Директорка школи, екс-мер, депутати: хто представляє кандидатів у Президенти на Полтавщині

Автор: Віталій Крицький, 27 березня, 16:33

Фото: Директорка школи, екс-мер, депутати: хто представляє кандидатів у Президенти на Полтавщині (Обкладинка Юлії Деркач)


39 осіб на чергових президентських виборах змагатимуться за головне крісло країни. Кандидату, який хоче перемогти, окрім великого бюджету на виборчу кампанію, потрібна команда однодумців, що представлятиме свого лідера в регіонах.

На час виборів Україна ділиться на умовні округи, на яких кандидатів у Президенти представляють довірені особи. Їх найголовніший обов’язок – донести до електорату програму свого лідера, агітувати за нього, щоб у підсумку отримати голоси виборців.

Ці довірені особи, які плідно попрацюють, найчастіше отримують своєрідну винагороду – позмагатися за можливість стати нардепом-мажоритарником на тому окрузі, де вони раніше доносили програму свого лідера в маси.

Розглянемо, хто з нових та старих облич полтавського й обласного політикуму представляє кандидатів у Президенти, та хто з довірених осіб, можливо, балотуватиметься до Верховної ради на чергових виборах.

 

Петро Порошенко – Микола Кульчинський, Наталія Драч

 Довірені особи Петра Порошенка - Микола Кульчинський, Наталія Драч

Кульчинський – український радянський дисидент, незмінний голова полтавської «Просвіти», колишній нардеп і екс-довірена особа кандидата в Президенти Віктора Ющенка. Раніше Кульчинський був партійцем «Народного руху України», потім очолював міську парторганізацію «Нашої України». Сьогодні ветеран української політики агітує за Петра Порошенка на 144-му окрузі.

Наталія Драч працює директоркою Тростянецького НВК. У 2016 році її обрали депутатом Щербанівської сільради. Наразі Драч має забезпечити гаранту максимальну підтримку на 145-му окрузі.

 

Володимир Зеленський – Ярослав Маренич, Фелікс Урін

 Довірені особи Володимира Зеленського - Ярослав Маренич, Фелікс Урін

Маренич – екс-прокурор, за фахом – юрист; за сферою діяльності – підприємець. На виборах він виступає довіреною особою Зеленського по 144-му округу.

На 146-му окрузі за шоумена агітуватиме кременчужанин, юрист, обличчя «ЗЕ!Команди» на Полтавщині Фелікс Урін.

 

Юлія Тимошенко – Ігор Горжій, Інна Демчук

 Довірені особи Юлії Тимошенко - Ігор Горжій, Інна Демчук

Співзасновник ТОВ «Газонафтовий промисловий комплекс», депутат облради від «Батьківщини» Ігор Горжій свого часу встиг побути партійцем «НУНС», а потім «Фронту Змін». Сьогодні він агітує за Юлію Тимошенко на 145-му окрузі.

Інна Демчук – депутат Лохвицької міської ради. Вона в 2016 році головувала в ОВК на довиборах народного депутата по 151-му одномандатному виборчому округу. Демчук залишила посаду під час скандального підрахунку голосів. Її чоловік – екс-мер Лохвиці та засновник районної організації ВО «Батьківщина». У в 2016 році на довиборах народного депутата по 151-му округу він фігурував у скандалі щодо можливого підкупу виборців.

 

Юрій Бойко – Олександр Мамай, Володимир Гриценко

Довірені особи Юрія Бойко - Олександра Мамай, Володимир Гриценко

Колишній міський голова Полтави Мамай не збирається на відпочинок. Після 8-річного перебування на посаді мера він, вірогідно, вирішив не гаяти час і підготувати трамплін для кар’єри нардепа. Свій політичний вибір Мамай обґрунтовував коротко: повідомляв, що влітку 2018-го всі його «кинули». Зі свого боку Юрій Бойко та Вадим Рабінович протягли колишньому меру руку допомоги, як сам Мамай розповідав. Тепер він агітує за екс-регіонала Бойка на 144-му окрузі.

Володимир Гриценко працює на керівній посаді однієї з частин Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Полтавській області. У 2010 році Гриценко був депутатом Полтавської райради від «Партії регіонів», а п’ять років потому балотувався до Полтавської обласної ради вже від «Опозиційного блоку». Сьогодні Гриценко є довіреною особою Бойка на 145-му окрузі.

 

Олександр Вілкул – Олександр Кривогуз, Віктор Алєксєєнко

 Довірені особи Олександра Вілкула - Олександра Кривогуз, Віктор Алєксєєнко

На 144-му окрузі за лідера канонічного «Опозиційного блоку» агітуватиме Олександр Кривогуз – керівник ПП «Гарант», помічник нардепа Вадима Новинського. Раніше, у 2015 році, Кривогуз балотувався до Полтавської міської та обласної рад від «Опоблоку», але ніде не пройшов.

148-ий округ взяв на себе Віктор Алєксєєнко – колишній «регіонал», екс-голова Лубенської РДА. У 2015 році Алєксєєнко балотувався до Полтавської облради під прапорами «Рідного міста», проте його не обрали.

 

Сергій Каплін – Юрій Синяк, Валерій Прядко, Артем Вітко

Довірені особи Сергія Капліна - Юрій Синяк, Валерій Прядко, Артем Вітко

Депутат полтавської міської ради, голова фракції «СДП» Юрій Синяк агітуватиме за свого лідера Сергія Капліна на 144-му окрузі. Припускаємо, що в Синяка є амбіції нардепа, але з огляду на те, що його шеф у 2014 році пройшов до Верховної Ради саме по 144-му округу, Синяка, ймовірно, залишать керувати фракцією «СДП» у міській раді до чергових (або позачергових) місцевих виборів.

У свою чергу, 145-й округ взяв на себе депутат Полтавської облради Валерій Прядко, якого свого часу звинувачували в корупційних діях, пов’язаних з реалізацією наркотичних засобів та психотропних речовин, коли він займав посаду директора КП «Полтавафарм».

На 149-му окрузі працюватиме народний депутат Артем Вітко. Він у 2015 році пройшов до Верховної Ради за списком «Радикальної партії Олега Ляшка», але за рік заявив про вихід із фракції радикала. Хоча, згідно з офіційними даними Верховної Ради, Вітко й досі партієць «РПЛ».

 

Руслан Кошулинський – Юліан Матвійчук, Ігор Скляр, Роман Чабановський

 Довірені особи Руслана Кошулинського - Юліан Матвійчук, Ігор Скляр, Роман Чабановський

Депутат Полтавської міськради, «свободівець» Матвійчук, із високою вірогідністю, балотуватиметься в народні депутати по 144-му округу, але спочатку він попрацює на перемогу свого кандидата Кошулинського.

Депутат Полтавської облради Ігор Скляр представлятиме свого лідера на 145-му окрузі.

Депутат Шевченківської районної ради в Полтаві Роман Чабановський агітуватиме за націоналіста по 146-му округу.

 

Олександр Шевченко – Денис Поліщук

 Довірена особа Олександра Шевченка - Денис Поліщук

Поліщук є довіреною особою Олександра Шевченка по 144-му округу. Вірогідно, екс-депутат міськради готує плацдарм для майбутніх парламентських і місцевих виборів. Тож чекаємо Поліщука кандидатом в нардепи по цьому ж округу. Окрім того, екс-депутат бере участь у новоствореній громадській організації «Єдність», яку очолює колишній секретар міської ради Оксана Деркач.

 

Олександр Мороз – Василь Ковальчук

 Довірена особа Олександра Мороза - Василь Ковальчук

Правозахисник, активіст «старої школи», Василь Ковальчук у 2010 році балотувався в крісло мера Полтави за підтримки «Свободи». У 2014 році хотів стати нардепом. Але в Ковальчука не вийшло ні з першим, ні з другим. У 2019 році Ковальчук, змінивши націоналістичну ідеологію на соціалістичну, підтримує «лівого» Мороза на 144-му окрузі.

 

Сергій Тарута – Наталія Щербак

 Довірена особа Сергія Тарути - Наталія Щербак

У 2015 році Щербак балотувалася в міськраду від «БПП». Сьогодні вона представляє Сергія Таруту на 144-му окрузі. Незважаючи на це, зв’язки з пропрезидентською фракцією у міській раді Щербак тримає міцно – вона працює на керівній посаді фірми дружини Андрія Матковського.

 

Роман Безсмертний – Альона Боровик

 Довірена особа Романа Безсмертного - Альона Боровик

На 145-му окрузі екс-посла України в Білорусі Романа Безсмертного представляє Альона Боровик – депутат Супрунівської сільради, помічник-консультант депутата облради Петра Ворони. Нагадаємо, що в сільраду Супрунівки Боровик пройшла під прапорами ВО «Свобода».

 

Віталій Скоцик – Віталій Бабак

 Довірена особа Віталія Скоцика - Віталій Бабак

Кандидата Скоцика на 151-му окрузі представлятиме депутат Полтавської облради Віталій Бабак. Донедавна він був партійцем «Свободи»  – із лав націоналістів його виключили за те, що він начебто є прихожанином УПЦ МП.

 

Ігор Смешко – Віктор Садовий

 Довірена особа Ігоря Смешка - Віктор Садовий

Садовий в 2015 році також перебував у лавах «Свободи». Він балотувався до Полтавської облради та Лубенської міськради від націоналістів, але не пройшов. Сьогодні Віктор Садовий є довіреною особою кандидата Смешка на 148-му окрузі.

 

Андрій Новак – Олександр Русін

 Довірена особа Андрія Новака - Олександр Русін

Із 2001 по 2009 рік політик був членом «Соціалістичної партії України». Потім Русін керував полтавським осередком партії «Народна влада». На парламентських виборах 2012 року він балотувався в нардепи від об’єднання Наталії Королевської «Україна – вперед!». За рік політик знову змінив політичні прапори й примкнув до партії «УДАР». У 2014 році Русін балотувався до Верховної Ради вже від «Радикальної партії Олега Ляшка» – не пройшов. У 2015 році Олександр Русін був в «УКРОПі». Сьогодні політик керує обласним осередком партії «ПАТРІОТ» і представляє кандидата Андрія Новака на 145-му окрузі.

 

 ***

Для когось із вищезгаданих осіб президентські вибори можуть стати трампліном для подальшої політичної кар’єри. Для когось – це можливість зайвий раз нагадати про себе полтавській громаді. У підсумку – кожен забере своє, але що отримає Полтава й Україна в цілому – питання відкрите.

UPD 18:31

Щойно Олександр Мороз заявив у facebook, що знімає свою кандидатуру з президентських виборів.

Графіка Юлії Деркач

Опублікована: 27 березня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація