Експертиза #13. Чи коректно українцям дивитися Чемпіонат світу з футболу, який відбувається в Росії?

Автор: Каріна Тютюнник, 22 червня, 16:14

Замітки-експертизи – рубрика, яка висвітлює думки полтавців щодо актуальних подій у місті. Усі герої рубрики відповідають на одне важливе питання, обране нашою редакцією. Мета експертиз – показати різні точки зору на одну подію, а не зіставляти кількість позитивних чи негативних думок.

21-й Чемпіонат світу з футболу, що розпочався 14 червня в Російській Федерації, для України повен суперечностей. Одні виступають за заборону переглядів мундіалю, наголошуючи, що Росія – країна-агресор і українцям нав’язують пропаганду ворожої держави. Інші запевняють, що спорт не повинен змішуватися з політикою, та й Чемпіонат світу, перш за все, проводить ФІФА.

Тож, ми вирішили дізнатися у полтавців, чи дивляться вони Чемпіонат світу з футболу і чи коректно українцям взагалі дивитися цьогорічне змагання.

 

 

Учасник експертизи 

«Я дивлюся. У нас же нормальні відносини з іспанцями, з португальцями. Чемпіонат проходить раз на чотири роки. Цікаво, на якому рівні знаходяться команди, на кого рівнятися. На мій погляд, це не є показником патріотизму чи зради. Можливо, не зовсім політично правильно. Але не від цього залежать справи у нас, в Україні, чи дивиться українець футбол. Я думаю, що більше шкоди приносять ті, хто розкрадає або неефективно використовує бюджетні кошти. Оце наша найбільша біда. Моя думка, хто любить футбол і ним цікавиться, то всі стовідсотково дивляться».

 

Учасник експертизи 

«Я точно не розділяю думки, що це якесь там свято, і його варто сприймати в нашій країні піднесено. По-перше, це дійство відбувається в країні, яка є агресором щодо нашої Батьківщини, а по-друге, наша збірна взагалі не представлена на даному форумі. З приводу коректності перегляду, не бачу нічого смертельного в перегляді продукту, який виробляє і продає ФІФА, але точно не робити це в гучних п'яних компаніях. Сам я матчі майже не дивлюсь, бо не вистачає банально часу. Можу хіба що одним оком ввечері глянути гру вдома. За результатами слідкую в інтернеті».

 

Учасник експертизи 

«Футбол не повинен змішуватися з політикою. Якщо прибрати всю пропаганду і всі згадування, що це чемпіонат світу в Росії, а показувати лише футбол, лише ігри, лише м’ячі, то чому б ні. Сам я лише слідкую за результатами».

 

Учасниця експертизи 

«Я люблю футбол і часто спостерігаю за різними чемпіонатами. Але тут це і морально-етичне, і економічне питання. На мою думку, некоректно дивитися Чемпіонат світу в Росії з таких причин. По-перше, у нас п’ятий рік йде війна з Росією: хоч і до цього вона називалася АТО, тепер ООС, та факт залишається фактом. По-друге, в Росії утримують наших громадян-полонених, про яких всі знають. По-третє, без емоцій зрозуміло, що перегляди Чемпіонату Світу в усьому світі приносять кошти Росії. Ми вимагаємо не вести бізнес з Російською Федерацією, санкцій від ЄС та США, а самі не можемо обмежитися навіть в такому банальному. Ніколи не розуміла меседжів “спорт поза політикою”, “бізнес поза політикою”, “мистецтво поза політикою”. Це не політика, це наша позиція і рівень самоповаги як нації».

 

Учасник експертизи 

«Я пильно слідкую за подіями Чемпіонату світу, вечірні матчі та матчі, що проходять у вихідні дні, дивлюся по телевізору, вдень слідкую за рахунками в інтернеті. Заклики деяких громадян проявити патріотизм та ігнорувати трансляції геть не розумію. Люди, які це кажуть, просто дуже далекі від футболу і дивляться максимум десяток матчів на рік, в яких грає Україна або Шахтар чи Динамо. Ці люди не розуміють, що даний захід проходить під егідою ФІФА, тобто Росія – це всього-на-всього місце, а все інше створює всесвітня організація, що глобально опікується футболом і яка збудувала мультирівневу футбольну піраміду».

 

Учасник експертизи 

«Чемпіонат світу для мене найбільш “нецікавий” за всі часи проведення подібних турнірів, тому що проходить в Росії. Щодо коректності – абсолютно відмовляюся розуміти тих співвітчизників, які поїхали вболівати до країни-агресора. Мундіаль не дивлюся, але результати матчів висвітлюються скрізь і, певною мірою, я в курсі подій».

 

Учасник експертизи 

«Коли намагалися у Верховній Раді заборонити трансляцію, це для того щоб не популяризувати країну-агресора. На мою особисту думку, якщо людина буде дивитися виключно футбол, то логічно, що окрім футболу, вона навряд чи побачить популяризацію якоїсь країни. Вона побачить лише, чи вміє ця країна грати в футбол, чи не вміє. Я, наприклад, не люблю Росію. І дуже дивно буде, якщо чомусь буду любити Росію, наприклад, відразу після перегляду матчу Іспанія-Іран у Краснодарі. Сам за перебігом чемпіонату не стежу, але не через якусь позицію, а через те, що іноді не вистачає часу».

 

Учасник експертизи 

«У тому, що українці дивляться Чемпіонат Світу з футболу, який проходить в Росії, на мою думку, немає абсолютно нічого некоректного. Так, Росія – країна-агресор. Так, те, що агресору доручили проведення такого турніру, це доволі суперечливо. Втім, мундіаль від того не перестає бути мундіалем. Ігноруючи трансляції матчів, ми жодним чином не зашкодимо агресору. Завдяки “Інтеру” (хто б міг подумати), у нас немає потреби користуватися російськими каналами і приносити їм рейтинг. То в чому некоректність? Хтось скаже, що це непатріотично, “прогин” під окупанта тощо. Очевидно, в нас з такими людьми різні поняття про патріотизм. Щодо мене, то, звісно, я слідкую за Чемпіонатом. Я спортивний журналіст, і якби його ігнорував, то це була б невимовна дурість з мого боку».

 

Обкладинка Наталі Баранник

Опублікована: 22 червня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація