Експертиза #15. Чи відбудеться сесія Полтавської міської ради і який формат більшості?

Автор: Ксенія Малік, 17 липня, 19:14

Замітки-експертизи – рубрика, яка висвітлює думки полтавців щодо актуальних подій у місті. Усі герої рубрики відповідають на важливе питання, обране нашою редакцією. Мета експертиз – показати різні точки зору на одну подію, а не зіставляти кількість позитивних чи негативних думок.

Чи не вперше за історію каденції міський голова зібрав погоджувальну раду з головами фракцій Полтавської міської ради. Політичний коктейль із нової більшості, що вариться не зовсім за його рецептом, не на жарт збентежив Олександра Мамая.

Якої ж думки голови полтавських фракцій про зміну політичного клімату та до чого готуються вже зараз?


Учасник експертизи 
«Я думаю, наступна сесія буде як лакмусовий папір відносно демократії: необхідні Мамаю голоси можуть дати лише представники «Свободи». Тому що три фракції на погоджувальній раді пропонували не проводити сесію (особисто ті, що звернулися до ТВК переглянути список депутатів…). Я вважаю, що демократія, а не диктатура – це тоді, коли є більшість, а не меншість. Тому наша фракція підтримала цю пропозицію. З причин того, що ми знову бачимо питання, які ще не розглядали на комісіях. По-друге, ми проти приватизації вечірньої школи, проти МАФів тощо. Крім того, через відсутність першого заступника, пропонується, щоб угоди про земельні ділянки підписував начальник управління. Я думаю, це неправильно».

«Сьогодні звучали пропозиції – спокійно розглянути питання на комісіях. А після цього зібрати погоджувальну раду, і тоді вже прийняти рішення, що виносити на сесію, а що – ні. Міський голова цього не почув. Тому ми як представники не опозиції, але все-таки більшості, прийняли рішення не брати участі в цьому шоу. Крім того, є інформація, що мер хоче використати цей шанс, бо двадцять днів дано територіальній виборчій комісії для того, щоб прийняти відповідне рішення (щодо відкликання депутатів – ред.). Навіщо сьогодні показувати свою силу – не зрозуміло. Якщо б ми цю сесію провели через 10 днів, нічого б не сталося. Але міський голова хоче показати зараз свою більшість, що в нього є там свої 22 людини. Ми в цьому не будемо брати участі».

 

Учасник експертизи 
«Я вважаю, що в такому місті як Полтава депутатам займати кардинально однобоку позицію – не зовсім правильно. Все одно, ми живемо тут разом, і потрібно знаходити спільну мову, турбуватися про полтавців. Навіть якщо чвари, розбіжності, різні політичні позиції – від цього не мають залежати важливі питання, що виносяться на сесію. Але отак відрізати «чи буду голосувати, чи не буду» – це занадто кардинальне й жорстке розділення позиції депутата в контексті себе та інших і не конструктивно. Власне я за конструктив, за консолідацію тих питань, що для добробуту людей. Дуже хвилююся, щоб ми зараз заклали кошти на проектування парків, щоб вже починати його. А проекти, що зараз вже готові, – щоб у нас вистачило коштів оголосити тендер на роботи. Буде, скоріш за все, перерозподіл коштів з тих статей бюджету, які зараз не виконуються».

 

Учасник експертизи 
«Наша позиція – найкрутіша. Ми валитимемо «погані» проекти рішень, а «хороші» підтримаємо. Із деяких питань я ще не бачив додатків до проектів рішень, тому будемо радитися всередині фракції. Наприклад, якщо пайова участь забудовникам буде 5%, то ми «за», якщо 0,05% – валимо. Із тимчасовими спорудами – хоча там і всі вже існуючі, але більше не хочу зв’язуватися з цією темою, тобто скоріше за все, теж будемо валити. Також дуже сумнівне питання приватизації будівлі вечірньої школи. Щодо фракцій, які відмовляються приходити на сесію, – у них інші інтереси. Вони не хочуть збиратися в цьому форматі, поки депутати не відкликані. Тобто це ті фракції, які мають «тушок» у своїх рядах. Ну і плюс «Солідарність»: у них забрали посаду першого заступника в Михайла Шевченка, і є образа. Тому ці фракції зараз разом. Бути в команді з Матковським – чесно, не комільфо. Тому дотримаємося чисто нейтральної позиції – голосуємо за все хороше і проти всього поганого».

«А від того, якщо сесія не відбудеться, не знаю, кому буде гірше. Місту краще точно не буде. Я вже чув, що Матковський пропонував Мамаю варіант більшості «Совість України – БПП – Рідне місто – СДП». Знову ж таки, за що купилися, за те і продалися. Ми, «Самопоміч» і чомусь «Батьківщина» залишаються за бортом. Мені можна залишитися за бортом, я ще встигну бути опозиційним: 100% розклади зміняться. А доти хочу повводити проекти рішень, щоб виборцям було що розказати. Але вірю, що до кінця року ми опинимося знову в опозиції. Ми не основні гравці на цьому полі, а другорядні. І поки ми другорядні, треба користуватися ситуацією».

 

Учасник експертизи 

«Ми не формуємо коаліцію, ми – самодостатня фракція. Скликає сесію міський голова, він контролює, чи є більшість, чи немає для вирішення питань міста. Це не політичні питання, як голосують у Верховній Раді або в обласній раді. Ми більше комунальні питання маємо розглядати. Тож, треба засучити рукава і працювати, а не один одному робити неприємні речі, які тільки відволікають людей від головного. Всі дебати мають відбуватися на депутатських комісіях. У сесійній залі має бути злагоджена робота. Погоджувальна рада і має бути для того, щоб знайти якісь компроміси і вирішити, за які питання голосувати, а за які ні. Я думаю, міський голова знайде і сили, і голоси для того, щоб важливі питання для полтавців набрали необхідну кількість голосів».

 

Учасник експертизи 
«Ми витратили багато часу, для того щоб опрацювати проекти рішень. Вони начебто є, але додатків немає. А є ще проекти щодо земельних ділянок на Гончара та Половка, в яких сам проект звучить як «затвердити», а в додатку, де вартість, вказані ікси! Це вже не вперше, коли міська влада так працювала. Але коли зараз міський голова пішов на діалог, ми вчора на засіданні вирішили, що вже не будемо, як і раніше, голосувати «утримався», а будемо мати чітку позицію. Тому на погоджувальній сесії ми запропонували меру спочатку провести комісії, потім опрацювати проекти рішень, а вже потім – на погоджувальній раді все визначити. Але безпосередньо сьогодні мер не сказав, чи погоджує нашу пропозицію, чи ні. Тому ми все-таки будемо на комісіях, будемо вносити свої проекти рішень, будемо голосувати, обговорювати, але на сесії 20 липня нас не буде. І також ми добре розуміємо, що зараз все залежить від партії «Свобода» – вона може прийти і проголосувати разом із міським головою за все, що завгодно».

 

Учасник експертизи 
«Я навіть не знаю, що таке опозиція і коаліція. Хочу, щоб депутати всі разом приймали рішення: як ми будемо ділити кошти, куди будемо ділити кошти і так далі. Я думаю, з депутатами ми вийдемо на спільні рішення».

 

Учасник експертизи 
«Я можу лише підтвердити бойкот засідання міської ради. Міський голова – твердолоба людина, яка не збирається міняти жодного рішення, яке прийняв. Йому потрібно лише одне: протягнути ті корумповані рішення, які він хоче. У нього є потрібна кількість депутатів, готових проголосувати за це. Але йому потрібна «ширма» у вигляді інших депутатів, які будуть якось голосувати та відволікати громадськість і журналістів від тих, чиї голоси будуть вирішальними для ухвалення рішень. Досить годувати «завтраками» й обіцянками – ми ними ситі. Чому наші чотири проекти рішення, подані завчасно, не включені в порядок денний? Якщо мер вважає, що він самотужки може формувати порядок денний, то питань немає, це його законне право. Але хай тоді й голосує сам! Бери й піднімай руки! У тебе сім депутатів є – бери й голосуй. Він абсолютно не йде на контакт: «Усі будинки проголосуйте, дерибан землі проголосуйте, списання комунального майна проголосуйте, а оці ваші питання мене не цікавлять». От і відповідь міського голови».

 

Учасник експертизи 
«Те, що немає зараз на руках більшості проектів рішень, – дуже погано. Ми не ознайомилися, не підготувалися. Не зовсім зрозумілі деякі витрати по бюджету – вони не логічні, а більш алогічні. Ми вважаємо, потрібно все-таки продискутувати, щоб депутати визначилися. А що зараз? Матеріалів ще немає. Сьогодні вже 17 липня, а комісія призначена на 19-те. На момент оголошення про сесію погоджувальна рада не збиралася. Ну як так може бути? Вона, виходить, відбулася постфактум. Треба якось визначатися, і всім діяти у правовому полі. І меру потрібно починати з себе. Тому нас, представників «Рідного міста», не буде на цій сесії».

 

Учасник експертизи 
«Якщо якісь виникають питання, які не можуть вирішитися кулуарно, тоді ухвалює рішення міський голова. Зараз деякі фракції кажуть: ми не прийдемо на сесію. Але я дивлюся по Верховній раді – може й три людини сидіти, і п’ять, і це, я вважаю, неправильно. Якщо, за законом, сесію назначає міський голова, депутат зобов’язаний прийти. Голосувати, не голосувати, виступати – це його справа. А просто бойкотувати сесію, на якій дуже важливі питання, – не можна! Можна пропонувати виключити будь-яке питання, але те, що стосується харчування дітей, проїзду пільгових верств населення – вже занадто. А вони: «Давайте все бойкотуємо». Вже бойкотували ті ж самі в моїй комісії, коли ухвалювали рішення освоїти субвенцію... Тому правильно буде, якщо ми працюватимемо за законом. А чого два з половиною роки було так, а зараз – не так, я не розумію...».

 

Графіка, обкладинка Наталі Баранник

Опублікована: 17 липня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація