#MadeInPoltava. Прикраси та аксесуари

Автор: Аліса Куценко, 4 грудня, 16:03

Фото: #MadeInPoltava. Прикраси та аксесуари


Коштовні прикраси й оригінальні дерев’яні клатчі, про які ми розповімо сьогодні, роблять звичайні дівчата, які живуть у Полтаві. Вони змогли перетворити хобі на бізнес, і тепер їхні вироби купують не тільки в Україні, а й за кордоном. Про всі тонкощі ювелірної та дизайнерської справи – в нашому матеріалі.

 

Klimenko handcraft studio

Полтавка Каріна Клименко виготовляє авторські ювелірні прикраси ручної роботи з латуні, срібла, міді та золота. У 2017 році заснувала власний бренд.

Як розповіла ювелір, вона працює в двох техніках – wire wrap (вайрап), або кручення дроту – мідного, латунного або срібного, та литого металу. Техніка wire wrap – це «батько» ювелірної справи, що не передбачає використання спеціальних технологій. Такі прикраси виготовлені винятково вручну.

Ювелірні вироби Каріни Клименко

«Один із найяскравіших прикладів вайрап – це знаменита скіфська пектораль з кургану Товста могила. Саме в такий спосіб раніше виготовляли ювелірні прикраси».

Майстриня взяла за основу вайрап, компонуючи його з литтям та сучасними технологіями (наприклад, ювелірний 3D-друк), створивши унікальний авторський почерк.

 Ювелірні вироби Каріни Клименко

Каріна Клименко працює винятково з природним камінням – друзами, кристалами, бурштином, агатом, опалом, авантюрином, природним гірським кришталем, оніксом та іншими. Якщо потрібен якийсь особливий камінь, майстриня шукає його по знайомих колекціонерах і на шахтах за кордоном.

Часто буває і так, що людина купила камінець десь на відпочинку, а потім приходить до майстра, щоб огранити і зробити омріяну брошку чи кулон. Каріна Клименко виготовляє кулони, брошки, каблучки, сережки, обручі, браслети, закладки, кольє. Замовлення для чоловіків (перстні, печатки, ланцюжки) виготовляє зі срібла, золота й латуні, вручну сплітає ланцюжки та інкрустує камінням.

Ювелірні вироби Каріни Клименко

Крім цього, ювелір робить традиційні українські прикраси – моністо зі згардами та чепрагою (гуцульська застібка) і дукачі (прикраса з монет на шию).

Як розповіла майстриня, кожна прикраса – унікальна, бо не існує двох однакових каменів. Саме він лежить в основі будь-якого браслету чи кулона.

Спочатку ювелір полірує, шліфує та надає форму кристалу чи каменю. Потім під нього створюється ескіз, промальовуються всі елементи та обирається метал для дроту. Наступний етап – фіксація каменю в конструкції з металу, яка доповнюється візерунками із дроту. Готовий виріб, полірується і покривається патіною (зістарювання металу за допомогою спеціальної рідини на основі сірки).

Ювелірні вироби Каріни Клименко

Продаж відбувається через інтернет-магазин (в основному, це клієнти з США, Європи та Австралії), через виставки та ярмарки. У Полтаві майстер вже має постійних покупців, які беруть, наприклад, кулон, а потім замовляють у комплект сережки, а пізніше замовляють на подарунки близьким.

 

 

doob.vosk

Бренд дерев’яних клатчів-книжок (клатчбук) ручної роботи doob.vosk з’явився у 2014 році як окрема лінія бренду одягу та аксесуарів vosk. За словами власниці Анастасії Юрко, все почалося з того, що подруга захотіла клатч у формі книжки, і дизайнерка почала шукати необхідний матеріал. Випробувавши різні сорти деревини, зупинилася на ясені та липі – легких та світлих породах.

Клатчбуки миттєво вийшли «з тіні» одягу та сформувалися в окремий бренд, вироби якого замовляють не тільки в Полтаві, Києві, Одесі, Харкові, а й за кордоном.

Клатчбуки Анастасії Юрко

«У нас є клатчбуки з малюнками сучасних ілюстраторів із Мексики, Канади, Аргентини, Ірландії, Нідерландів, Італії, Польщі та України. Також створювали колекцію, прикрашену картинами Нато Мікеладзе, ретро-обкладинки модних журналів та колаборації класичних художників».

Як розповіла дизайнерка, дерев’яну основу виготовляють постачальники, яких періодично шукають по всій Україні. Вони ж вставляють в кутках по краям клатчбука ледь помітні магніти для фіксації. Крім того, магніти замінюють собою масивні застібки-фермуари та блискавки, не відволікаючи увагу від «обкладинки».

Клатчбуки Анастасії Юрко

Щоправда, за словами Анастасії Юрко, інколи трапляється бракована партія готових виробів, постачальники підвищують ціни в кілька разів або ставлять не ті магніти, що затримує все виробництво на кілька місяців.

Готову основу отримують дівчата-майстрині, які обтягують її полотном із зображенням, нанесеним комп’ютерним друком. Звичайно, «обкладинкам» приділяється особлива увага. Клатчбуки прикрашають малюнки сучасних ілюстраторів із Мексики, Канади, Аргентини, Ірландії, Нідерландів, Італії, Польщі та України, картини Нато Мікеладзе, ретро-обкладинки модних журналів та колаборації класичних художників.

Крім полотна, обкладинка може бути виготовлена із замші, натуральної та штучної шкіри, прикрашена аплікаціями або вишивкою бісером. Остання прикраса – найважча у виконані, оскільки займає кілька місяців.

Клатчбуки Анастасії Юрко

Усередині виробу прикріпляється підкладка – відкрита (на ланцюжках по боках) та закрита (без ланцюжків), що виготовляється з натуральної чи штучної шкіри і може бути доповнена накладною кишенькою з клапаном.

Доповнюють виріб плечовий ремінь-ланцюжок сріблястого або золотистого кольорів. Для декору також використовують китиці з натуральної шкіри та текстилю.

Придбати дерев’яні клатчбуки можна через сторінка в Instagram та Facebook. Крім того, наживо побачити дерев’яні клатчбуки можна в ЦУМі (Київ) та fashion-просторі «Кокон» (Одеса).

До речі, Настя зазначила, що бренд завжди в пошуку класних ілюстраторів, майстрів по дереву та вишивальниць. Тому якщо ви впізнали себе – обов’язково зв’яжіться з дизайнеркою!

Клатчбуки Анастасії Юрко

 

 

Фото надані Каріною Клименко та Анастасією Юрко

Обкладинка Юлії Деркач 

Опублікована: 4 грудня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація