоціація органів місцевого самоврядування. Зі слів голови Асоціації Олександра Біленького, для успішного розвитку громад потрібні досвідчені і фахові спеціалісти. Тому основною метою проекту є підготовка фахівців для роботи у представницьких і виконавчих органах місцевих громад.

«Школа місцевого самоврядування – це ніби соціальний самоврядний ліфт, який навчить молодь приймати правильні рішення. Ми ставимо ціль сформувати нову управлінську еліту, яка б змогла успішно та ефективно розвивати громади», – говорить Олександр Біленький.

Таким чином, планується впровадити викладання основ самоврядування для школярів у вигляді відкритих позакласних лекцій. На рівні вищих навчальних закладів студенти ознайомляться зі специфікою роботи владних органів та зможуть пройти практику на базі облради. І окремо, буде діяти фахова підготовка та підвищення кваліфікації для працівників органів самоврядування. Для цієї мети залучать органи самоврядування, представників навчальних закладів, а також науковців та фахівців.

Під час презентації

Робота такої школи допоможе виховати кваліфікованих місцевих лідерів, які зможуть успішно керувати громадами, зазначає Володимир Микійчук, заступник голови Полтавської облради.

Реалізують проект, разом із Асоціацією, обласна та місцева ради Полтави, Полтавський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області, Інститут післядипломної педагогічної освіти. Також, ініціативу підтримали міжнародні партнери і експерти у сфері місцевого самоврядування.

Фінансування проекту «Школа місцевого самоврядування» передбачене Асоціацією органів місцевого самоврядування із залученням спонсорських внесків.

Свою діяльність школа має розпочати у березні 2018-го року, перший етап навчання триватиме до травня 2020-го року.

Опублікована: 12 лютого 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація