Зелена енергетика, комуналка в Лондоні, гроші на книги: про що говорила представниця Європейського банку в Полтаві

Автор: Євгенія Каблучка, 12 лютого, 17:01

Фото: Світлана Пиркало, радниця з питань комунікації ЄБРР


Представниця Європейського банку реконструкції і розвитку Світлана Пиркало завітала до Полтави, щоб розповісти, як Банк допомагає Україні розвивати відновлювальну енергетику. Крім того поділилася, скільки коштує комуналка в Лондоні та як економлять газ англійці.

Світлана Пиркало живе в Лондоні вже 16 років. Протягом 10 років, з 2001 по 2010 рік, працювала журналісткою в українській службі «Бі-Бі-Сі». Наразі, з 2011 року, працює в Європейському банку реконструкції і розвитку радницею з питань комунікації. Навчається в Кембриджі.

Проте в столиці Великої Британії Світлана жила не завжди. Колись жінка жила у селі Тахтаулове, що під Полтавою. Потім закінчила Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, працювала на телеканалі «1+1». І волею випадку взяла участь у конкурсі на посаду журналіста в український відділ «Бі-Бі-Сі». І виграла.

Нещодавно у Світлани з’явився новий «фронт» роботи: «зелена» енергетика та енергоефективність в Україні:

«Наразі я працюю у відділі комунікацій. Ми займаємося проектами, що допомагають економіці розвиватися правильному збалансованому напрямку. Але питаннями України займалася час від часу, проте завжди хотілося займатися більше. І нещодавно мені доручили займатися зеленою енергетикою в усьому нашому регіоні. Я приїхала в Україну досліджувати, що ж ми тут робимо в зеленій енергетиці».

 

ЄБРР допомагає робити енергоефективним Кременчук

Світлана Пиркало розповіла, що зараз в Кременчуці реалізується один із пілотних проектів банку. Він називається «Енергоефективність державних будівель».

Отже, в грудні 2017 року затвердили нову кредитну лінію на 100 млн євро. Ці кошти виділили на всю Україну. Кременчук став першим містом в державі, яке потрапило під цю лінію і отримало кредит у розмірі 9 мільйонів євро.

Кременчук витратить ці кошти на заходи енергоефективності, які планують запровадити у 120 будівлях.

«Наші інженери порахували, що вони споживають вдвічі більше енергії, у порівнянні з країнами центральної Європи».

Загалом за 2017 рік в Україну інвестували 740 мільйонів євро. Ці кошти пішли на енергозбереження, сільське господарство та інші галузі.

 

Комуналка у Лондоні

Окрім питань енергоефективності, пані Світлана розповіла і про вартість комунальних послуг в столиці королівської Англії та як великобританці економлять на ній.

«Газ, електрика – дуже дорого. Старі люди мають певні субсидії. Пенсії державні дуже маленькі.  Буває, що четвертина пенсії може йти на тепло. Там теж медом не помазано.

У мене знімають плату за комуналку з банківського рахунку автоматично. Приблизно 5% від мого місячного прибутку я витрачаю на опалення на світло.

Я мало використовую енергії. У мене стоять енергоефективні вікна, я вдягаю два светра, температура в квартирі десь 19 градусів».

Щодо температурного режиму в квартирах британців Світлана розповіла особливий випадок:

«Старі британці, загартовані, вони можуть жити і при 15-16 градусах. Коли я вперше приїхала і орендувала кімнату із старим британцем, мені завжди було холодно, я часто хворіла. А він завжди мені казав: «Чого тобі холодно? Та надягни ще светра» А я вже сиджу у трьох светрах, я не звикла, 16 градусів. Але з часом звикла. Зараз я живу з дівчиною з України, тепер вона не може: ходить в шапці по хаті. А я в одній футболці».

Середня зарплатня в Лондоні дорівнює 24 тисячам фунтів стерлінгів в рік. Це сума до вирахування податків. У місяць «набігає» приблизно 1800 тисяч фунтів стерлінгів (без податків).

«З цієї суми 100 фунтів вирахують за світло та газ, 160 фунтів за проїзд. Якщо ти в Лондоні не будеш пити каву щодня, то можеш зекономити собі на поїздку на лоукостері до Іспанії і десь там жити в спальному мішку. Якщо ти в Україні не питимеш каву кожного дня, це нічого не змінить», – додала Світлана.

 

Підтримка книг

У грошовій підтримці Європейського банку ще присутня лінія фінансування книг.

Світлана Пиркало розповідає, що банк дозволив їй разом із українською службою «Бі-Бі-Сі» продовжувати проект «Книги року Бі-Бі-Сі».  Радниця вже 13 років в журі.

«Цього року європейський банк запустив нову премію за англомовні переклади книжок з усього регіону (ЄБРР співпрацює з 37 країнами світу – ред.). Якщо книга написана мовою-оригіналом однієї з цих країн, перекладена на англійську мову та була видана в Лондоні протягом останнього року-півтора, то видавці можуть подати її на цю премію. Минулого понеділка оголосили перший короткий список з іменами 6 авторів. Через кілька тижнів оголосимо троє фіналістів, а потім переможця, який отримає 20 тисяч євро. 10 тисяч автору, 10 тисяч – перекладачу, щоб таким чином підтримати мистецтво перекладу», – розповіла радниця.

Опублікована: 12 лютого 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація