«Вони були першими». У Полтаві відкрили виставку особистих речей полеглих добровольців

Автор: Валерія Бабич, 13 березня, 15:38

Фото: У Полтаві презентували виставку особистих речей та фотоматеріалів атовців


13 березня відбулася презентація виставки особистих речей та фотоматеріалів полтавських атовців. Захід приурочили до Дня українського добровольця.

Організували виставку працівники Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського разом з матерями та жінками полеглих полтавських добровольців.

«Для виставки ми зібрали особисті речі полтавців: Дмитра Коряка, Миколи Чепіги, Антона Грицая, Олександра Чирцова, Валерія Буняківського, Романа Василенка, тобто тих, хто першими пішли захищати нашу країну. Саме тому ми назвали виставку Вони були першими», ‒ повідомляє Ірина Тарасу, працівниця краєзнавчого музею.

Експонати виставки

Ірина Чепіга, дружина загиблого добровольця Миколи Чепіги, говорить, що принесла речі свого чоловіка для того, щоб кожен, хто відвідає виставку, міг згадати тих, хто віддав своє життя заради України.

«На виставці медаль, орден і телефон мого чоловіка. Коли Коля загинув, його обізнали лише по медалі, яка була з ним. Ніяких інших документів він тоді з собою не мав. Але мені медалі ніхто не віддав, всі вважали, що вона десь загубилася. Через два роки мені наснився Коля, він тоді сказав, що мені віддадуть його медаль. Я не повірила, це ж лише сон. Через півроку мені зателефонували з Києва і повідомили, що знайшли медаль мого чоловіка», ‒ ділиться Ірина Чепіга.

Дружина загиблого добровольця Ірина Чепіга з донькою.

На виставці представлені речі, якими користувалися хлопці у повсякденному житті, та ті, які брали з собою на війну. Це і книги, і фото, і різні амулети та обереги, військові квитки, блокноти, листи.

Експонати виставки

На відкриття виставки завітали близькі та рідні полеглих героїв. А також учні гімназії №17 та ліцею №1, у яких навчалися деякі з добровольців.

Олена Промська, вчителька Полтавської гімназії №17, говорить, що в них навчалися Антон Цедік та Денис Сицюк. На честь хлопців у навчальному закладі створили музейну кімнату, де зберігаються деякі їхні  особисті речі. Учні часто проводять різні заходи, виховні години, вшановують пам’ять загиблих.

Довідка

День українського добровольця ‒ свято, що відзначається в Україні 14 березня. У цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону. У січні 2017 року цю дату обрали для вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Микола Чепіга (1977 ‒ 2014) – боєць батальйону територіальної оборони «Айдар» Збройних Сил України.

Денис Сицюк (1993 ‒2015) – боєць 95-ї аеромобільної бригади ЗСУ, «кіборг», захисник Донецького аеропорту. Посмертно нагороджений орденом «За мужність ІІІ ступеня».

Петро Федоряка (1964 – 2014) – боєць 25-ї Дніпропетровської повітряно-десантної бригади.

Дмитро Коряка (1989 – 2015) боєць полку особливого призначення «Азов» Національної гвардії України.

Антон Грицай (1987 – 2015) – боєць полку особливого призначення «Азов» Національної гвардії України. Нагороджений орденом «За мужність ІІІ ступеня», посмертно.

Олександр Черцов (1977-2015) – боєць добровольчої роти «Карпатська Січ».

Валерій Буняківський (1970 – 2014) – боєць добровольчого батальйону «Дніпро-1». Нагороджений орденом «За мужність ІІІ ступеня» посмертно.

Опублікована: 13 березня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація