Програма ремонту ліфтів у Полтаві на 2018– 2020 роки (інфографіка)

Автор: Наталія Норіцина, 20 січня, 10:04

Фото: Програма капітального ремонту ліфтів у житлових будинках м. Полтава на 2018-2020 роки


У 2018 році в Полтаві відремонтують 268 ліфтів. А через три роки всі мешканці полтавських багатоповерхівок будуть забезпечені надійними ліфтами з високим рівнем комфортності та зручності. Відповідну Програму затвердила міська рада під час крайньої сесії минулого року.

Несправні ліфти ледь не щодня псують життя мешканцям полтавських багатоповерхівок. Особливо загострилася ситуація в останні кілька років. І цьому є доволі чітке пояснення, стверджують в Управлінні житлово-комунального господарства: ліфти вже просто зносилися через доволі тривалий час користування. Наразі в Полтаві налічується 813 ліфтів, установлених у будинках комунальної власності. Більшість з них були введені в експлуатацію ще в 70-х-80-х роках минулого століття.

Під час крайньої сесії 22 грудня 2017 року Полтавська міська рада затвердила Програму капітального ремонту ліфтів у житлових будинках м. Полтава на 2018-2020 роки. Згідно з документом, протягом наступних трьох років передбачено проведення капітального ремонту (модернізації) ліфтів, які відпрацювали встановлений термін експлуатації – 25 років, та оновлення і, у разі необхідності, встановлення систем диспетчеризації.

Фінансуватиметься Програма з міського бюджету. Всього за 3 роки на її реалізацію виділять 355,5 млн грн. Перелік об’єктів та обсяги фінансування затверджуватимуть щороку. У 2018 р. на реалізацію Програми витратять 50 млн грн. За ці кошти буде виконаний капітальний ремонт 44 ліфтів та 224 систем диспетчеризації.

Ресурсне забезпечення

Розробники Програми – управління ЖКГ – стверджують, що її розроблено з урахуванням реальної ситуації стану ліфтового господарства міста, проведеного моніторингу роботи ліфтового обладнання житлових будинків та пропозицій підприємств, які обслуговують ліфтовий парк.

Станом на кінець 2017 року експертному обстеженню з метою визначення можливості та умов подальшої користування підлягають 549 ліфтів у житлових будинках, які перебувають на балансі комунального підприємства «ЖЕО №2», тобто 70% від загальної кількості. 

Капіталний ремонт ліфтів у 2018 році

Капіталний ремонт ліфтів у 2018 році

Також згідно з чинним нормативно-правовими документами, ліфт у житлових будинках має бути обладнаний двостороннім зв’язком з диспетчерським пунктом або пунктом розміщення обслуговуючого персоналу. На сьогоднішній день у Полтаві диспетчеризовані лише 158.

Капітальний ремонт систем диспетчеризації у 2018 році

Капітальний ремонт систем диспетчеризації у 2018 році

Капітальний ремонт систем диспетчеризації у 2018 році

Капітальний ремонт систем диспетчеризації у 2018 році

Капітальний ремонт систем диспетчеризації у 2018 році

Капітальний ремонт систем диспетчеризації у 2018 році

Капітальний ремонт систем диспетчеризації у 2018 році

Загалом Програма передбачає виконання таких заходів:

  • проведення експертного обстеження ліфтів після закінчення їх граничного строку експлуатації з метою виявлення технічної можливості для подальшого використання та забезпечення надійної їх експлуатації, а також потреби у проведенні ремонту, модернізації або виведенні з експлуатації;
  • своєчасна модернізація та капітальний ремонт ліфтів для продовження терміну їх експлуатації;
  • покращення технічних характеристик та естетичного стану ліфтів;
  • відновлення роботи ліфтів, що виведені з експлуатації у зв’язку із псуванням, розкраданням та закінченням терміну експлуатації;
  • втілення новітніх технологій та організаційних заходів з підвищення ефективності експлуатації систем ліфтового господарства.

Внаслідок реалізації Програми має підвищитися не лише рівень безпеки та комфортності, а й енергоефективність ліфтів, переконані в управлінні ЖКГ. 

Контролюватиме виконання Програми постійна комісія з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму та управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Полтавської міської ради.

Обкладинка Анни Ляшенко і Наталії Баранник, інфографіка Анни Ляшенко

Опублікована: 20 січня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація