Лідерами не народжуються: Українська Академія Лідерства в Полтаві уже рік виховує українців нової генерації

Автор: Наталія Норіцина, 17 серпня, 16:48

Фото: Студенти першої Академії в Полтаві. (Джерело - соц. мережі)


Наприкінці червня 2017 року 38 студентів стали випускниками першої  Академії Лідерства в Полтаві. Зараз триває набір на другу програму навчання, яка розпочнеться у вересні. Що це за проект та чи варто витрачати рік на навчання в Академії – читайте в матеріалі.

УАЛ: що, для кого і навіщо?

Українська Академія Лідерства – це новий формат неакадемічного навчання для випускників середніх шкіл. УАЛ функціонує за ізраїльською концепцією, що успішно діє вже понад 20 років. Ідея втілення програми в Україні прийшла після Революції Гідності, коли стало зрозуміло, що потрібно виховувати молодь, яка б могла взяти на себе відповідальність за розвиток держави. Місія Академії – вплинути на глибинні соціальні процеси в українському суспільстві шляхом формування майбутніх лідерів.

Програма Академії розрахована на 10 місяців і базується на поєднанні фізичного, емоційного та інтелектуального розвитку на основі цінностей і формування лідерських якостей та навиків.

Цінності УАЛ:

Будь вільним.

Будь справжнім.

Будь другом.

Будь мудрим.

Будь творчим.

Будь!

Принцип побудови програми Академії

Близько 50% програми Академії спрямовані на розвиток інтелекту. Важливо не тільки одержати знання, а й навчитися застосовувати їх на практиці. Лише власний досвід формує найкращі рішення. А мудрі, виважені та осмислені рішення нових лідерів змінюють Україну.

Програма Академії покликана сприяти самоідентифікації та формуванню культури громадянина України. Студенти поглиблено вивчають українську мову та літературу, щомісяця здійснюють дослідницькі мандрівки Україною, зустрічаються з особистостями, котрі впливають на зміни в країні та знайомляться з їхніми проектами. Глобальне мислення розвивається вивченням української та світової філософії, історії та літератури, релігієзнавства, політології, національної безпеки та геополітики. Також є окремий курс практичних занять з комунікацій та психології стосунків.

Під час перебування в Академії студенти вчаться працювати в команді в умовах взаємної підтримки та справедливої критики.  Вони отримують необхідні для цього теоретичні знання з основ командотворення та управління проектами.

Основні складові програми Академії

Одночасно велика увага приділяється саморозвитку. Студенти  відвідують заняття з практичної логіки, математики та фінансового менеджменту, вивчають іноземні мови (основна — англійська), елементи журналістики та ораторського мистецтва. Також в осередках працюють мистецькі гуртки за кількома напрямками: співи, живопис, архітектура та фотографія.

В Академії діє система самоврядування. Такий підхід дозволяє кожному студенту активно долучатися до створення програми занять, обирати цікавих лекторів, організовувати зустрічі та подорожі, вчитись самостійно будувати свій вектор розвитку у спільноті.

Невід’ємною частиною щоденного життя студентів є фізичний розвиток. Кожен ранок в Академії розпочинається зі спорту: бальні танці, легка атлетика, йога, бойове мистецтво.

Навчання триває 6 днів на тиждень, один з яких присвячений волонтерській діяльності та допомозі місцевій громаді. Впродовж навчання майбутні лідери створюють соціальні проекти, у тому числі і для популяризації волонтерського руху. Для більш ефективної їх реалізації студенти вивчають міжнародний досвід громадських ініціатив та ведуть активну співпрацю з громадськими організаціями у різних сферах.

Ранок в Академії починається о 6.40 ранку, студенти снідають та займаються спортом. День складається з 3 формаційних блоків та перерв на обід і вечерю. Перший блок розпочинається о 9 годині ранку, останній завершується о 21.00, після якого йде півторагодинна вечірня програма. Такий темп навчання не надто підходить для тих, хто планує вступати до вишу після закінчення Академії: студенти кажуть, що в них банально не вистачає часу на підготовку до ЗНО. Також УАЛ не видає дипломів чи сертифікатів.

Розпорядок дня в Академії

Навчання, проживання та харчування в Академії безкоштовне. Учасники одноразово сплачують вступний внесок у розмірі 2 000 грн.

Протягом 10 місяців студентів супроводжують ментори. Це молоді люди віком від 23 до 28 років, які встигли реалізуватися в певній сфері. Кожен з менторів працює за певним напрямком, наприклад, комунікація чи волонтерство. За словами самих менторів, вони супроводжують не стільки навчально-виховний процес, як розвиток студентів протягом року.

 Перший випуск Полтавського осередку УАЛ: чим пишатися та над чим працювати

Перша Українська Академія Лідерства з’явилася в Києві у 2015 році. Через рік відкрився Полтавський регіональний осередок УАЛ поблизу Миргорода. Її ментором став Святослав Келим-Золотайко. Суть навчального процесу в Академії він пояснює так:

«Ми допомагаємо студентам шукати себе. Ми ставимо їм питання, на які потрібно шукати відповіді в собі. Вони виходять з Академії більш розвиненими, сильними, ближчими до того, ким хочуть бути в житті. Адже 16-18 років – це такий вік, коли треба робити вибір, ким стати. Ми допомагаємо нашим вихованцям знайти себе протягом року за допомогою різноманітних прийомів та заходів».

За словами Святослава, одна з проблем, з якою вони зіткнулися, – це відносна спокійність та навіть пасивність місцевих жителів. Часом було складно долучити людей до активностей, які ініціювалися студентами Академії. Спільними зусиллями вихованців та менторів УАЛ протягом року було реалізовано 14 проектів та проведено ряд заходів за участю полтавців та жителів області.

Одними з найважливіших проектів, на думку менторів, були вистави у школах Миргородського району та Полтави до Дня пам’яті жертв Голодомору. Студенти відчули, наскільки важливою є їхня просвітницька робота, адже виявилося, що діти мало цікавляться подіями 1932-1933 років. Студенти Академії доклали зусиль для того, щоб змінити ставлення школярів до цієї теми.

Також студенти читали лекції до Дня пам’яті героїв Крут у школах Глобино і Глобинського району, організовували перегляд фільму та зустріч з полтавськими майданівцями до Дня памяті героїв Небесної сотні, провели вишкільний табір по виживанню в природі в диких умовах «Кузня лідерства» для школярів Глобинського району.

Під час навчання в Академії майбутні лідери брали участь в реалізації проектів громадських організацій «CityLab» та «Еколтава», співпрацювали з волонтерською організацією «Полтавський Батальйон небайдужих», долучилися до реставрації  графіті-меморіалу героям Небесної сотні та воїнам АТО в Полтаві. У рамках співпраці з різними організаціями студенти пройшли тижневе стажування в інформаційних ресурсах «Трибуна» і «Громадське телебачення» та в мережі магазинів «Аврора».

На думку Святослава Келима-Золотайка, це все свідчить про те, що перший рік роботи Академії був досить успішним. Проте він обіцяє, що то наступний буде в кілька разів продуктивнішим. Тепер осередок розташовуватиметься ближче до Полтави, що дозволить організувати більше масштабних заходів та залучити до їх проведення більшу кількість підлітків.

До і після: випускники про УАЛ

Найбільшим потенціалом України є її молодь: покоління ініціативних людей, які вміють мислити, творити і готові брати на себе відповідальність. Класична шкільна та університетська освіта не завжди дають підліткам можливість розвинути свої лідерські здібності. Українська Академія Лідерства створює своїм студентам умови для саморозвитку. Вона гуртує навколо себе юнаків та дівчат, навчає їх і відкриває їм нові горизонти. Після навчання в Академії 17-18 річні підлітки вже мислять по-дорослому глобально, дискутують і вміють ставити правильні запитання, а, головне, шукати на них відповіді.

Одна з випускниць Полтавського осередку Дарина Гарник говорить, що Академія дає кожному те, чого йому не вистачає:

«Я прийшла в Академію маленькою дівчинкою, яка хотіла все і негайно. А вийшла звідти вже спокійніша. Дуже мені не вистачало в житті цієї спокійності. Я її скрізь шукала. Все, що я не могла отримати в попередні роки, я наверстала в академії, наповнила пусті фільтри і можу далі крокувати наповненою людиною».

Дарина і раніше займалася громадською та волонтерською діяльністю. Її мама працює в Міністерстві екології, тому дівчина майже щомісяця брала участь у заходах екологічного спрямування, а разом з бабусею займалася волонтерством на сході країни. Проте Дарина відчувала, що їй бракує теоретичного підґрунтя для роботи в цій сфері. Навчання в Академії дало їй змогу заповнити прогалини в знаннях та відкрило нові можливості.

До Академії Дарина вступила після 10-го класу, а 11-ий закінчила екстернатом. Попри те, що до УАЛ беруть лише випускників шкіл, для неї зробили виняток. Дівчина впевнена: якщо є бажання – то перешкод не існує.

«Мені треба було ще рік чекати. Я думала, що одинадцятикласникам не можна туди. Але виявилося, що винятки таки роблять. І про це я дізналася наприкінці серпня. Я о четвертій ранку закінчила заповнювати аплікаційну форму і вирушила в подорож, яку давно планувала. Я мала пробути на безлюдному острові 10 днів, де про звязок чи інтернет годі й думати. Але мені передали звісточку, що я пройшла відбір і наступного дня потрібно пройти співбесіду по Skype. Це була історія про те, як ти встаєш о 6 ранку, в ураганну погоду йдеш вздовж моря 20 км, сідаєш на корабель, де трохи ловить зв’язок, проходиш співбесіду і тебе після неї беруть!»

Наостанок

Українська Академія Лідерства – це одна з альтернатив класичної університетської освіти. Організатори Академії ставлять перед собою амбітну мету: згуртувати молодих людей з високим потенціалом до лідерства і дати їм найкращу підготовку, інструменти для розвитку, глибоке розуміння власної національної ідентичності, бажання бути корисним своїй державі, усвідомлення та реалізацію своїх талантів. Українська Академія Лідерства взяла на себе зобов’язання виховати нову генерацію українців з власною думкою, власними поглядами та власними  цінностями. Наскільки успішно вдасться втілити цю ідею в життя – покаже час.

 

Опублікована: 17 серпня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація