Експертиза #9. Чи є вірогідність того, що Полтава на виборах у 2020 році отримає нового мера?

Автор: Каріна Тютюнник, 18 квітня, 15:30

Фото: Експертиза #9. Чи є вірогідність того, що Полтава на виборах у 2020 році отримає нового мера?


Замітки-експертизи – рубрика, яка висвітлює думки полтавців з приводу актуальних подій у місті. Усі герої рубрики відповідають на одне важливе питання, обране нашою редакцією. Мета експертиз – показати різні точки зору на одну подію, а не зіставляти кількість позитивних чи негативних думок.

Сьогоднішня тема стосується майбутніх виборів міського голови, які, за чинним законодавством, мають відбутися в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень нинішнього керманича, тобто у 2020 році. Здається, до цієї воістину визначної і важливої для Полтави події залишається ще багато часу. Однак, ми вирішили запитати у полтавці, чи є якась імовірність того, що наступні 5 років після виборів Полтавою буде правити не Олександр Мамай.

Учасник експертизи 

«50х50, або так, або ні…Трошки зарано ми ставимо таке питання. Але я особисто не бачу жодного опонента, який зможе гідно опонувати діючому меру за кількома основними факторами. Перше, діюча влада завжди має перевагу 20% від опонентів, від опозиції. По-друге, системність роботи мера на свій імідж. Третє, наявність матеріального ресурсу. Четверте, думаю, все-таки, харизма. Оці фактори, за якими рівних поки що Олександру Мамаю немає».

 

Учасник експертизи 

«Певно, що є, але її розмір (вірогідності – ред.) поки що незрозумілий. Чогось мені здається, що рейтинг нашого мера дуже низький зараз і немає тієї сили, яка б його підняла, хоча би до 30%. Усе, певно, буде залежати від кандидатів, але дуже висока вірогідність того, що нарешті у 2020 році Полтава отримає нового мера. Особисто я в це дуже вірю і дуже на це сподіваюся. Думаю, що в другому турі буде голосування за принципом протестного голосування – за будь-кого, тільки б не за Олександра Федоровича».

 

Учасник експертизи 

«Звичайно, завжди є така вірогідність, тому що є дуже багато факторів, які можуть впливати на вибір полтавців. Ми бачимо, що виборчі технології, які працювали у 2015 році, вже працювали менш ефективно, ніж у 2010 році. Нині політика реалізації кампанії не міняється, тому, в принципі, можна очікувати падіння ефективності цієї технології і в наступний період. Це, відповідно, призведе до перетікання голосів до інших кандидатів, що може вивести іншу пару у другий тур і змінити розстановку сил. Але, в принципі, позиції діючого мера залишаються сильними, як показує соціологія. Він лідирує, звичайно, із показниками нижчими, ніж в період виборів, але поки він залишається лідером».

 

Учасник експертизи 

«Це малоймовірно, бо будь-які вибори перемагаються на калькуляторі. Якщо порахувати сьогоднішні дії мера по створенню ядерного електорату, тобто бюджетників і пенсіонерів, то шансів на те, що когось іншого переоберуть, мізерно мало. Для цього потрібно подвійний бюджет від бюджету мера. На сьогоднішній момент не бачу, щоб хтось був готовий витратити ці кошти для того, щоб перемогти. На виборах перемагають люди з ресурсом і з ідеєю. От, у кого цього ресурсу більше і в кого більше цієї ідеї, ті й перемагають. Відповідно, на сьогодні не бачу серед тих, хто заявляв чи планує, чи ще не заявив про своє бажання бути обраним, того, хто може на сьогоднішній момент конкурувати з Мамаєм».

 

Учасник експертизи 

«Якщо Мамай встигне відремонтувати до 2020 року підземні переходи, то має всі шанси бути переобраним на третій термін. Поки переходи стоять розбиті і люди ламають там ноги – у міста є шанс отримати іншого мера. Бо, як не прикро, але нашому люду тільки “києм по макітрі – второпа він тоді мерщій”. Тільки хардкор. Перебити халявний цукор і гречку не зможе навіть найпрогресивніша програма, а от пам'ять про зламану ногу у зимову ожеледь, зіпсоване колесо на свіжовідремонтованій вулиці – цей антирейтинг, який своїми руками ростить Олександр Федорович, врятує від нього місто на наступні 5 років».

«І буду цинічна: електорат чинного мера від часів його першого обрання постарів на 10 років і дістатися до виборчої дільниці бабусям буде вже важче. Молодь, яка підросла і отримала право голосу, обиратиме когось ближче до своєї вікової аудиторії. Оскільки Андрій Матковський учетверте на вибори не піде, то конкуренцію пану Мамаєві у другому турі (а він туди вийде, у цьому сумнівів якраз не маю) складе прогресивний молодший кандидат. І за нього проголосують». 

 

Учасник експертизи 

«Звісно, вірогідність є. Тут вже питання до кандидатів, які будуть також балотуватися на посаду міського голови. Якщо вони будуть комунікувати з виборцями, зроблять свою програму, якій будуть слідувати, якщо будуть вести чесну боротьбу, але при цьому справді намагатимуться якомога ближче бути до полтавців, то вважаю і сподіваюся, що це стане для них гарною нагодою виграти виборчі перегони. Все ж таки, я сподіваюся, що 2020 рік стане роком проведення відкритих, демократичних та чесних виборів. А вже як буде, побачимо».

 

Учасник експертизи 

«Вважаю, що на сьогоднішній день ситуація склалася таким чином, що нового мера Полтава може отримати тільки солідаризувавшись і сконсолідувавшись, зібравши максимально всі прогресивні сили і точки впливу… Не буде так, щоб хтось взяв, пішов і переміг. Лише потрібна програма модернізації Полтави, під яку могло б підписатися максимально широке коло громадських і політичних сил, яка б не залежала від якихось політичних напрямків розвитку, ідеології, а більше була б спрямована на розвиток міста. Щоб за один стіл могли сісти абсолютно різні політичні сили, громадські й політичні лідери думок, які б не цуралися один одного. Якщо продовжувати в цьому форматі, у якому є, то це не вийде».

 

Учасник експертизи 

«Вірогідність є завжди. Проте, думаю, що вірогідність цього невелика, відсотків 20. Тому що немає на сьогоднішній день такого претендента, який може перемогти мера. Принаймні, його не видно, можливо, він десь і є "в засаді". Я особисто такої людини не бачу».

 

Учасник експертизи 

«Вважаю, що Полтава матиме шанс на іншого мера, але це можливо лише за максимальної координації та технологічності прогресивних сил. У цілому, важливіше питання, чи буде наявний справжній запит суспільства на нового мера. Якщо жителі міста не розуміють, що саме повинна робити влада, де популізм, а де робота на результат, де проїдання, а де розвиток – навіть новий міський голова, який буде супертоп-менеджером, нічого не зможе змінити. Навіть якщо це буде Ілон Маск або Лєшек Бальцерович. Обрання нового Полтавського міського голови теоретично можливе. Але в жодному разі не можна сподіватися, що хтось прийде і нас усіх врятує. Над цим треба працювати абсолютно всім».

Обкладинка, дизайн Наталії Баранник

Опублікована: 18 квітня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація