Для тих, хто не знає, де святкувати. Як дешево з’їздити з Полтави закордон на новорічні свята

Автор: Марина Зевако, 22 грудня, 16:24

Фото: Для тих, хто не знає, де святкувати. Як дешево з’їздити з Полтави закордон на новорічні свята


До Нового року залишилося менше двох тижнів, і, скоріш за все, коли ваші друзі ще з жовтня питали, як і де ви будете святкувати, ви почувалися ніяково, а зараз ще гірше. Слід памятати, що будь-яка дата, названа «святом» – це лише підстава відпочити, та якщо ж вже хочеться використати саме конкретний час, не обовязково планувати подію за півроку.

На новорічно-різдвяний період ціни завжди злітають до небес в усіх туристичних сферах, але є безліч способів насолодитися відпочинком оптимально. Річ піде про подорожі, а саме про економне та раціональне використання коштів, омріяну поїздку у Європу та усі можливі секрети та лайфхаки, а точніше, як обєднати це все в одне ціле.

Куди я можу поїхати?

Які ж закордонні країни можна відвідати у 2018-2019 році? Зараз для громадянина України є можливість поїхати до 130 країн світу з біометричним закордонним паспортом (до переліку додається Росія, Білорусь (за внутрішнім паспортом) і Туреччина (за внутрішнім паспортом нового зразка – ID).

Серед європейських країн, включаючи країни-карлики, деякі пострадянські країни та Західні Балкани (перебування до 90 днів/180 днів):

Австрія, Албанія, Бельгія, Болгарія, Боснія та Герцеговина, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Македонія, Мальта, Молдова, Монако, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сербія (без Косово), Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Чорногорія, Швейцарія, Швеція.

Що потрібно, окрім паспорта?

Пам'ятка щодо документів

ОБОВЯЗКОВО:

 1. біометричний паспорт (або закордонний паспорт з візою).
 2. гроші на банківському рахунку та готівку з собою або телефони/адреси осіб, які виступають фінансовим спонсором вашої поїздки.

НЕОБОВ’ЯЗКОВО:

 1. страхування;
 2. квитки на зворотній шлях;
 3. підтвердження бронювання в готелі;
 4. довідку з банку про доходи, місце роботи;
 5. нотаріально завірені листи-запрошення.

Тобто, якщо будете жити в кемпінгу і не визначились з місцем проживання або їдете до друзів і збираєтесь повернутись в невизначений час (але в межах дозволеного терміну перебування за кордоном), ніхто не має права повернути вас у напрямку домівки.

У свою чергу, хоч страховий поліс може і не знадобитись для перетину кордону, та  для особистої безпеки (і безпеки гаманця) все ж-таки оформити його не було б зайвим.

Як їхати і що таке «лоукост»?

А тепер до найцікавішого. До 2018 року ідеальна формула бюджетної подорожі була схожа на:

Полтава – захід України – будь-яке польське місто – місце призначення – будь-яке польське місто – захід України – Полтава.

І справді, квитки на літак чи автобус у будь-якому напрямі дешевші, якщо летіти чи їхати з Польщі (навіть якщо вам доведеться проїхати пів України), а до Польщі найлегше і бюджетніше дістатися зі Львова, Ужгорода чи Луцька. Восени 2018-го року з’явилися гарні новини – Україна стала однією з тих країн, в яких здійснюють свої рейси перевізники-лоукости, тому летіти недорого можна прямо з Києва. Лоукости простими словами – це компанії, які завдяки невисокій ціни на свої послуги та аскетичні умови мають величезну базу клієнтів, і тим є надзвичайно успішними. Не повірите, але з української столиці до Норвегії можна дістатися за 400-500 грн.

Таких компаній величезна кількість в усьому світу, але ті, які найбільш розповсюджені в українському та європейському авіа-просторі, це Ryanair, WizzAir та EasyJet.

Тож проведемо детальний аналіз та експеримент, як саме і де шукати та замовити квитки

КРОК 1. Знаходимо зручну для вас пошукову систему авіа- чи автобусних квитків Skyscanner, Aviasales, Anywayanyday, Onetwotrip, Momondo тощо. Насправді, ціна не перельоти і автобусну поїздку відрізняється тільки у декількох випадках, тому, в зв’язку зі швидкістю, рекомендуємо шукати літаки.

Ми обрали для пошуку Skyscanner. Ви можете скористатися будь-якою, яка є для вас зручною.

Крок №1

КРОК 2. У рядку для пошуку вводимо наступні параметри:

1.     У пункті «із» оберіть країну, а не місто, з якої будете летіти, найкраще – Україна або Польща. Так, як лоукости літають і до столиці, оберемо Україну.

2.     У пункті «до» не заповнюйте і дочекайтесь, коли програма дозволить вам обрати «Шукати усюди». Таким чином, ви зможете зрівняти ціни на усі існуючи рейси.

3.      У пункті «Виліт» краще обрати «Найдешевший місяць» – тоді вас приємно здивує позначка в 8-9 євро, але подорож буде влітку наступного року. У нашому випадку обирайте «січень 2019 – весь місяць» або «грудень 2018 – весь місяць».

4.      Обираючи подорож «в один бік», ви зможете відвідати декілька країн, рандомно обираючи недорогі квитки. Це цікава і неочікувана гра може завести вас з Нідерландів до Венеції (деякі перевідники роблять непогану знижку, якщо купувати авіаквитки туди й назад. Рекомендуємо власноруч порівняти, яка буде вартість при купівлі окремо та у дві сторони, а потім вирішувати).

5.     Кількість пасажирів не має значення, ціна від цього не залежить.

КРОК 3. У вікні ви побачите список країн та мінімальну ціну на квитки. У першому випадку – з України, в другому – з Польщі.

Як бачите, хоч і за місяць до поїздки, але є з чого вибрати. Поверніться до списку країн, які можна відвідати українцям, та оберіть ту, яка до смаку вам та нашому законодавству.

Візьмемо за приклад направлення «Україна–Німеччина».

Крок №2 і №3

КРОК 4. Обираємо те місто, до якого хочемо полетіти.

КРОК 5. Обираємо місто, з якого найвигідніше відправитися.

Крок №4 і №5

У цьому випадку, навіть якщо ви обрали маршрут «Полтава-Львів-Дюссельдорф», він буде дешевше, ніж «Полтава-Київ-Дюссельдорф».

КРОК 6. Перед нами календар на січень з цінами на рейси.

Крок №6

Як бачите, найвигідніша пропозиція на рейс Львів-Дюссельдорф аж 25 січня, варіант не досить вдалий. Тож, користуючись прикладом, перевірте варіанти та спробуйте передивитись декілька країн чи міст, можливо, змінити країну вильоту.

УВАГА! ПАСТКИ!

 1. Понеділок, іноді вівторок, п’ятниця, субота – завжди будуть дорожчими, бо потік людей більший.
 2. Святкові дні, а особливо дати повернення після свят додому також злітають у ціні.
 3. Ніколи не чекайте 3-4 дні, постійно відвідуючи сторінку сайту і чекаючи цінових змін. Ваша IP-адреса залишається, і після кожної перевірки інформації ціна на квиток зростає.
 4. Перевірений факт: для користувачів, які заходили з електронних приладів з системою Android, ціна нижче, ніж для власників IOS.
 5. Лоукост-перевізники найчастіше прилітають до спеціальних аеропортів. Наприклад, у Парижі головний – аеропорт Шарля де Голля, а лоукост-аеропорт – Бове, тобто дістатися з нього до міста буде складніше або ж дорожче.
 6. Трансфери до центру міста можуть коштувати так само, як квиток на рейс. Уявіть собі, що до аеропорту Брюсселя з Польщі ви доїхали за 9 євро, а до центра столиці Бельгії – за 17 євро. У таких європейських містах як, наприклад, Амстердам і Копенгаген, аеропорт є станцією метро, що неабияк вигідно для пересування.
 7. Літати на невеликі відстані невигідно (наприклад зі Львова до Любліну, між якими 217 км), тому відкрийте карту і уважно подивіться, як розміщаються міста та країни. Із Братислави до Відня, наприклад, квиток на автобус коштує до 4 євро і їхати близько години.
 8. Не забувайте про старий добрий автостоп, але подивіться, чи дозволено користуватися цим у тому місці, куди ви зібралися. Навіть не намагайтеся робити цього в Італії та США (і не тільки). У більшості країн Європи hitchhiking не заборонений законом.

КРОК 7. Наступним кроком буде перехід на сайт авіакомпанії, де ви зможете замовити та оплатити квиток. Найнижча ціна – це та, яка включає в себе переліт і квиток без страхування, без бронювання місця та додаткового багажу. Лякатися немає чого. 

УВАГА! ПАСТКИ!

 1. Страхування квитка актуальне лише в тому випадку, якщо у разі відміни рейсу ви захочете повернути гроші. Така ситуація буває дуже рідко, тому фінанси від вашої паніки просто йдуть авіакомпанії.
 2. Бронь місця – це додаткова сума за вибір конкретного сидіння. У разі відмови від цієї послуги комп’ютер сам вирішить, де ви будете сидіти. Часто вибір місця відбувається безпосередньо під час реєстрації в аеропорту (так званого чек-іну). Тому достатньо прийти на початку реєстрації та спитати працівника авіалінії, чи є вільні місця, для прикладу, біля вікна. У 90% випадків це працює.
 3. Відмова від додаткового багажу означає, що з вами у салоні буде невеличкий чемодан або рюкзак з необхідними речами. Для кожного перевізника існують свої стандарти (їх краще знайти та уточнити на сайті авіаліній перед поїздкою), та оптимальний варіант: валіза 40х25х20 см вагою до 10 кг.
 4. На вході до літака буде знаходитись залізна підставка з відділами з заданими параметрами. Якщо рюкзак не може пройти вільно – пасажир порушує правила перевезення багажу, і тепер зобов’язаний сплатити штраф в розмірі від 30 до 100 євро.
 5. За 4-5 днів до вильоту потрібно підтвердити свій рейс та зареєструвати кожен квиток на сайті лоукосту. Якщо ви приїдете до аеропорту без попередньої реєстрації – штраф 50 євро.

Пам'ятка щодо ручної клажі

Таким чином, не знаючи усіх схованок, з найдешевшого квитка в 9-10 євро, поїздка перетворюються на доволі розкішний відпочинок, де переліт буде коштувати більше 100 євро.

Обравши автобусні чи авіаквитки, з Полтави дістатися найлегше і найдешевше:

До Києва і Львова: потягом.

До Польщі: автобусом зі Львова, автобусом з Полтави, потягом з Києва.

Пам’ятайте, що «автобусний перехід» через кордон буде коштувати вам від 4 до 20 годин часу. Тому намагайтеся обрати такий авіарейс, який буде може і дорожчий, але збереже ваш час та здоров’я. Якщо неможливо уникнути автобусної поїздки, обирайте маршрути, що проходять через менш популярні прикордонні пункти – черги там не такі великі, як в найвідоміших.

Найбільші компанії лоукост-автобусів:

Busfor (іноді бувають акції, де квитки до Польщі чи Чехії можна придбати за 150-200 грн, усе працює чесно);

Ewe (автобуси з України в Польщу, білети по 111 грн);

Flixbus (німецька компанія, але займається поїздками у всій Європі, лідер серед лоукост-перевізників);

Polskibus (компанія, яка займається подорожами всередині Польші та до сусідніх країн, реальні квитки від 2-5 злотих);

Megabus (також велика компанія, ціна від 1 фунта, поїздки майже всією Європою, якщо замовляти за 50-30 днів до поїздки);

Onnibus (Фінляндія);

Luxexpress (Литва, Латвія, Естонія). 

Ціна автобусних рейсів залежіть від днів тижня так само, як і перельоти. Варно заважити, що ще є закономірність від для чи ночі. Поїздка, яка займає 6-7 годин буде найдешевша з від’їздом о 11:00 та прибуттям о 18:00, бо весь світовий день ви буде в дорозі. Ця ж сама подорож буде дорожча, якщо обрати рейс з від’їздом о 23:00 і прибуттям о 6:00. В такому випадку транспорт можна використати як місце для ночівлі.

Перевіривши декілька напрямів, наша редакція знайшла декілька варіантів подорожі, включаючи і перельоти, і автобусні поїздки, і залізничний транспорт.

З 20 січня по 2 лютого (ціни станом на 21.12):

Полтава-Львів-Відень-Рим-Братислава-Львів-Полтава.

Загальний бюджет: 2 тис. 425 грн = 76 євро.

 Готові напрямки для подорожі від ЗМІСТу

З 21 січня по 3 лютого (ціни станом на 21.12):

Полтава-Львів-Гданськ-Хельсінкі-Турку-Гданськ-Люблін-Київ-Полтава

Загальний бюджет: 2 тис. 114 грн = 66 євро.

 

ДЕ І ЯК ЗНАЙТИ МІСЦЕ ДЛЯ ПРОЖИВАННЯ?

Власники готелів розуміють, що туристам подітись від холоду нікуди, і вони будуть згодні переночувати за будь-яку ціну, аби тільки зігрітись. Окрім такого варіанту, є ще безліч можливостей для комфортної ночівлі.

 1. Нічні переїзди. Європейські автобуси, як і літаки, неймовірно комфортні: з туалетом, інтернетом, деякі – з гарячими напоями. Такий квиток буде дорожчим, але, в цілому, дешевше, ніж їхати вдень і ночувати в готелі.
 2. Хостели. Найдешевший вид тимчасового житла з усіма умовами. Це наче гуртожиток з загальною кухнею, декількома санвузлами і кімнатою для відпочинку з іграми, телевізором, музичними інструментами тощо. Найдешевше орендувати ліжко в загальній кімнаті для 6-12 людей. Середня ціна від 15 до 35 євро.
 3. Каучсерфінг. Дуже зручна соцмережа для мандрівників, де можна переночувати чи запропонувати свою домівку, а ще знайти справжніх друзів. Люди дуже хочуть спілкуватися, проводять екскурсії по місту, годують вечерею. Ви ж згодом можете віддячити їм. Сервіс безкоштовний.
 4. Знайомі. Можливо, це здається нереальним, але люди допомагають один одному просто так і можуть впустити до себе «друзів своїх друзів», або ж і зовсім незнайомих людей. Достатньо розмістити пост про пошук тимчасової оселі в соцмережі, у інтернет-об’єднаннях накшталт «Українці у Швеції» – і там можна знайти теплий дім на декілька ночей.
 5. Кемпінги. Узимку такий спосіб використовувати не рекомендується, але якщо зібрались до Іспаніі чи Італіі – чому б і ні. Зазвичай, ночувати можна будь-де під відкритим небом, але в деяких країнах це дозволено в спеціально відведених місцях. В останньому випадку кемпінг схожий на хостел на свіжому повітрі, з невеличкими будиночками з душем, кухнею, пральнею тощо, і це може коштувати від 10 до 20 євро. В Ісландії зустрічаються локації, де все абсолютно безкоштовно. На додачу, є стенд, де мандрівники залишають речі, які не хочуть вести додому – соуси, каші, консерви, спеції, спальники, посуд та інше. Візьми собі, а, якщо є можливість, залиш своє. Пам’ятайте, що палатка та спальник повинні вміститися у ваш рюкзак до 10 кг у разі перельоту.
 6. Центри соціального притулку. Дуже охайні безкоштовні пункти відпочинку. Звичайно, створені вони для малозабезпечених людей, але подорожуючих із задоволенням приймають. У таких місцях, окрім переселенців, можна зустріти мандрівників, які проїхали автостопом кілька десятків країн і не були вдома півроку. Спілкування з такими людьми – це неймовірний досвід.
 7. Аеропорти та вокзали. Чудовий варіант з усім необхідним, а європейські мають ще й зручні диванчики, і, звичайно ж, безкоштовно.

 

ЩO ЇСТИ ТА КУДИ ПІТИ?

Увесь зимовий період Європа схожа на казку. Із середини грудня і аж до лютого в більшості місць розташовуються різдвяні ярмарки, прикрашають головні площі. І хоч «до», хоч «після» свят – атмосфера незрівняна.

 1. Варто пам’ятати, що це «комерційне диво» для туристів і ціни там такі, як треба, але не для мандрівників. Можна до Європи і не їхати, чого тільки вартий Львів чи Київ у новорічні свята. На те і розраховані крафтові обгортки, глінтвейни і імбирне печиво «хенд-мейд». Наша порада – подорожуйте за враженнями, а не за їжею, і сприймайте її як джерело отримання енергії, а не радості від поїздки.
 2. Хитрість зі столиками. Піца коштує 5 євро, гарна для Італії ціна. Замовили, сіли, а у чеку 13 євро. Чому? Тому що ви автоматично заплатили за оренду столика. Ніколи про це не буде вказано ні в одному ресторані, тому майте на увазі «захотіли погрітися – платіть».
 3. Відомі бельгійські вафлі коштують в усьому Брюсселі 1 євро у кожному кондитерському кіоску. Пам’ятайте, що це тільки ціна за основу і будь-який додаток буде коштувати стільки ж (і так не тільки з вафлями).
 4. Їжа завжди буде дешевшою, якщо купляти її трохи далі від центральної вулиці. «Оренда» – вона всюди «оренда». Це стосується абсолютно усіх магазинів.
 5. У віддалених селах навпаки – маленькі приватні лавки ставлять величезні ціни, бо покупцям немає де більше купити продукти.
 6. У супермаркетах після 20:00 свіжа випічка, м’ясна і рибна продукція коштує на 50-60% дешевше. У Великобританії є навіть безкоштовні валізи з овочами і фруктами, які можна брати просто так.

Щодо дозвілля все набагато легше, бо за кордоном усе буде здаватися дивом. Для того, щоб розібратися у місті, на вокзалах на аеропортах є безкоштовні карти з визначними місцями або ж спеціальні «довідкові пункти», де після фрази «I’m sorry. Do you have a map?» вам усе самі розкажуть. Крім цього, перед поїздкою пошукайте інформацію про безкоштовні місяці/дні для відвідування музеїв або цікаві події, зустрічі, концерти, які будуть проходити у цей час і ви точно не будете сидіти вдома.

 

Тож гарний відпочинок за кордоном не такий страшний, як про нього говорять. І пам’ятайте, головне – не в яке місто і за яку ціну ви подорожуєте, а з яким настроєм і з якими людьми поруч.

Обкладинка та інфографіка Марини Зевако

Опублікована: 22 грудня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація