Експертиза #18. Рік реформ на «Лтаві»

Автор: Віталій Крицький, 26 вересня, 15:21

Фото: Експертиза #18. Рік реформ на «Лтаві»


Замітки експертизи – рубрика, яка висвітлює думки полтавців щодо актуальних подій в місті. Всі герої рубрики відповідають на важливе питання, обране нашою редакцією. Мета експертиз – показати різні точки зору на одну подію, а не зіставляти кількість позитивних чи негативних думок.

24 вересня стало відомо, що менеджер філії ПАТ НСТУ Полтавська регіональна дирекція «Лтава» Євген Сердюк написав заяву про звільнення із посади.

Екс-керівник «Лтави» заявляв, що хотів зробити з неї найкращий телеканал Полтави. Проте реформи Євгена Сердюка були неоднозначні. За час своєї роботи Євген Сердюк звільнив 100 працівників штату, перевіз телеканал у власне, неорендоване, приміщення, реформував ефірну сітку.

Ми запропонували експертам проаналізувати діяльність Євгена Сердюка, а також розказати, як змінився телеканал «Лтава» за рік, і чи дійсно революційні зміни, які запроваджував новий керівник, покращили якість ефіру. 

 

Микола Чернотицький 

«За рік роботи Полтавська філія пройшла складні зміни. Це і оптимізація штату, і переїзд в нове приміщення, і зміна моделі керівництва. Після оптимізації розпочалась важка робота по зміні. Це довгий процес. Не без помилок, але є добрі зміни в “Темі дня”, ранковому шоу та на радіо. Ці команди дуже стараються і змінюється якість програм.

Поки у нас є проблеми із новинами, але ми працюємо й над цим. На жаль, недофінансування не дає можливості запустити аутсорсингове виробництво проектів у філіях, у тому числі й у Полтаві, але це проблема всього Суспільного мовлення. Наразі філія абсолютно незалежна від стороннього впливу, і не служить інтересам ні влади, ні окремих політиків чи бізнесменів. Тому, можу сказати, що зміни на краще є, але хотілось би, щоб вони відбувалися швидше».

 

 

Олена Кузіна 

«Я бачу, що контент “Лтави” останнім часом став якіснішим. Наприклад, у них з‘явився хороший проект “Своя земля”. Новини та інформаційні програми теж не втратили у якості. Я вже казала раніше і повторюся, що мати у штаті 250 працівників, дві величезні будівлі та виготовляти відверто застарілий та слабкий контент – це дуже сумно. Тому я вважаю, що Сердюк свою задачу по оптимізації телеканалу виконав добре. Впевнена, що професіоналів, які потрапили під скорочення (це, звичайно, зворотній бік медалі), знайдуть роботодавці. У медіа зараз дуже багато роботи, завжди є необхідність у “рівних руках” та “гострих перах”».

 

Діонісій Каплін 

«Я вважаю, що робота Євгена Сердюка несла позитивні зміни. Він вніс у “Лтаву” новий “стиль життя”, перезапустив старі формати. Почали з’являтися нові цікаві проекти. Також Євген звільнив неефективних працівників. Була визначена цільова аудиторія телеканалу. Але, на мою думку, заробітна плата керівника була малою для такого проекту. Я вважаю, що взагалі цю посаду повинен займати медіаменеджер, а не журналіст».

 

Надія Труш 

«Євген Сердюк не пропрацював на посаді менеджера Полтавської філії НСТУ “Лтава” і року, його звільнення мене здивувало. Чому? Тому що він відразу, сівши у крісло керівника “Лтави”, заявив дуже амбітні реформаторські плани. І втілював їх. Втілював так активно, що, здавалося, не зупиниться, поки не зробить із “Лтави”, як і було задумано, телеканал №1 у Полтаві.

Особливих суперкласних змін щодо роботи телерадіокомпанії, в цілому, я не помітила. Можливо, вони “потускніли” на фоні скандальних реформ. Ідея самих реформ, розпочатих Сердюком на “Лтаві”, думаю, потрібна, але їх виконання викликало хвилю якогось супротиву, обурення. Я маю на увазі, зараз звільнення великої кількості працівників (досі залишається не зовсім зрозумілим, яким чином було обрано кого звільняти, а кого залишати), закриття програм, зокрема, тематичних: культура, здоров’я, туризм тощо. Ще історія із здачею приміщень в оренду цікава…».

 

Микола Лисогор 

«За останній рік відеокартинка телеканалу стала кращою. У цілому, “Лтава” йшла правильним шляхом. Займала свою нішу в соціальних мережах. Я думаю, що передчасне звільнення Євгена Сердюка пов’язане із недостатнім фінансуванням Суспільного проекту в цілому, адже, за останньою інформацією, “UA:Перший” має великі борги».

 

Ігор Кужик 

«Мені не зовсім зрозуміла концепція реформування Суспільного мовлення. У першу чергу, треба орієнтуватися на глядача. За рік ми цього не побачили. Відбулася оптимізація – це відчули всі. Лтава переїхала в нове приміщення. Але незрозуміло, як може державна компанія існувати без належного фінансування. Працівники брали відпустки за власний рахунок. Я вважаю це ненормальним».

 

Надія Баландіна 
«Наша співпраця була плідною. Наші студенти постійно проходять виробничу практику на “Лтаві”. Для практикантів були створені всі умови. Студенти залишалися задоволеними. Зокрема, Євген Сердюк неодноразово зустрічався із викладачами, розповідав про свою діяльність, студентам було дуже цікаво. У цілому, його організаційну роботу ми можемо оцінити дуже добре. Наша співпраця проходила на високому рівні».

 

Юрій Ісаєв 

«Євгену Сердюку вдалося провести оптимізацію в усіх напрямках. Звільнив “випадкових” людей. Перевіз канал у нове приміщення. Дуже добре, що керівник був не з Полтави. У нього не було ніяких зобов’язань перед місцевими політиками. Контент, у цілому, не змінився, але деякі передачі заслуговували уваги».

Графіка Наталі Баранник

Опублікована: 26 вересня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація