Галушок та видовищ. Детальний гід фестивалів Полтави у 2019 році

Автор: Анна Аксюк, 22 березня, 17:03

Фото: Детальний гід фестивалів Полтави у 2019 році


Встановлення всеукраїнського рекорду, найвідоміші письменники, нові незвичні локації та багато-багато інших цікавинок готують для нас полтавські фестивалі цього року. Попри те, що організатори ще не можуть розкрити всіх подробиць, адже події ще на стадії зародку, Зміст все ж першим дізнався, на що чекати цього року любителям фестивального життя.

 

День Вуличної Музики

19 травня у Полтаві запланували втретє провести День Вуличної Музики. Це свято одночасно відбудеться у понад 45-ти містах України. Хоча щороку, кожну третю суботу травня, сотні виконавців найрізноманітніших музичних стилів збираються разом на вулицях свого міста, в Україні цьогоріч захід проведуть у неділю, так як у суботу день жалоби – річниця депортації кримських татар.

Цього разу організатори прагнуть відійти від великих сцен і складних конструкцій і створити затишні камерні локації з вуличними музикантами вздовж вулиці Соборності. Щодо новинок – то цього року також планують встановити сцену з електронною музикою, але, у цілому, прагнуть створити атмосферу більш насичену акустикою.

День Вуличної Музики

Скоріш за все, подія відбуватиметься одночасно на п'яти локаціях: Сцена «Твій простір» біля музичного училища, акустика в Петровському парку біля фонтану, рок-школа для юних музикантів у Сонячному парку, локації на вулиці Соборності. Поряд будуть функціонувати фудкорти з різноманітною їжею та безалкогольними напоями, а також спеціальний майданчик для батьків з дітьми.

Зараз на краудфандинговій платформі ЗМІСТ відбувається збір коштів для організації фестивалю. На них організатори планують взяти в оренду технічне обладнання для музичних локацій, роздрукувати необхідні матеріали, придбати воду для музикантів та їжу для волонтерів, генератори та бензин для них, грузовий транспорт. Фестиваль робиться виключно на волонтерських засадах та є безкоштовним для відвідувачів.

Головна мета події – розвиток культури міста та згуртування його мешканців. Позаминулого року Полтава також долучилася до проекту. За допомоги активної громади міста – представників бізнесу, громадських організацій і волонтерів – організаторам вдалося технічно забезпечити три локації звуковою та світловою апаратурою.

День Вуличної Музики

 

Перший фестиваль думок «Полтава – місто можливостей?!»

25 травня у Полтаві відбудеться новий формат події. Як повідомляють творці нового заходу, фестиваль дасть можливість почути надихаючі промови, обмінятися думками на соціальні та політичні теми, набути нових знань і свіжих ідей, взяти участь в майстер-класах, познайомитися з новими людьми, а також насолодитися культурною програмою.

Фестиваль думок

 Загалом плують розкрити наступні тематики:

 1. Культура
 • культурна ідентичність;
 • подієвий маркетинг міста;
 • літературна сцена «В місті живуть поети».
 1. Бізнес
 • бізнес-середовище;
 • -соціальне підприємництво;
 • -індустріальні парки;
 1. Міські простори, інклюзія.
 2. Робота з молоддю.
 3. Волонтерство.
 4. Політика.
 5. Самоорганізація населення, інструменти залучення.
 6. Здоров`я.
 7. Маленька людина: дитяча локація.
 8. Екологія.

Цей креативний досвід для обміну думками перейнятий у країн Скандинавії та Балтії. Цей формат з’явився в той момент, коли інтернет і ТБ-майданчики вичерпали себе, і люди відчули потребу спілкування в реальності, дивлячись в очі один одному.

Загалом, організатори планують створити:

 • 4 локації (Петровський та Сонячний парки, «Твій простір», дворик Краєзнавчого музею);
 • 7 майданчиків, на яких з 11:00 до 20:00 за допомоги модераторів будуть проходити зустрічі, дискусії та обговорення;
 • дитячий простір для тих, хто ще не може брати участь в дискусіях, але теж хоче взяти активну участь у події;
 • вечірня музична сцена;
 • вечірній кінопоказ під відкритим небом;
 • фудкорти.

Команда фестивалю складається з представників активних громадських організацій Полтави: Полтавська філія суспільної служби України, ГО «Нова Полтава», КО «Інститут розвитку міста», ПОО ВМГО «Студреспубліка», ГО «Полтавська платформа», дизайн-студія «Mironenko design», «UP: unique people», Українська академія лідерства.

На краудфандинговій платформі ЗМІСТ теж відбувається збір коштів для організації фестивалю.

Також запрошуть бажаючих до участі. Щоб стати частиною команди, партнером події, волонтером необхідно заповнити анкету: https://goo.gl/forms/E90iMcCC2vdM0ubh2.

 

Майстерня міста

30 травня – 2 червня вже учетверте відбудеться урбаністично-культурний проект «Майстерня міста», що став дієвою платформою для співпраці та спілкування громадських організацій, ініціатив, митців, ремісників, громадських активістів та міської влади.

Головною метою заходу є залучення мешканців до процесів розвитку та оновлення міста. Тема четвертого фестивалю «Майстерня міста» – розвиток міської інфраструктури.

maisternya mista

Усі проекти в рамках фестивалю мають бути обов’язково пов’язані з реалізацією запланованих проектів Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030».

Призначення «Майстерні міста 2019»:

 • проведення відкритих профільних дискусій та круглих столів на теми актуальні для просторового розвитку інфраструктури міста;
 • широке обговорення та ініціація старту проектів, передбачених Концепцією інтегрованого розвитку «Полтава 2030»;
 • мобільність: поширення ідей мультимодальності, популяризація енергоефективного транспорту в місті та велоруху, ідеї для посилення доступності та безбар’єрності громадського транспорту;
 • презентація і обговорення новаторських ідей щодо покращення громадського простору, демонстрації цікавих рішень та пропозицій урбаністів, дизайнерів, архітекторів;
 • освітні заходи для дітей з наведених вище тем.

У 2019 році Майстерню міста організовують команда КО «Інститут розвитку міста» та проект «Інтегрований розвиток міст в Україні», який виконує німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH».

maysternya mista 2

Організатори запрошують до співпраці усіх, хто має актуальні, сучасні проекти та ідеї. До 12 квітня можна написати на електронну пошту: irm2030poltava@gmail.com

 

Meridian Poltava

7-9 червня у Полтаві відбудеться Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Poltava. Це триденна культурологічна прогулянка містом і локаціями поза ним, під час якої полтавці й туристи відвідуватимуть поетичні читання, концерти, екскурсії тощо. Вхід на всі заходи вільний.

Директор фестивалю Олександр Ткаченко поділився планами щодо цьогорічного дійства. Він розповідає, що фестиваль зберігає свою минулорічну концепцію: один день буде виїздний, поїдуть, скоріше за все, у Решетилівку і влаштують захід на полі Полтавської битви, адже минулорічний досвід показав, що це було цікаво, незвично і принесло багато емоцій відвідувачам.

Meridian Poltava

У суботу та неділю в Полтаві створять цікаві локації, до минулорічних обіцяють додати нові. Вони будуть розташовані таким чином, щоб полтавці та гості міста змогли дістатися від однієї до іншої максимум за 15 хвилин. Таким чином будуть поєднувати поетичну, літературну, театральну та музичну складову з невимушеною прогулянкою міста, що відкриє гостям всі цікавинки Полтави.

Крім того чекають відомих особистостей з України та закордону; серед них поети, літератори, музиканти, історики. Одним з них стане знаний письменник Сергій Жадан. Інших поки що тримають в таємниці.

Meridian Poltava

 

Полтавська галушка

8-9 червня – у Полтаві на території Іванової Гори (Біла Альтанка, Свято-Успенський Собор) вдруге відбудеться Міжнародний Фестиваль «Полтавська галушка». Метою Фестивалю є популяризація гастрономічного туризму Полтавщини через унікальну автентичну кухню у поєднанні з історією, культурою та традиціями краю.

Ініціатори прагнуть познайомити із давніми і сучасними рецептами приготування полтавської галушки: від рецептів 18 століття до авторської кухні. Слоганом свята є «Галушки усіх країв єднайтеся», оскільки участь у Фестивалі цьогоріч вже підтвердили Галушки з різних куточків світу: Фінляндії, Канади, Німеччини, Болгарії, Білорусії, Італії, Казахстану та інших країн.

Фестиваль Полтавська галушка

Програмою свята передбачено не лише смакування та частування «брендовою» стравою Полтавщини, а і єднання в одному місці. Гостей свята, які носять прізвище Галушка, на яких чекає оригінальне віншування і частування. До слова, саме гості з прізвищем Галушка будуть почесними журі свята.

Уже традиційно відбудеться присяга на вірність галушці. Крім того, магічна сила Іванової гори допоможе реалізувати задум організаторів у створенні найбільшого хору галушкарів і виконати разом пісню «Ой галушечки, галушки».

На гостину до Полтавської галушки прибудуть родичі ближні і дальні: грузинський хінкалі, узбецькі манти, китайські цзяоцзи.

Родзинкою свята стане реконструкція «полтавського весілля», в якому шлюб братиме молода закохана пара з прізвищем Галушка. Дійство відбуватиметься на території музею-садиби Івана Котляревського,

Організатори не розкривають всіх секретів, але відомо, що весільні пісні лунатимуть у виконанні фольклорних гуртів «Яворина» із села Солониця та «Горлиця» із села Пулинці Лубенського району Полтавської області (саме вони в 1982 році заспівали пісні для мультика «Жив-був пес»).

Полтавці, полтавки та гості свята зможуть не лише придбати галушки, а й взяти участь у майстер-класі від знаного в місті Степана Галушки («Комора – перша галушкова мануфактура»).

На території Іванової гори будуть задіяні різні локації:

 • продаж галушок від рестораторів міста;
 • частування від крафтових виробників;
 • концертна програма з конкурсами та розвагами на головній сцені;
 • дійство на території Музею-садиби І.П. Котляревського;
 • містечко майстрів;
 • чайна церемонія від китайських родичів Галушки;
 • галушкові родичання – «Геанцвалє і хінкалі»;
 • частування таємничою стравою з Велетенського казана.

Також у «Долині бешкетників» пропонуватимуть прадавні розваги маленьких українців (від «кози-дерези» до «подоляночки»).

_MG_4780

Ініціатором проведення фестивалю є заслужений працівник культури. України Лариса Семеняга.

 

Здоров

22 червня відбудеться другий фестиваль «Здоров» – це простір популяризації і практики здорового способу життя серед полтавців різних вікових категорій.

На території події одночасно діятимуть 6 локацій: спортивна (йога, біг тощо), лекційна, дитяча, еко (сортування сміття, майстер-класи тощо), фудкорт та зона перевірки здоров’я.

zdorov

Організаторами є полтавський осередок Української академії лідерства; вони планують залучити близько 60 партнерів.

Один з організаторів, Святослав Келим-Золотайко, розповів, що зараз вони домовляються з Книгою рекордів України про проведення всеукраїнського бігового рекорду. Забіг почнеться до початку фестивалю, а зафіксують його уже під час заходу.

 

Живий Краєзнавчий

19 – 26 травня пройде серія подій, що відбуватимуться навколо Краєзнавчого музею з метою привабити полтавців і гостей міста до найкращої будівлі в місті. Організатори говорять, що вона несе найбільше історичне значення для Полтави.

У рамках заходу створять панель, присвячену візуальній складовій міста. Це своєрідний брендинг міста і його визначних і найгарніших місць. Ініціатор дійства Святослав Келим-Золотайко розповів, що 26 травня планують зробити поетичний вечір біля пам`ятника Шевченку в Петровському парку.

kraeznavcyi zhiviy

Крім того, у дворі Краєзнавчого музею планують зробити арт-маркет. Ще ведуться перемовини стосовно взаємодії з експозиціями і створення заходів всередині музею.

Полтавський музей популяризуватимуть не лише подієво, а й у мережах, де для сторінок закладу розроблять сучасний графічний стиль.

 

Docudays UA

Хоча точної дати проведення в Полтаві ще не визначено, (за словами організаторів, він приблизно відбудеться у кінці жовтня – на початку листопада), та вже відома цьогорічна тема це запитання «Дозволити програмі змінити вашу свідомість?».

Глядачам пропонують подумати над тим, як змінюється наше повсякдення, звички та способи комунікації з появою цифрових технологій, які нові можливості вони відкривають для дослідження реальності й водночас які загрози, пов’язані з контролем та інформаційною безпекою, вони ховають.

Якраз сьогодні, 22 березня, перші покази стартують у Києві і триватимуть до 30 березня. Після цього вже формується програма і дати проведення показів у регіонах. Полтавські представники теж відвідають фестиваль у столиці.

Docudeys

Покази фільмів Мандрівного фестивалю відбуваються у місцевих кінотеатрах, будинках культури, школах та вищих навчальних закладах, кіноклубах й креативних просторах, книгарнях, бібліотеках, а також установах пенітенціарної системи. Важливою складовою заходів є дискусії та обговорення для того, щоб перегляд фільму спонукав аналізувати порушену в ньому проблему та шукати оптимальні шляхи її вирішення на локальному та державному рівнях.

Мета мандрівного фестивалю – сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні. Фестиваль – неполітичний і некомерційний.

Регіональний координатор Наталія Кірячок розповіла, що зазвичай фестиваль триває близько тижня. Покази будуть не лише в Полтаві а і в області – у Лубнах, Гадячі та інших містечках.

 

ART Poltava

Цього року захід відбудеться в кінці червня. Як розповідає один з організаторів Євген Антонець, цього разу планують менше локацій (зазвичай їх було близько 12), але це будуть великі простори, де об`єднають різні тематики.

Планують створити сімейну, дитячу, музичну, театральну, арт-локацію та сектор краси і здоров`я.

Арт-Полтава

Фестиваль був вперше організований у 2014 році, минулого року він відбувся 6-8 липня. Захід проводиться безкоштовно і організований для всіх категорій молоді. Програма включає акустичні концерти, семінари в різних областях, лекції, виставки, театральні вистави, арт-шоу.

Організатором ART Poltava є Полтавська обласна молодіжна організація «Покоління Google». У фестивалі беруть участь музиканти, поети, актори, художники, майстри хендмейду, архітектори, танцюристи, підприємці, програмісти.

 

Полтавська Писанка

Перед Великоднем, 20-24 квітня полтавцям проведуть низку майстер-класів писанкарства. Крім того, у рамках заходу будуть співати веснянки та гаївки, а також проводити традиційні дитячі ігри.

Організатрри повідомляють, що це будуть різні локації, розташовані по всьому місту, деякі навіть неочікувані, але поки їх тримають у таємниці.

Полтавські писанки

Минулого року подібне свято вже проводили, але у невеликих масштабах, – захід був виключно для дітей. Учасники виготовляли класичні писанки за восковою технікою, співаючи обрядові весняні пісні.

Цього ж року хочуть навчити писати писанки близько півтисячі полтавців та гостей міста.

 

Обкладинка Юлії Деркач

Опублікована: 22 березня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація