InsaneByte — флагманський ІТ-івент став справжньою подією для Полтави

Автор: Аліна Бушер, 5 грудня, 15:38

Фото: На ІТ конференції в Полтаві обговорювали технічні та бізнесові теми галузі


InsaneByte — змістовна відповідь стрімкому прогресу у сфері розвитку та поширення інформаційно-конімукаційних технологій. Нові засоби комунікації, зокрема Інтернет як потужний глобальний інформаційний ресурс, приваблює широкі верстви населення незалежно від віку, освіти та соціального статусу. Сучасне суспільство навряд можна уявити без інформаційних технологій, які вже міцно укорінилися в наше життя. Вони відкрили нові можливості для роботи та відпочинку, дозволили значно полегшити працю людини. На InsaneByte конференції стало зрозуміло, що галузь активно розвивається, і в майбутньому на нас очікує щось неймовірне.

Для прикладу організатори заходу привертали увагу цікавим пристроєм, робота якого базується на електромагнітних коливаннях мозку людини. Тобто датчики, що кріпляться біля скронь, а також на мочці вуха, передають сигнал, який силою думки посилає людина, на так звану панель із шкалою. Важіль на панелі починає рухатися відповідно із силою отриманого сигналу. На такому ніби нехитрому прикладі можна зрозуміти, що сучасні ІТ-технології увібрали в себе досягнення електроніки, фізики, математики, психології, економіки та навіть філософії.

In IT we trust

Перший бізнес-блок відкрила лекцією про сучасні тенденції в ІТ-галузі Анна Михайлик, HR Generalist у компанії AltexSoft, її загальний досвід у сфері HR (Human Resource – людські ресурси, кадрова служба – ред.) більше 7-ми років, з них 5 років у сфері ІТ. Також вона керівниця освітнього проекту AltexSoft LAB.

Доповідачка розповіла про тенденції і розвиток ринку ІТ, що відбувається із цим сегментом у світі, яке місце займає Україна, яких спеціалістів потребує такий бізнес, а також про роль ІТ у сучасній освіті. Загалом лекторка цікаво та змістовно виклала статистичні данні, які допомогли більше дізнатися про ІТ-галузь.

Доповідає Анна Михайлик

Усього у світі нараховують майже 18 мільйонів фахівців ІТ-галузі. Найбільше їх мешкає у США. Цікаво, що велику кількість із них складають українці. Молоді люди їдуть туди працювати, а згодом починають викладати в американських вишах. Дуже багато айтішників мешкає в Європі, а найдивніше, що також дуже велика кількість їх перебуває в Індії. Великим попитом  в ІТ-сфері користуються наразі такі фахівці, як Systems Engineer, IT Project Managers, Systems Administrator, Network Engineer, Business Analyst, Quality Assurance /Software Testing Engineer, Architect, IT Systems Analyst, Developer, Help Desk/Desktop Support. Кількість ІТ-фахівців в Україні швидко зростає: так у 2015 році вона вже налічувала 90 тисяч осіб, а наразі перетнула 100 тисяч. Для порівняння – у 2011 році це була цифра 45 тисяч.

Анна Михайлик також зауважила, що Україна наразі займає дуже високі позиції в світі за рівнем професіоналізму і затребуваності українських ІТ-фахівців:

«Звичайно, найбільшу кількість фахівців містять такі міста як Київ, Харків і Львів. Україна займає перше місце в Європі за кількістю айтішників, також наша країна посідає 11-те місце серед топ-50 країн із найкращими програмістами. Українських фахівців вважають найкращими в галузі ІТ- безпеки. Україна вважається однією з п’яти країн з найкращою математичною підготовкою ІТ-фахівців. Також Україна входить в топ-20 найбільших експортерів ІТ-послуг у світі. Наразі ІТ-галузь є ключовим драйвером зросту економіки держави, яка демонструє найкращі показники серед інших експортних галузей. Зі зростанням кількості фахівців ІТ-галузі, зростає, відповідно, і економіка нашої держави».

Також Анна Михайлик розповіла про технології майбутнього: штучний інтелект, безпілотне керування транспортними засобами, віддалена освіта і управління підприємствами.

У відсотковому співвідношенні в ІТ-сфері найбільше задіяні чоловіки, їх 80%. Жінок, відповідно, –20%. Цю тему підняв і спікер іншої доповіді Богдан Губанов (регіональний директор компанії Morebis). На його думку, це пов’язано з необхідністю прискіпливого ставлення до інформації у професійній галузі. Коли ви починаєте в усьому шукати помилки, ви починаєте їх шукати і у своїх близьких. А чоловіки неохоче погоджуються жити з жінками, які поводять себе таким чином у побуті. Тому жінкам, що працюють в ІТ, складніше влаштувати особисте життя. Можливо, ця теза доволі суб’єктивна, але певні підтвердження такої думки можливо прослідкувати.

Анна Михайлик спілкується з учасниками конференції

Тонкощі комунікації та довіра для перспективи

Daniel Corin Stig — представник американської компанії White Label Agency, яка вже майже 2 роки існує в Полтаві, шукав на конференції нових талановитих співробітників. White Label Agency займається розробкою сайтів. Штат компанії, офіс якої розташований в центрі міста, наразі нараховує 46 розробників, які є українцями і працюють безпосередньо в Полтаві. Керівництво – у США. White Label Agency є аутсорсинговою компанією, орієнтованою на іноземних клієнтів. Сайти, розроблені в Полтаві, так би мовити, не ідентифікуються, і готовий продукт після його створення продається під відомими брендами. Це відображає назва компанії – White Label (Біла етикетка).

Доповідав Daniel Corin Stig без перекладача. Можливо, у такий спосіб він намагався розгледіти нових потенційних працівників компанії, адже для роботи треба відмінно володіти англійською. У своїй промові спікер наголошував на уважному ставленні до клієнтів, необхідності своєчасної відповіді на електронні листи із запитаннями, що ставлять клієнти компанії. Також виділив переваги спілкування з клієнтами за допомогою відеодзвінків, порівняно з листуванням, підкреслив важливість бути чесним і одразу доповідати клієнту про неможливість виконання певних завдань.

Daniel Corin Stig

Валентин Кожевніков – керівник PMO в CODE Worldwide (hosted by Ciklum) – розкривав тему системного підходу до довіри в бізнесі, його складники та механізми побудови, а також оцінки можливих вигод. Лекція була змістовною і цікавою для тих, хто «в темі», загалом націлена на керівників в ІТ-бізнесі. Основні моменти, які можна виділити, – це необхідність перспективного бачення розвитку бізнесу, формування близького кола співробітників із професіоналів, а не посередніх робітників, яких наразі переважають на ринку праці. Здебільшого всі лекції конференції були спрямовані на людей, які вже мають певний досвід у сфері ІТ технологій.

Валентин Кожевніков

Обрати шлях в ІТ: варто чи ні

Тетяна Бойченко і Богдан Губанов поділили доповідь про те, як знайти власний шлях в ІТ. Основний меседж лекції – головний секрет полягає в тому, щоб знайти правильну роль для правильної людини, і це можливо тільки в тому випадку, якщо ви збережете цей священний баланс між вашими власними цінностями і очікуваннями, культурою компанії і технічними навичками. Як відчувати себе комфортно, граючи правильну роль, як залишатися задоволеним своєю роботою, як знайти своє місце — про всі ці моменти і розповіли спікери.

Тетяна Бойченко — HR Manager у швецькій компанії Beetroot – відкрила таємницю щастя на роботі. Вона наголосила, що воно цілком можливе в ІТ-галузі. Важливо просто зрозуміти себе і обрати відповідну компанію. Основними критеріями командної роботи компанії повинні бути відповідальність, довіра і рівність. Це ті речі, на які завжди необхідно спиратись. Також Тетяна наголошувала на ініціативності, як на дуже важливій якості співробітників, яка дозволяє найкращим чином вирішувати проблемні питання, а не накопичувати їх.

Тетяна Бойченко

Богдан Губанов — регіональний директор компанії Morebis – ставив собі за мету розвіяти міфи, які склалися у свідомості молоді про перспективи ІТ-сфери. Лектор, як він сам підкреслив, намагався зняти рожеві окуляри з тих, хто впевнений, що займатися ІТ легко, що в цій сфері можливо отримувати захмарні прибутки і швидко стати мільйонером. Богдан вважає, що ІТ-галузь стала досить попсовою сьогодні, а українським айтішникам насправді не вистачає глибоких фундаментальних знань:

«Потенціал аудиторії нашого міста, з якої ми можемо обрати спеціалістів початкового та середнього рівня, вичерпаний на сьогодні на 40-50%. Тобто для того, щоб знайти молодих спеціалістів, а також спеціалістів середнього рівня, Полтава буде привабливим містом ще декілька років. Але проблема полягає в тому, що ринок в цілому потребує спеціалістів високого класу. А вони, в свою чергу, є породженням систематичної праці. Частіше ці люди «вимиваються» у такі міста, де рівень винагороди значно вищий, а також за кордон. В плані відкриття офісів і філіалів Полтава приваблива для іноземних ІТ-компаній. Варто відмітити, що галузевий рівень освіти в цій сфері у Полтаві такий, як в усій Україні, але для технологічного розвитку, на мою думку, недостатній».

 Богдан Губанов

Від аутсорсингу до стартапу

Ще одну цікаву доповідь слухачам прочитав Нік Курат, директор представництва компанії Brighter, яка займається наданням для успішних стартапів із США та Західної Європи продуктових команд.  На першому курсі університету він став співзасновником аутсорсингової компанії. Через деякий час компанія почала працювати над власними продуктами, один з яких пройшов стартап акселерацію в Startup Bootcamp Amsterdam. Нік розповів слухачам на власному досвіді , як почати займатися продуктовим бізнесом після аутсорс.

«В аутсорсингу існують свої правила, там є певна бізнес модель. Наприклад, у вас є клієнти, які замовляють послуги з розробки якогось додатку. Умовно на це буде витрачено тисячу годин; за кожну годину ви отримуєте певну грошову одиницю. Ви виставляєте рахунок, вам його оплачують — все просто і зрозуміло. Є бізнес модель, де продаються послуги, виражені в годинах».

Нік Курат і Сергій Кусюмов

А от в аутсорсингу в стартапах усе значно складніше. Пояснюється це тим, що в продуктовому бізнесі ви не продаєте свої години як консультант або розробник: ви продаєте послугу продукту.  Як, наприклад, ви продаєте підписку на кабельне телебачення – одного разу розробили певне програмне забезпечення, налаштували мережу, створили інфраструктуру для кабельного телебачення, і помісячно отримуєте кошти за доступ до нього. Тут зовсім інший продукт, що продається. Інакше побудовані бізнес-процеси. Тому при переході із сервісного, аутсорсингового бізнесу в продукти, у стартапи може скластися хибне уявлення, що і там, і там ІТ. Насправді це зовсім різні ІТ бізнес-моделі.

Також на прикладі власної компанії Нік пояснив причини попиту на українських фахівців на ІТ ринку:

«Компанія Brighter, якою я керую в Черкасах, знаходить співробітників в Україні, оскільки потрібні нам фахівці потребують в США та Західній Європі доволі високої оплати праці. У нашій країні вони більш доступні і талановитіші багато в чому, більш активні та зацікавленні в роботі».

Нік Курат

Спрощуй і автоматизуй

Наступний лектор, про якого розповімо, – Микола Сеник, старший розробник Salesforce з більш ніж 10-річним досвідом створення різноманітних типів веб-додатків. Він говорив про програмний хмарний продукт Salesforce. Найголовнішою особливістю системи є простота в впровадженні і експлуатації. Вам не потрібно буде проводити дороге навчання, утримувати додаткових ІТ-фахівців, закуповувати більш потужні сервери і комп’ютери. Salesforce в організації будь-якого розміру і структури дозволяє:

  • повністю автоматизувати процес продажів, управління угодами;
  • проводити моніторинг як системи продажів в цілому, так і роботу продавця окремо;
  • аналізувати і робити прогнози продажів;
  • проводити маркетингові дослідження;
  • всебічно аналізувати ефективність продажів за різними критеріями: демографічними, рекламно-маркетинговими, промоакційними тощо.

Микола Сеник

Особлива  цінова політика Salesforce підходить як для великого, так і для малого та середнього бізнесу. Компанія також дозволяє неприбутковим організаціям отримати системний продукт безкоштовно.

Євген працює в одній з ІТ-компаній, представники якої брали участь у конференції. Він вважає Salesforce доволі зручним та доречним програмним продуктом:

«Особливо цікавою для мене була лекція про хмарний програмний продукт Salesforce, для менеджменту і управління підприємством. Я сам наразі займаюся розробкою на базі цього ресурсу. Впевнений, що в Україні вже багато хто користується цією програмою: у тих компаніях, які займаються роботою з клієнтами, а також пов’язані з великим обліком даних. Проекти та платіжні відносини із закордонними клієнтами – для цього Salesforce підходить ідеально».

Микола Сеник розповідає про Salesforce

Загалом опитані нами відвідувачі конференції залишились натхненими і задоволеними такою  небувалою для міста Полтави подією.

Андрій Колесніков працює в місцевій ІТ-компанії в місті Полтава:

«Для мене було цікаво дізнатись про деякі технічні моменти, про юридичний супровід, спікери доповідали про такі аспекти, які не відомі на широкий загал, їх не знайти в доступних джерелах інформації. Розглядали багато актуальних технологій, відмінна атмосфера, можливість поспілкуватись із старими знайомими, а також знайти нових».

Конференція InsaneByte надала можливість відкрити для себе потенціал нових розробників, зустріти однодумців, познайомитись із бізнес-ідеями, надихнутися досвідом успішних підприємців і фахівців даної галузі, знайти можливості для власної реалізації, для студентів можливо визначитись із новою професією.

Згадані промови – лише мала частка цікавостей івенту, тому на стислий огляд інших доповідей чекайте незабаром на шпальтах ЗМІСТу.

 

Обкладинка Максима Скворцова

Фото ПУЕТ, INSANEBYTE, ЗМІСТ

Опублікована: 5 грудня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація