Експертиза #17. Шамота і Мамай. Хто легітимний?

Автор: Ксенія Малік, 18 вересня, 18:28

Фото: Мамай і Шамота. Хто легітимний? Думки політиків.


Замітки експертизи – рубрика, яка висвітлює думки полтавців щодо актуальних подій у місті. Усі герої рубрики відповідають на важливе питання, обране нашою редакцією. Мета експертиз – показати різні точки зору на одну подію, а не зіставляти кількість позитивних чи негативних думок.

 

Чи не вперше за історію каденцій Олександра Мамая, владне крісло під ним почало тріщати вже на початку цього року, а вже під час полтавської епопеї масового відкликання депутатів групи «Єдність» й повністю розхиталося.

Після останньої позачергової сесії нової більшості, де депутати двома третинами голосів звільнили Олександра Мамая, екс-мер, шукаючи підтримки, прийшов на своє екс-робоче місце вже не один, а з Іллею Кивою. Свій політичний демарш у міськраді (й, вочевидь, підтримку зацікавлених партій) Олександр Мамай пояснює «незаконністю» дій депутатів, не визнаючи рішення про свою відставку. У цей самий час опозиційний лідер Олександр Шамота, якого було обрано секретарем того ж дня, досі не може розпочати свою роботу.

Хто ж має залишитися у провладному кріслі та чиї повноваження як управлінця набули чинності у законний спосіб – коментували ЗМІСТу полтавські та всеукраїнські політики.

 

 

Сергій Каплін: «Від Мамая залишилася лише тінь і слід» 

 

 

Сергій Каплін 
«У міській раді Полтави від Мамая залишалася лише тінь і слід. Більшість партій (і, я хотів би наголосити, що це – парламентські партії або ті партії, які будуть завтра у парламенті – «Свобода» чи «Соціал-демократична партія») ухвалили рішення про відставку Мамая і обрання Олександра Шамоти. Крапка.
Все, що сьогодні робить Олександр Мамай, використовуючи свої старі кадри, за допомогою яких розкрадав Полтаву сім років, стається через те, що партійні діячі йому всі винні. Він знає, де в усіх цих людей маєтки, де лежать гроші, де вчаться діти, кому і скільки вони давали, розумієте? Звичайно, вони всі його покривають, але це все тимчасова історія, вона дуже швидко закінчиться. І тепер Мамай і його люди заважають Шамоті й нашій новій більшості приступити до роботи».

 

  

Олександр Удовіченко: «Олександр Мамай – хитрий і цинічний керівник»

 

 

Олександр Удовіченко 
«Олександр Мамай дійшов до краю прірви. Спитаєте, чому? Тому що він «недоговороздібний», він хитрий і цинічний керівник. Тому вся його діяльність у Полтаві, з одного боку, непрофесійна, тому що те, що відбувається зараз із житлово-комунальними напрямками – це повний крах. З іншого боку, у нього специфічні робочі манери.
Олександр Мамай обдурює, «кидає» людей. І це з урахуванням того, що проти нього зараз у Полтаві весь депутатський корпус. Тому всі ті речі, які Мамай зараз робить, суперечать законодавчим нормам. На даний момент Шамота легітимний, а Мамай – нелегітимний».

 

 

Олександр Біленький: «Те, що Мамай не визнає свою відставку, – його проблеми»

 

 

Олександр Біленький 
«Відповідно до правової процедури і відповідно до чинного законодавства, Олександр Шамота, який виконує обов’язки міського голови, якраз і є правомочним у прийнятті даних рішень. Адже жодна сесія міської ради, яку проводили депутати більшістю або двома третинами, у судовому порядку не скасовувалася. Те, що колишній міський голова її не визнає – це його проблеми. Не більше того».

 

 

Руслан Богдан: «Я думаю, що це гра “Солідарності” з непростими “капліновцями”»

 

 

Руслан Богдан 

«Наскільки мені відомо, то сесія, яка відбулася 31 серпня, висловила недовіру пану меру. І він автоматично після неї стає відстороненим, і, з моменту його відсторонення, обов’язки має виконувати секретар. Рішення ухвалювались «нелегітимними» голосами, бо частина депутатів (мається на увазі «шістка» новообраних депутатів – ред.) ще не вступили в свої повноваження. Відповідно до процедури, нових депутатів затверджує мер. І тому їхні голоси не можна враховувати при вислові недовіри. Якщо це все відповідає дійсності, то, виходить, що легітимний Олександр Мамай. Є порядок, регламент, він має бути дотриманий.

У Верховній Раді теж таке інколи відбувається. Коли рішення ухвалюється при порушенні регламенту, теоретично, його можна оскаржити. Це називається маніпуляцією. Я думаю, це гра Солідарності з непростими «капліновцями», однак я не розумію, як до цього долучилася Свобода. Якщо мер обраний і підтриманий більшістю громади – нелогічно висловлювати йому недовіру, тобто, будь-яка політична сила знаходиться у меншості. Скоріш за все було б правильно їм зробити подання до Верховної Ради, і Верховна Рада мала б призначити позачергові вибори мера.

Містом має керувати мер Олександр Мамай.»

 

 

 

Ілля Кива: «Це все вакханалія. Готується масштабна фальсифікація виборів Президента»

 

 

Ілля Ківа 

«14 вересня був незаконно усунений “неугодний” адміністрації президента мер міста Полтави. При тому, тут без прізвищ – фактично адміністрація хоче прибрати незручних для Президента людей, і у неї це виходить. Одних вона саджає до тюрми, інших просто усуває та ставить своїх маріонеток. Готується масштабна фальсифікація. Так, ми допомогли меру прийти на своє робоче місце й виконувати свої робочі функції, через те, що його обирав народ.

У мене є інформація про те, що Андрій Пісоцький тисне на керівника юстиції для того, щоб він примав незаконні рішення, – реєстрував нового секретаря, їх фітнес-тренера Шамоту. Звісно ж, це – маріонетки, і це все – вакханалія».

 

 

 

Вадим Рабінович: «Полтаву захопили»

 

 

Вадим Рабінович 

«Сьогодні по-крупному гуляють. Захопили от Полтаву. А чого проявляти дріб’язковість? Незаконним способом захопили владу, просто посунули мера. І фітнес-тренер одного із депутатів став новообраним міським головою. Мера обирали на вулиці, як хотіли, представники із Банкової приїхали – допомогли йому обратися. Хлопці, ви взагалі не поважаєте народ, я думаю це тільки додасть Мамаю якихось балів.

Шановному меру Полтави партія «За життя» висловлює підтримку! Те, що відбувається, – повне беззаконня, захоплення міст перед виборами. Знаєте, як кажуть: давай захопимо місто, а там – як піде. Тому обов’язково наші представники вже завтра там будуть»

 

 

 

Ігор Мосійчук: «“П’ятничний полтавський путч” відбувся із благословіння Порошенка»

 

 

Ігор Мосійчук 

«14 вересня жменька політичних шулерів з благословіння Президента Порошенка, витерши ноги об місцеве самоврядування в Полтаві, наплювала на вибір громади, на кожного полтавця. Як я вже писав, справа навіть не в Мамаї, а. в першу чергу, в принципах законності та безумовного дотримання Конституції.

Напередодні «п’ятничного полтавського путчу» нардеп з фракції БПП Каплін мав особисту зустріч з Президентом Порошенком, на якій домовився про призначення свого фітнес-тренера виконуючим обов’язки міського голови Полтави. А в обмін на це пообіцяв на президентських виборах бути технічним кандидатом Петра Олексійовича, і дати по Полтаві максимальну кількість голосів за чинного Президента.

Незаконне рішення про призначення в.о. міського голови Полтави Олександра Шамоти дає Капліну і його спільникам не тільки доступ до досить чималого бюджету міста, а й доступ до депозитного рахунку Полтавської міськради, на якому наразі зосереджено близько 800 мільйонів гривень. Тобто, в даному випадку мова йде про тотальне пограбування Полтавської громади жменькою політичних пройдисвітів».

 

 

 

Юрій Бублик: «Мамая потрібно було вже давно вигнати, але без порушення процедури голосування»

 

 

Юрій Бублик 

«Наразі Мамай – міський голова. Шамота – депутат міськради. При відстороненні Мамая і обранні Шамоти було грубо порушено процедуру. Але, згідно з морально-політичною складовою, Мамая потрібно було вже давно вигнати, але при цьому не можна порушувати процедуру». 

 

 

 

Графіка, обкладинка Наталі Баранник

 

Опублікована: 18 вересня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація