Експертиза #23. Оцінка діяльності полтавських комунальників під час снігового колапсу

Автор: Віталій Крицький, 27 грудня, 14:40

Фото: Оцінка діяльності полтавських комунальників під час снігового колапсу


Замітки експертизи – рубрика, яка висвітлює думки полтавців щодо актуальних подій в місті. Усі герої рубрики відповідають на важливе питання, обране нашою редакцією. Мета експертиз – показати різні точки зору на одну подію, а не зіставляти кількість позитивних чи негативних думок.

Останніми днями Полтава опинилася в справжньому сніговому колапсі. Дійшло навіть до того, що 26 грудня обласна влада на добу обмежила в’їзд до Полтавської області. Проте, в самій Полтаві ситуація хоч і напружена, але більш-менш стабільна й контрольована: школи працюють, транспорт ходить.

Ми запропонували експертам проаналізувати, як, на їх думку, полтавські комунальники справляються зі сніговою хуртовиною. До того ж, порівняти ситуацію з попередніми роками.

 

Дмитро Кустуров «Так собі. Це при тому, що я керую повнопривідною автівкою. Стан доріг зовсім не тішить. У цьому контексті нова влада від минулої нічим не відрізняється. Хіба Олексій Чепурко раніше не працював під час такого снігопаду? А Андрій Лямін? Всі були раніше. Ніяких змін немає. Прямо зараз їду по вулиці Дмитра Коряка, і тут ніхто не чистив. Центр міста! Центральні дороги хоч трохи чищені, але на околицях взагалі все погано. Нова влада каже, що в наявності 100 одиниць техніки. Але якби справді була ця сотня, місто почистили би швидко і якісно. А так, 30 одиниць техніки недостатньо при колапсі».

 

Іван Окара «По-перше, якщо порівнювати з тим, як воно повинно бути, то у нас поганенько. На трійку, може четвірку, з десяти балів. Але порівнюючи з минулими роками, то певні позитивні кроки зроблені, їх справді видно. Головне – вирішили проблему зі сміттям. Тобто, почистили доріжки до сміттєбаків. Можна порадіти, поаплодувати. Але в цілому не вирішується проблема накопичення й вивозу снігу. Містяни взагалі не знають, куди його дівати. Влада намагається працювати. У цілому, це як жінка, яка ніколи не була заміжня. Їй вже років 45. Нарешті вийшла заміж. І вона намагається, старається, все робить. Але всі розуміють ситуацію, поблажливо до жінки ставляться, адже це вперше. Допомагають, на щось закривають очі. Але чим далі – тим буде важче. Тому, надалі від нової влади очікуватимуть кращого результату».

 

 

Тимофій Голбан «Комунальники – молодці! Четвірка з плюсом по п’ятибальній системі. Ви ж пам’ятаєте минулий рік. У мене тоді мама руку зламала. Особисто для мене різниця є, і вона суттєва. Раніше на Подолі тротуари ніколи не чистили. А зараз набагато краще».

 

Сергій Костенко «Порівнюючи з попередніми роками – цього разу на п’ятірку з плюсом. Якісніше. Але вчора краще чистили, аніж сьогодні. Сьогодні бачив тільки одну одиницю техніки. Окрім того, у нас є проблема з самими водіями: вони лізуть на зустрічну смугу, створюють затори, блокують рух. До того, потрібно розуміти, що коли за добу падає 50 см снігу, важко буде всім».

 

Наталія Ширіпова «Снігоочищувальна техніка на дорогах працює, але неозброєним оком видно, що її замало для нашого міста. Пріоритети надаються центральним вулицям міста. Якщо говорити особисто за себе, то я змогла відвести дитину до школи, вчасно потрапити на роботу, сходити в магазин та завершити всі свої буденні справи. Це все завдяки тому, що я проживаю в центральній частині міста. Звичайно, на все було потрачено значно більше часу, аніж зазвичай. Але у багатьох моїх знайомих, які проживають у віддалених районах міста ситуація гірша. Є вулиці, на які до цього часу не звертають уваги».

 

 

Дмитро Бурмака «Порівняно з минулими роками – прогрес є. Я постійно їздив на авто і бачив, що вулиці чистять. Навіть тротуари трактори постійно відчищають. Якщо порівняти сьогодні й часи, коли був Мамай, – різниця очевидна. І от вже сьогодні в деяких містах дорога розчищена до асфальту. Але видно, що не вистачає техніки, щоб оперативно реагувати, але я вважаю, що комунальна служба багато працювала і результати видні».

 

Віталій Улибін 

«Мушу сказати, що, звісно, в місті є проблема зі снігом – його багато. Попри те, що ввечері, вночі й зранку скрізь видно техніку – її банально не вистачає, щоб прибрати все. Треба віддати належне комунальникам, що рівномірно розсіюються в центрі й по околицях. Такі мікрорайони як Рибці, Лісок, Крутий Берег і Вакуленці давно не бачили тракторів. Разом із тим, це не скасовує той факт, що люди і техніка елементарно не встигають: проїжджі частини в переважній більшості звільнені для громадського транспорту та соціальних авто. Транспортного колапсу чи проблем із підвезенням продуктів, як це буває в столиці, немає. Але містяни вимушені дертися через кучугури на зупинках або стрибати в снігову кашу з піском і водою. І це – мінус. Утім, думаю, і до цього дійдуть руки й ковші.

На жаль, потрібно визнавати і те, що миттєво, скрізь і одразу прибрати не можливо. Однак і віддати належне людям, які зараз ліквідують наслідки циклону, також потрібно – порівняно з попередніми роками різницю видно не тільки в результаті, а й в банальному прагненні ефективно працювати на результат. Коли бачиш віддачу – то й перетерпіти негоду легше».

 

Олег Слизько  «Мій коментар повну силу матиме тоді, коли почистяться Дальні Яківці, Івонченці, Лісок тощо. А якщо в цілому, в порівнянні з минулим роком, то скажемо аж навесні, коли снігу не стане зовсім. А наразі Волонтерський мобільний центр по очищенню від снігових заметів відзначає значно кращу, і головне – вчасну роботу комунальників у цьому кількаденному бою з негодою, ніж у минулому. Кількість техніки збільшилася. Але очистка міста від снігу – це спільна справа. Це, в першу чергу, виховує культуру людей по відношенню до снігу, особливо в автомобілістів. Реальна робота з громадськістю у місті не проводиться. Загалом, можемо оцінити на тверду четвірку».

 

 

Олександр Мамай «Роботу комунальників оцінить територіальна громада на виборах. Звісно, почистили погано. Але намагалися. Я вам скажу, що яка би влада не була, все одно чистять погано. Хоч коли я був при владі чистили погано, хоч зараз. А що зробиш. Те, що працюють всі, і намагаються почистити, я вірю. А як виходить – хай територіальна громада дає оцінку. Зайдіть в будь-який двір і подивіться, чи зможе туди трактор заїхати, коли там стоять автівки. По всьому двору. Ніяк там не почистять. На тракторі працює один водій, другого немає, на скільки його вистачить? 30-40 годин працювати без перерви? Не зможе. А людям хочеться все й відразу. Коли я був маленький, і коли випадав сніг, то виходили всі чоловіки, і чистили кожен біля свого двору й під’їзду. Зараз, на превеликий жаль, люди вважають, що хтось повинен їм все чистити. Чому в приватному секторі бабуся сама бере й відкидає сніг від свого двору? Оскільки знає, що їй ніхто не почистить. А коли багатоповерхівка, то кожен думає, що йому почистить хтось».

 

Олексій Сердюков «Коли виникають такі ситуації, завжди слід пам'ятати, що стихія є стихія, і дивитися на речі потрібно реально. Іноді через негоду на декілька діб зупиняються й успішні європейські міста. Щодо цього разу: місто прибирається на 4 з мінусом, але це, мабуть, найкращий результат за останні 5 років. Звісно, за умови, що ціна за прибирання ринкова, а не помножена на 2. Ще можу відмітити одну тенденцію: інформаційно влада не робить із себе «рятівників всесвіту», принаймні, я не бачу публікацій а-ля «ну шо критикани») Це прямий обов'язок, це робота, і про неї потрібно розповідати, а не вихвалятись. Найкраща реклама тут – отриманий результат».

 

 

Графіка, обкладинка Юлії Деркач

Опублікована: 27 грудня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація