Полтавський OUTSIDE #1. Продуктові ринки

Автор: Ксенія Малік, 24 квітня, 18:04

Полтавський OUTSIDE – програма про інший бік нашого міста. У нашому фокусі – місця громадського користування, доступність, комфорт, технічний стан та зовнішній вигляд яких не відповідають сучасним стандартам та останнім часом викликають у полтавців все більше питань.

Ми будемо інспектувати вулиці, парки, дитячі майданчики, тротуари, ринки, вокзали, кладовища, будівлі, туалети, зупинки, пляжі, мости та покажемо занедбаність й навіть аварійність цих місць у Полтаві. Не приховаємо ми від вас відсутності й халатності у ремонтах, невдалого облаштування публічного простору, застарілих технологій та всіх інших недоліків, що будуть потрапляти у наш об’єктив.

А розпочнемо ми з інспекції продуктових ринків. Адже у Полтаві вони подекуди стали зонами стихійної торгівлі, антисанітарії та занедбаної інфраструктури. І хоча більшість людей віддає перевагу не супермаркетам, а продуктовим ринкам, містяни жаліються на бруд та все більшу занедбаність торгових рядів і павільйонів.

Перше місце, куди ми дісталися – Центральний критий ринок. Більшу частину цієї території ділять між собою підприємства «Полімпекс» (це – речовий ринок) та «Міськкоопринкторг» – це критий ринок та невелика площа позаду нього і перед ним. Окрім основних володарів, на ринку є й комунальне підприємство. 70 метрів овочево-фруктових рядів – «Ринок овочевий» ліворуч від Критого ринку – на балансі у КП «Полтава-сервіс».

Але оренду з підприємців збирає тут ТОВ «Полтава-Союз» на чолі з Миколою Сіровським – членом партії Совість України. Як на інших 5-х ринках – «Південний», «Господарський», «Сінний», «Квіти-1» та «Квіти-2». У 2016 р. діяльністю «Полтава-сервіс» у ринковому питанні зацікавилася прокуратура. У правоохоронців було припущення, що бюджет Полтави недоотримував мільйони гривень. Утім, кримінальне провадження нещодавно закрили через відсутність складу злочину.

Центральний критий ринок – підпорядкований «Міськкоопринкторгу». Це підприємство цікаве не лише тим, що на ньому працював Андрій Лямін – заступник чинного міського голови з питань ЖКГ, а й тим, що спочатку воно повністю належало екс-нардепу Володимиру Левцуну. Зараз колишній народний обранець володіє ним лише на 50%, решта ж належить іноземному підприємству «Фаєрлайн УКРАЇНА». Воно, до речі, зареєстроване за тією ж адресою, що і підприємство, яке перебуває у власності родин Андрія Матковського та Михайла Шевченка. Тому можна припустити ймовірний зв’язок між ними, однак прямих доказів цього немає.

У м’ясному ринку трохи лячно проводити інспекцію, адже ринок відомий злими охоронцями і непривітною адміністрацією. І хоча нас не пустили до адміністрації, місцеві продавці ледве не радіють знімальній групі. Адже, з їхніх слів, ринком практично не опікуються. Утім, не дивлячись на санітарні норми, на жодному прилавку з м’ясною та рибною продукцією ми не знайшли штампів ветеринарно-санітарної експертизи. Та й самі ці вироби подекуди лежать не на піддонах, а просто на торгових прилавках. Як часто продукти проходять перевірку відповідних інспекцій – нам не відповіли ні на Центральному ринку, ні на інших.

У Полтаві є кілька комунальних ринків, тих, що на балансі КП «Полтава-сервіс». Серед них, ринок «Мотель», що також вважається одним з найколоритніших. Завітавши сюди, бачиш невелику площу, на якій сконцентрована вся торгівля мікрорайону – лабіринти кіосків уперемішку зі стихійною торгівлею місцевих мешканців.

Однак, ринок залишає відчуття швидше його покинути – довго тут знаходитися бажання не має – вся площа захаращена старими й неприглядними торговими павільйонами. Місцева адміністрація та лабораторія також не дружні до медіа.

Крім комунальних, у Полтаві є ще кілька приватних торжищ. Серед них, ринок «Київський» на вул. Зіньківська біля ТРЦ Київ, що на балансі у ПП ТЦ «КИЇВ». Це місце нас приємно здивувало. У порівнянні з іншими, на цьому ринку чисто, він виглядає доглянутим. Наостанок ми вирішили проінспектувати ще один приватний ринок – той, що починається біля зуп. Зигіна – ринок «Павленківський». На ньому знову ж таки переважно кіоски, декілька бабусь, а ще, як зазвичай, закрита лабораторія. Утім, ринок занедбаний та неприбраний.

Усього ми проінспектували 4 полтавські ринки, й висновки наші невтішні. Лише один з них відповідає сучасним нормам, чистий та доглянутий. І хоча нинішній міський голова Олександр Мамай у своїй першій передвиборчій кампанії обіцяв навести на ринках лад, що з цього вийшло – судіть самі.

Авторський матеріал Ксенії Малік

Опублікована: 24 квітня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація