#HashTag: найбільші музичні романтики Полтави

Автор: Ольга Стенько, 20 вересня, 17:04

Фото: Гурт HasgTag – відкриття року


Музичну премію Полтавщини-2018 в номінації «Відкриття року» отримав молодий полтавський гурт #HashTag.

Гурт заснований наприкінці 2017 року полтавцем Артуром Матевосяном. Перший виступ відбувся 13 грудня 2017 року в полтавському арт-кафе Open Kitchen в складі «АндрФесту». Буквально одразу #HashTag запросили виступити на новорічній журналістській вечірці, а 8 березня колектив дав перший сольний концерт в тому-таки арт-кафе.

Гурт #HashTag

Гурт HashTag

Сам лідер гурту, розповідаючи історію власного життя, розмірковує, що зі школи прагнув пов'язати життя зі сценою, але те, що він мріє саме про створення та виконання музики, зрозумів відносно нещодавно.

 

Лідер гурту: Артур Матевосян

У житті Артура Матевосяна було багато різних професій. Все почалося з крутого на ті часи полтавського клубу «Spider», де він буквально після закінчення школи працював ді-джеєм, потім і ведучим. Далі – інститут, команда КВН, завдяки чому почав проводити міські заходи. Багато раз Артура запрошували працювати діджеєм на радіостанціях, але закріпився на полтавському радіо «Шансон».

Навчаючись за спеціальністю «менеджер підприємств», він раптом зрозумів, що займається не тим, бо насправді хоче пов'язати своє життя зі сценою. І, коли в Полтаві відкрився філіал Інституту культури, хлопець без роздумів покинув четвертий курс Інституту бізнесу і вступив до інституту Поплавського за спеціальністю «Режисер естради та масових заходів».

Артур Матевосян

За півтора року Артура за особливі заслуги перевели до Києва на безкоштовне навчання. Перші чотири курси, до слова, вчився лише «на відмінно». Коли почав працювати, з'явилися вже четвірки. Але вчився добре, бо дуже подобалося – розповідає, лише там зрозумів, що нічого не знає про сцену і називає навчання «грандіозним досвідом». Так прожив вісім років у Києві, працюючи на телебаченні – в складі творчої групи виготовляв різноманітні проекти на замовлення телеканалів. Почалося все з «Зірка караоке» з Дмитром Шепелєвим, далі були «Танці з зірками» на «1+1», друга та третя «Фабрика зірок» з Меладзе та інші проекти.

«Потім мене запросили в Полтаву, якраз відкривалася нова студія. Якраз був застійний період з телепроектами, ще додалася романтична історія з дівчиною з Полтави… Я тоді подумав: "зірки зійшлися – улюблена справа, цікава робота, дівчина, тож треба їхати". Так я повернувся в рідне місто», – розповідає Артур.

Вірші лідер гурту писав буквально зі шкільної лави. Спочатку це було щось примітивне, а коли в юному серці почали розквітати якісь почуття, у віршах з'явилася любовна лірика. Згодом, став писати на більш серйозні теми. Далася взнаки й співпраця «Онейроїдом» – Артур певний час був менеджером гурту.

«Це мої давні друзі, за творчістю яких я спостерігав та усвідомлював, що в глибині душі я з дитинства мріяв саме про музику, – не стільки про режисуру та акторську майстерність, як я думав спочатку, але я хочу співати на сцені», – поділився потаємними думками Артур.

Кілька років тому Артур написав перші україномовні вірші. І на одному з творчих вечорів, присвяченому річниці Іловайської трагедії, прочитав свої вірші зі сцени. Тоді ж у вигляді експерименту заспівав дві власні пісні в супроводі гурту «Онейроїд». Мелодію до них придумав Дмитро Коваленко, який згодом став гітаристом гурту #HashTag. Досвід сподобався не лише музикантам, а й глядачам.

Артур Матевосян

З часом клавішник Андрій Орлов узяв творчу відпустку в «Онейроїді». І вечорами на кухні разом з Артуром Матевосяном вони почали класти Артурові тексти на музику. Так створили ще п'ять пісень. І дійшли до думки, що треба збирати гурт.

Оскільки «Онейроїд» має свій доволі щільний творчий графік, звідти до нового гурту долучилися лише троє: басист Михайло Шамраєвський, клавішник Андрій Орлов, який є, фактично, засновником гурту і автором музики до більшості пісень, та Фелікс Бродський, який грає на трубі й блок-флейтах, і буквально на ходу придумує неймовірні мелодії, що завжди ідеально вписуються в легкі мотиви пісень. Без його духових інструментів уявити зараз #HashTag важко.

 

 Клавіші: Андрій Орлов

Андрій Орлов за спеціальністю – дипломований викладач російської мови та зарубіжної літератури. Але сам про себе розповідає, що він «багатоверстатник»: працює на трьох роботах, а якщо брати до уваги гурт «Онейроїд» та #HashTag, то це вже четверта та п'ята роботи. Андрій віддав дев'ять років життя радіоефіру, і зараз працює звукорежисером в корпорації «КрайМедіа», менеджером у фірмі, що займається дизайном приміщень, та віднедавна ще й звукорежисером на студії «OneyRecords».

Андрій Орлов

«#HashTag – це експеримент разом з моїм дуже давнім другом Артуром – ми з ним ще колись грали в КВН. На місцевих тусовках ми співали з ним під гітару, і згодом це виросло в окремий проект: ми збиралися в мене на кухні, разом вигадували музику…. І доросли до свого гурту. Для мене #HashTagце експеримент, в якому я прогресую як музикант.  Якщо «Онейроїд» – більш важка і серйозна музика, то #HashTag – це відчуття легкості. Легкість в музиці, мелодійності, аранжуванні. Це різні рівні мого досвіду в музичному житті. Дуже романтична музика і, вважаю, наш вокаліст – це останній романтик у Полтаві», – вважає Андрій Орлов.

 

 Гітара: Дмитро Коваленко

Також до складу «Хештегу» увійшов гітарист Дмитро Коваленко, що є автором мелодій двох перших пісень гурту. Давно знайомий з іншими учасниками групи, якось Дмитро з Андрієм Орловим та Артуром Матевосяном разом виконали на чиємусь весіллі пісню «Птахи». Тобто, мелодія була в Дмитра вже давно, а Артур мав красивий вірш. Після несподіваного успіху, Дмитро запропонував ще одну власну мелодію, створену років з десять тому та відкладену в шухляду, бо текст до неї був написаний «задля годиться» самим Дмитром – просто набір слів. Так з'явилася пісня «Артерія», яка є однією з найсильніших в репертуарі гурту на сьогодні та здатна довести слухача до сліз. На цю пісню, до слова, гурт планує невдовзі зняти драматичний кліп – міні-фільм, що розповість про кохання, непідвладне часу і простору.

Дмитро Коваленко

«Мені подобається грати з Хештегом – тому що відчуваю, що це моє. Я до цього довго йшов. Років 20 тому один з гітаристів-старперів сказав мені таку річ: "ти зараз молодий, дзижчиш на електрогітарі з "примочками", але прийде час, коли візьмеш в руки акустичну гітару і скажеш, що все, що було до цього моменту – маячня".  Він був далекоглядним – так все й сталося. З електрогітари я перейшов на акустику, чудово себе почуваю і не хочу нічого змінювати. Мені хлопці намагалися казати, мовляв, давай спробуємо електрогітару. А я кажу: ні, якщо я гратиму на електрогітарі, це вже буде не #HashTag», – розповів Дмитро Коваленко.

Поза межами концертних майданчиків та репетиційної студії Дмитро працює технічним консультантом у приватній фірмі та звукооператором.

 

Духові інструменти: Фелікс Бродський

За фахом лікар, за спеціальністю психіатр-нарколог, Фелікс Бродський є, мабуть, найвпізнаванішим у Полтаві музикантом. Його висока статура та віртуозна музична майстерність одразу привертають до себе увагу, в якому би проекті Фелікс не брав участь. Багатьом глядачам він більше знайомий, як трубач гурту «Онейроїд». Фелікс створює мелодії які, здається, йдуть просто з його душі й проникають одразу в серце кожного слухача – енергійна та життєствердна труба, романтичні блок-флейти, ніжні сопілки додають особливого звучання будь-якій пісні. Тож не дивно, що друзі одразу покликали Фелікса в #HashTag.

Фелікс Бродський

«Не можу однозначно сформулювати, що для мене #HashTag. Але скажу, що дуже подобається – це особливий досвід. В гурті надзвичайно романтичні пісні – це те, чого так не вистачає в нинішньому повсякденному житті. А ще в нас підібралася класна команда – люди, з якими легко працювати і хочеться творити музику», – поділився враженнями Фелікс Бродський.

 

 Бас: Максим Ржеко

Після першого концерту басиста Михайла Шамраєвського змінив Макс Ржеко, який багато років присвятив музиці, теж певний час грав у складі гурту «Онейроїд», але за життєвими обставинами кілька років жив і працював у Києві. Утім, дуже вчасно повернувся в Полтаву: дізнавшись про це, Артур Матевосян одразу запросив Макса в нову команду. Зараз для Макса музика – скоріше хобі, бо він працює IT-директором компанії «Студіо Модерн». Макс теж бере участь у написанні пісень – нещодавно він дуже допоміг у створенні нової пісні, яку довгий час не могли закінчити, але тепер це буде новий хіт.

Максим Ржеко

«#HashTag для мене – це можливість поділитися емоціями під час відпочинку від роботи; для мене це – "моє все" в плані музики. Ми з хлопцями знайомі дуже давно і грали в інших проектах, а тут ми намагаємося зробити щось більше, маємо такий собі мікс – тут є фанк, рок і поп-. Різні стилі музики і кожен приносить щось своє», – розповів Максим Ржеко.

 

 Барабани: Віталій В'ялий

Ще один член гурту – барабанщик Віталій В'ялий. Він вважає себе, насамперед, творчою людиною, адже все, чим займається в житті, це мистецтво – «я не знаю, хто я більше: скульптор чи музикант». Професійний скульптор по каменю, багато років працює в родинному бізнесі (його батько, Юрій В'ялий був відомим далеко за межі України скульптором та каменярем, але полтавці його найбільше знають як того, хто побудував «будинок з хатинкою на даху»). Ще з юних років Віталій присвятив свою увагу музиці, брав участь в багатьох мистецьких проектах та музичних групах, є однією з легенд полтавського андеграунду.

Vitaliy

«Я вважаю його одним з кращих барабанщиків Полтави, безумовний професіонал, стара школа, він робить все легко – про таких кажуть, що він не барабанить, а грає музику на барабанах», – розповідає про Віталія Артур Матевосян.

Тому й не дивно, що саме Віталій В'ялий отримав запрошення до гурту #HashTag на роль барабанщика. Тут, можна сказати, не було інших варіантів.

«Ці люди близькі мені по духу, мені легко з ними спілкуватися, я давно їх знаю – принаймні, Макса вже понад 20 років. Власне, Макс прийшов в #HashTag після мене, дізнавшись, що я вже в складі гурту, погодився співпрацювати. Я не можу назвати конкретну причину, чому я в гурті – просто так склалося, і мені це подобається», – розповів сам Віталій В'ялий.

 

Срібний голос: Олена Кузіна

Спочатку гурт репетирував суто чоловічим складом, але доволі скоро стало зрозуміло, що пісням дуже не вистачає жіночого вокалу. Розпитували серед знайомих, хтось із дівчат цікавився, але ніхто не хотів йти на бек-вокал – всі бажали одразу стати зірковою солісткою. І одного дня на репетицію прийшла Олена Кузіна. І одразу всі зрозуміли, що вона – «та сама».

Олена Кузіна

Якщо всі інші учасники гурту вже мають той чи інший досвід в музиці, не перший рік працюють на сцені, то їх вокалістка Олена Кузіна, як то кажуть, прийшла з «чистим аркушем». Відома полтавська тележурналістка, мама двох дітей, Олена співала хіба що в караоке (якщо не брати в рахунок хор дитячої музичної школи). Справедливості заради варто зазначити, що співала так добре, що неодноразово отримувала пропозиції роботи в караоке-барах. Утім, про музичну кар'єру не думала взагалі. Аж до поки її тодішня колега-журналістка не вмовила Лєну сходити на репетицію до нового гурту.

«Я не знаю, чому пішла. Мабуть, із цікавості. Ні на що не розраховувала взагалі. Як такого, конкурсу не було – мене не просили щось заспівати своє. Я прийшла спробувати співати разом з ними їх пісні. І сама музика мені одразу "зайшла", бо співзвучна з настроєм.Мені складно, бо я не вважаю себе супер-вокалісткою, не задоволена поки що своїм вокалом. Але легко в тому, що дуже подобається те, що ми робимо разом – наші пісні», – розповідає Олена Кузіна.

Лєна зізналася, що не думала про професійну музичну кар'єру, велику сцену і гучну популярність, адже це потребує важкої роботи, серйозних зусиль та багато часу. На щастя, чоловік Андрій суцільно підтримує Олену в її творчості, але жінці все важче виділяти час на музику, бо це значить, що його треба десь забрати – а робити вибір між концертами та часом з дітьми не хочеться. Тому #HashTag для Олени Кузіної – це, скоріше, хобі, така собі емоційне розвантаження. Але вона вже не уявляє собі життя без гурту.

Олена Кузіна

«У нас завжди на репетиціях і на концертах все на позитиві, я з "Хештегом" відпочиваю душею. На відміну від моєї роботи, де реально багато негативу, – там я десь раз на два місяці дійсно думаю про те, щоб все кинути всерйоз і надовго. Хоча кожного разу дуже хвилююся на сцені й бачу лише якісь недоліки. Поки що лише раз була по-справжньому задоволена виступом – влітку на полтавській "Студреспубліці" о другій ночі – всі були дуже втомлені, але це був найдрайвовіший прийом: молодь нас гаряче підтримувала, танцювали, співали разом з нами, робили хвилю», – пояснила Лєна.

Олена вважає, що в гурту є перспективи та практично все, що потрібно для популярності: приємна легка для сприйняття музика, змістовні сюжетні тексти, потужна позитивна енергетика. А технічні моменти, такі як вокал, можна допрацювати. Наприклад, віднедавна Олена та Артур почали брати уроки вокалу в професійного викладача.

«Може це прозвучить банально, але найприємніше для мене – це вдячність глядачів. Найкрутіше всього – коли на концерті бачиш, що людям подобається, вони аплодують, танцюють, підспівують. Нажаль, не на всіх майданчиках таке виходить, але це буває все частіше. Сподіваюся, що колись ми доростемо до того, що в нас буде велика вдячна аудиторія», – мріє Олена Кузіна.

 

Власне ім'я

Новий гурт активно проводив репетиції, але довгий час не мав назви. До обговорення залучали друзів і знайомих, а потім в один момент обрали назву #HashTag, бо вона коротка, легко запам'ятовується, слово зараз в тренді.

«Усі наші пісні містять образи та емоції, про що кожна людина щось чула чи переживала подібне – в кожного виникають власні асоціації. Ми перебуваємо в постійному пошуку. І "Хештег" означає "пошук". Ідея в тому, що ми щось знаходимо, віддаємо і шукаємо далі», – пояснив назву Артур Матевосян.

 Гурт HashTag

 

Like A SuperStar(T)

Команда дуже активно стартувала у місті. Не минуло й року – й вона вже на слуху у полтавців. Відкриття гурту широкому загалу сталося у травні, на головній сцені Дня Вуличної Музики. З тієї пори про колектив заговорили в повний голос – запрошення на радіо і телебачення, виступи на загальноміських заходах. Не дивно, що гурт номінували на звання «Відкриття року».

«В основному #HashTag рекомендували самі музиканти – це був великий плюс, бо зазвичай, будемо відвертими, бояться когось похвалити. Але в даному випадку і музиканти, і шанувальники гурту були одноголосні – всі однозначно називали відкриттям року #HashTag. Можна сказати, що з молодих гуртів найбільше взагалі говорили про них, я аж розгубилася – кого ще, окрім них, шукати на цю номінацію», – розповіла директорка РА «Vir-Stile» Ірина Єрошенко.

 Гурт HashTag

 

 І це – лише початок (замість післямови)

«Приємно, що нас об'єднує бажання робити якісну музику, якої Україні гостро бракує. Зараз саме такої музики нам і не вистачає: україномовної, легкої і романтичної. Бо більшість виконавців чомусь вдарилися в рок, реп та відверту попсу. Або роблять кавери. Ми ж створюємо своє легке і близьке практично кожному. Дуже дякуємо нашим шанувальникам за визнання та підтримку й обіцяємо в новому сезоні здивувати і порадувати всіх своєю творчістю. Принагідно запрошую стежити за анонсами: в жовтні плануємо великий концерт, присвяченій нашій річниці», – зазначив наостанок Артур Матевосян.

Гурт HashTag

Олена Кузіна

Гурт HashTag

 

Ніяких подробиць музиканти гурту поки не розкривають, але відомо, що #HashTag готує кілька сюрпризів: гучну вечірку, прем'єри пісень та кліп з неймовірно щемним сюжетом.

 

Авторський матеріал Ольги Стенько

Фото Ольги Стенько

Графіка, обкладинка Наталі Баранник

Опублікована: 20 вересня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація