Полтавський бішофіт – мінерал, яким зацікавилась Європа

Автор: Людмила Стребко, 19 березня, 15:40

Фото: Мінерал, яким зацікавилась Європа


По-своєму унікальний, дієвий і, головне, – наш, полтавський. Саме так можна охарактеризувати мінерал, яким вже зацікавились іноземці та що видобувається в нашій області на чималій глибині – бішофіт. Що ж у ньому такого особливого?

 

Що таке бішофіт ?

Бішофіт у світі більш відомий як сіль Мертвого моря, але який має більш чистий та багатий склад. Його використання можливе у фармакології, косметології та медицині. Видобування бішофіту полтавського відбувається у Затуринському родовищі – це найглибше залягання бішофіту у світі. Можливо, цим і пояснюється його користь та популярність серед тих, хто  його використовував.

Бішофіт – це природна сіль, вік якої складає близько 250 мільйонів років. На Полтавщині її добувають на глибині 2,5 кілометрів, і це є найглибшим місцем у світі за заляганням бішофіту. Саме в нас, у Полтавській області, із 2000 року розпочалося виробництво продукції на його основі.

Виробництво

ТОВ «Жардін Косметик» провело низку клінічних дослідів, і в 2011 році отримало звіт, що бішофіт позитивно сприймається організмом, і насичує його магнієм. Регулярне використання продуктів з магнієвою основою дає змогу покращити загальний стан здоров’я, а саме кісток, кишково-шлункового тракту, нервової системи.

Виробництво

Підприємство виготовляє продукцію чотирьох лінійок. Одна із них – дієтична добавка, 5 мл якої достатньо, щоб отримати добову норму магнію для дорослої людини.

Окрім того – засоби по догляду за ротовою порожниною, щодо яких проводилося кілька досліджень, і всі вони підтвердили наявність лікувального ефекту при запальних процесах у яснах, зубні пасти й ополіскувачі запобігають появі карієсу, ремінералізують зубну емаль. Гелі – допоміжні засоби при проблемах з опорно-руховим апаратом, при захворюваннях судин, при п’яточній шпорі, болючих кісточках. Засоби для прийняття ванн – мають антистресовий, заспокійливий ефект, насичують організм магнієм. Її радять використовувати людям, які страждають на цукровий діабет.

Продукція

Продукція добре відома в санаторіях. Один з таких – клінічний санаторій «Аркадія» державної прикордонної служби України. Там проводять бальнеологічні процедури (загальні ванни) з кристалічним концентратом, хвойним екстрактом; з форез-гелем проводять електро-, фонофорез. Ці процедури допомагають пришвидшити одужання та покращити загальний стан та самопочуття хворих.

Нині, компанія постачає продукти до Литви, Польщі. Окрім цього ведуться перемовини з Болгарією та Китаєм.

Продукція

 

Співпраця з Європою

«Жардін Косметик» співпрацює з багатьма санаторіями і бальнеологічними лікувальними закладами України. А через одного з партнерів з ЄС постачають засоби для ванн в санаторії Прибалтики.

Особливостями європейського законодавства є повна відповідальність виробника за якість. Для того, щоб підтвердити відповідність вимогам стандартів на систему управління якістю ISO 22716:2007 (належна виробнича практика) від Бюро Верітас (головний офіс якого знаходиться у Франції), «Жардін Косметик» довелося багато попрацювати. Власниця компанії зауважує, що довелось пройти через повне переналагодження робочого процесу, але завдяки цьому компанія впровадила наскрізний контроль якості продукту.

«Ми ні від кого не ховаємось, всі знають адресу наших виробничих потужностей, вона нанесена на кожній упаковці. Це теж вимоги стандартів пакування. Дехто з українських виробників косметики дозволяє собі ставити просто адресу офісу, і, на жаль, споживачі не звертають на це увагу», – зауважує власниця «Жардін Косметик» Світлана Зезекало.

Продукція

Підприємниця пояснює, що лінійка продуктів компанії є незвичною для масового європейського споживача, до того ж на товари запропоновані доступні ціни. Завдяки підписаним угодам між Україною і ЄС, при розмитненні продукції з України європейські партнери мають змогу розмитнювати її за нульовою ставкою.

 

Поширення товару та ведення бізнесу в Україні

Директорка зазначає, що керує підприємством самотужки від початку до кінця – від отримання сировини до постачання клієнтам. І додає, що це доволі цікаво, адже звичних інгредієнтів створюється унікальний продукт.

«Я люблю свою роботу. І це дуже приємно – бачити власноруч зроблену продукцію на полицях магазинів та аптек. Приємно чути гарні відгуки від споживачів щодо ефективності наших засобів», – говорить власниця.

Світлана Зезекало

Натомість не обходиться і без нюансів. Головним з таких є порушення авторських прав, яке в Україні все ще важко викорінити. Проте компанії вдається відстоювати свої інтереси. За словами Світлани, не так давно, їй вдалось виграти суд у справі про незаконне використання торгової марки конкурентами.

 

Європейське фінансування

У лютому цього року у Києві представництво Міжнародної організації з міграції в Україні проводило бізнес-тренінг. Світлана Зезекало взяла в ньому участь, а по завершенню захистила бізнес-план по програмі розширення бізнесу. Станом на сьогодні було підтверджено, що підприємству нададуть кошти на купівлю необхідного обладнання. При цьому, кошти йдуть не компанії, а напряму виробникові обладнання. Цей проект впроваджується за фінансової підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччина, що діє через Німецький Банк Розвитку (KFW).

«Про Міжнародну організацію з міграції я дізналася від нашого партнера – Андрія, приватного підприємця. 2014 року Андрій разом з родиною виїхав з Луганської області, зі Стаханова, що наразі знаходиться під окупацією», – говорить Світлана.

Так сталося, що і завідувач  виробництва «Жардін Косметик», Роман Петрович, теж переїхав до Полтавщини. До війни він очолював завод в Луганській області, а зараз живе та працює в селі Мала Перещепина.

Місцезнаходження виробництва у с. Мала Перещепина

 

Робота на підприємстві

Нині у селі Мала Перещепина (Новосанжарський район) виробляється продукція на основі Бішофіту Полтавського. Світлана Огуй, завідуюча складом, розповіла про тонкощі роботи. Основна сировина – бішофіт – постачається у вигляді розсолу. Він проходить кілька різних етапів очистки, і вже потім з нього в цехах роблять різні продукти. Розповідає, що на підприємстві працює вже 2,5 роки і за цей час добре ознайомилась із властивостями мінералу, що тепер полюбили всі місцеві мешканці.

«Відкрила для себе цей мінерал, коли прийшла працювати на виробництво. До цього практично нічого не знала про нього. Нині користуюсь продуктами на основі бішофіту і сама, і можу сказати, що засоби досить ефективні. Використовую зубну пасту та ополіскувач , так як мала проблеми з запаленням ротової порожнини, але після регулярного використання засобів стала почуватись значно краще. А ще нам на виробництво навіть прийшов лист з вдячністю, від чоловіка, який є колишнім мешканцем села, а зараз проживає на Івано-Франківщині. Він випадково придбав гель “Спінесіл”, продукт йому сподобався і він вирішив нам написати листа з подякою, та проханням надіслати йому продукцію. Бо там, у себе, не мав змоги її купити», – розповідає Світлана Огуй.

...

Вже зараз про наш Полтавський бішофіт дізнаються у всьому світі. І, хоча виробникам доводиться докладати багато зусиль задля того, щоб відповідати суворим європейським вимогам, сертифікуючи процеси за стандартами ISO 9001:2015; ДСТУ ISO 22000:2007 – НАССР; ISO 22716:2007 (GMP), результати того варті.  

 

Графіка Юлії Деркач

Фото Олега Журавльова

Опублікована: 19 березня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація