Ремонт басейну «Дельфін» в режимі затяжного запливу

Автор: Ігор Гавриленко, 30 січня, 16:48

Фото: Страсті навколо ремонту басейну "Дельфін" у Полтаві


Полтавська міська влада в особі мера Мамая любить басейни.

Особливо «Дельфін», інакше Комунальний заклад «Полтавська дитячо-юнацька спортивна школа № 3 з плавання».

У цьому басейні, що розташований у самісінькому центрі міста, відразу позаду міської ради, майбутній градоначальник зростав.

Школярем Сашко Мамай захоплювався плаванням, їздив на змагання, виконав дорослий розряд.

Потім зайнявся ще й веслуванням, навчився добре гребти.

Утім, його спортивній кар’єрі завадили перші, юнацькі, проблеми із законом…

Свою водну альма-матер Олександр Федорович не забув. Узявся капітально ремонтувати басейн, щойно став міським головою вперше, восени 2010 року.

Свято ціною 4 мільйони гривень відбулося за рік, наприкінці 2011-го.

Урочисте відкриття Дельфіну після капремонту 2011 року (Автор - Каріна Тютюнник)

Перший після капремонту заплив (Автор - Каріна Тютюнник)

Проте «красу», як це нерідко трапляється, наводили тільки спереду. Не на все вистачило коштів.

Дельфін. Бокова стіна ДЮСШ №3 з плавання

Одночасно з ремонтом ДЮСШ № 3 у родинному обійсті Мамаїв будувався власний басейн.

У червні 2011 року Олександр Мамай розповів журналістам, що закінчує зведення двоповерхового житлового будинку з окремими будівлями сауни та басейну на подвір’ї:

«Приблизно за місяць-два введу в експлуатацію, готую документи».

Про розподіл обов’язків міський голова висловився так:

«Меблі вибирала жінка. Я займався басейном.

Скільки пішло на будівництво, не знаю. Я в душі бізнесмен, коли будую для життя чи задоволення, гроші не рахую. Не лукавитиму, витратив сотні тисяч доларів».

Градоначальник навіть погодився показати маєток журналістам, та потім переніс зустріч. Нібито дружина не дозволила приймати гостей без неї. Сама ж вона поїхала з сином Сергієм на тиждень із міста. Тим обіцяні оглядини новобудови й завершилися.

Згодом, на початку 2014-го 12-річний Сергій «засвітив» домашній басейн мера.

Світлини розкішної споруди на кілька плавальних доріжок довжиною 25 м, які розмістив у соціальній мережі Вконтакте (vk.com/serzh_mamay) син міського голови Полтави, справили враження. Вони потрапили на сторінки багатьох відомих інтернет-видань, зокрема сайту «Обозреватель».

Автор публікації тільки пошкодував, що Сергійко не виклав у мережу фото батьківського будинку.

Який із двох басейнів вийшов кращим – громадський чи родинний, визначати не стану. І так усе зрозуміло. Наведу тільки серію світлин для порівняння.

Зліва – Дельфін у день урочистого відкриття, справа – басейн Мамаїв, 2014 р.

Зліва – Дельфін у день урочистого відкриття, справа – басейн Мамаїв, 2014 р.

Зліва – Дельфін у день урочистого відкриття, справа – басейн Мамаїв, 2014 р.

Зліва – Дельфін у день урочистого відкриття, справа – басейн Мамаїв, 2014 р.

Зліва – Дельфін у день урочистого відкриття, справа – басейн Мамаїв, 2014 р.

Не забував «Дельфін» Мамай і згодом. У травні 2014 року, на 50-річний ювілей ДЮСШ №3, мер приходив з обома синами. Узяв участь у родинних запливах.

Олександр Мамай у басейні Дельфін (Джерело - rada-poltava.gov.ua)

Щоправда, проблеми із законом у Мамая існували й тоді. У суді розглядалася справа за корупційним обвинуваченням полтавського керманича – він не повідомив депутатський корпус про конфлікт інтересів при виділенні низки земельних ділянок для ведення господарської діяльності своїй падчерці.

Із засідання мера вивезла «швидка допомога» у зв’язку з несподіваним погіршенням стану здоров’я. Він був негайно госпіталізований, але за кілька днів «випірнув» у рідному «Дельфіні». Тож полтавські «акули пера» в’їдливо допитувалися:

«чи є плавання у басейні лікувальною процедурою?»

Свою другу каденцію на посаді міського голови Мамай вирішив теж відзначити ремонтом «Дельфіну». Страшна штука – ностальгія за юнацькими роками. Як казала незабутня дружина іншого Хведоровича (Януковича):

«и она тянется и тянется – рука!»

Цього разу масштаб цін значно вищий.

Уперше полтавці дізналися про намір влади реконструювати басейн «Дельфін» і добудувати до нього спортивну школу з боротьби у серпні 2016 року.

Схема реконструкції з прив’язкою до місцевості (за матеріалами ІВ Полтавщина)

Місцеві ЗМІ описували, як виглядатиме 3-поверхова споруда, друкували детальні схеми добудови. За повідомленням керівника Управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому Володимира Годні на першому поверсі будуть облаштовані 3 татамі діаметром 12 метрів, на другому розміститься велика конференц-зала та роздягальня, на третьому – ще 2 татамі та трибуни для глядачів спортивних змагань.

Схема другого поверху

Проект захоплював подих. Чиновники обіцяли: спортшкола зможе прийняти до 1000 спортсменів та персоналу. Для тренерів передбачені зручні й комфортабельні кімнати. Крім того, будівля міститиме велику тренажерну залу та медико-відновлювальний центр. Із сауною, як же без неї.

3 березня 2017 року мер Олександр Мамай провів робочу зустріч із тренерами спортивних закладів міста. Про її результати громаду сповістила прес-служба Полтавської міської ради.

На підставі проектно-кошторисної документації той самий начальник Управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому розповів, що загальна площа приміщення становитиме 1873 квадратних метри.

Начальник Управління капітального будівництва демонструє мерові проектно-кошторисну документацію (Джерело - інтернет-видання Полтавщина)

За наслідками зустрічі були повідомлені нові цікаві подробиці. Особисто Мамай наголосив, що спроектовані спортивні приміщення стануть доступними для всіх:

«Чи то якісь тренування, чи спортивні змагання, – люди з особливими потребами зможуть безперешкодно пересуватися приміщенням закладу. Окрім сходових клітин, тут передбачений ліфт. Звичайно, подумали і про адаптовані до потреб людей з обмеженими фізичними можливостями санвузли».

Окрім цього, стало відомо про наміри реконструювати й котельню, що обігріває басейн «Дельфін», а також про прокладення нових інженерних мереж.

На всі ці роботи відводилося 2 роки.

На початку літа 2017 року було проведено тендер на реконструкцію з добудовою полтавської ДЮСШ № 3. Інтерес до цих робіт проявили тільки дві фірми: ТОВ «Майстер-Буд» і ТОВ «Міленіум Спорт». Обидві – з Дніпра.

Переміг «Майстер-Буд». Із ним 30 червня минулого року й уклали договір на суму 34 мільйони 484 тисячі 375 гривень 62 копійки.

Репутація у фірми доволі сумнівна.

Єдиний державний реєстр судових рішень містить величезну кількість вердиктів, де так чи інакше фігурує це товариство з обмеженою відповідальністю.

Наприклад, за місцем базування фірми зараз судять колишнього в.о. начальника Управління капітального будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації. Обвинувачують його в намірі оплатити фактично невиконані роботи на суму в понад 645 тисяч гривень при будівництві пішохідного переходу закритого типу, який здійснювало ТОВ «Майстер-Буд».

А в місті Києві нещодавно слідчі судді Печерського районного суду дали дозволи на вилучення копій документів та інші слідчі дії у кримінальному провадженні № 42017000000003090 стосовно чиновників Дніпропетровської облдержадміністрації та обласного Управління водних ресурсів. Останніх підозрюють у коригуванні «результатів торгів на користь конкретних підконтрольних їм учасників», зокрема і ТОВ «Майстер-Буд». Зрозуміло, що робилося це з метою заволодіння коштами обласного бюджету. Звичайно ж, вартість виготовлення проектної документації та проведення робіт свідомо завищували.

Витяг з ЄДРСР

Водночас Господарський суд Дніпропетровської області вирішив стягнути з ТОВ «Майстер-Буд» понад 271 тисячу гривень основного боргу та ще близько 47 тисяч пені, інфляційних втрат та судового збору. Причина – не сплачували за оренду наданої в користування державної нерухомості.

Утім, участь підрядників у сумнівних оборудках, пов’язаних із «відкатами» за результатами тендерів, ніколи не відлякувала полтавську міську верхівку на чолі з Мамаєм.

Скажімо, капітальним і поточним ремонтом доріг у Полтаві майже монопольно займаються харківські «варяги», за якими тягнеться подібний шлейф кримінальних проваджень.

Та зараз я не про можливі розкрадання коштів місцевого бюджету шляхом перевищення вартості будівельних робіт чи дописування того, що взагалі не робилося.

Як пам’ятаємо, 30 червня 2017 року Управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому уклало багатомільйонний договір із ТОВ «Майстер-Буд» на реконструкцію «Дельфіну».

У тендерній документації, розробленій замовником робіт та затвердженій 22 травня 2017 року, чітко говориться, що переможець аукціону має здійснювати будівельні роботи на підставі виконаної раніше проектної та кошторисної документації.

Те саме слідує й зі змісту Договору закупівлі робіт, укладеного між міським Управлінням капбудівництва і ТОВ «Майстер-Буд». Скажімо, Розділ XI документу передбачав порядок внесення змін до проектної документації до початку робіт або під час їх виконання.

Наявний у пакеті тендерної документації зведений кошторисний розрахунок вартості об’єкта будівництва включав Главу 12 (Проектно-вишукувальні роботи та авторський нагляд). У ній чітко було обраховано, скільки «тис. грн.» становитиме ціна проектних робіт, експертизи проектної документації, авторського нагляду, тощо. Загалом – 77,589.

Попри це 21 червня 2017 року, тобто за 9 днів до підписання угоди на реконструкцію «Дельфіну», Управління капітального будівництва оприлюднило в системі електронних закупівель ProZorro Звіт про укладений договір з іншим підрядником.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-дослідний проектно-вишукувальний інститут «Полтавагропроект» мало надати послуги з інженерного проектування. Об’єкт – той самий «Дельфін», реконструкція з добудовою спортивної зали. Сума договору – без малого 400 тисяч гривень.

За цю суму підрядник зобов’язався розробити проектну документацію впродовж 90 календарних днів з моменту отримання авансу.

Останні тендери по Дельфіну на платформі ProZorro

Найцікавіше, що кошти на здійснення проектних робіт виділялися й раніше. Кілька разів.

Так, 10 серпня 2016 року «Майстер-Буд» отримав понад 313 тисяч гривень за послуги з архітектурного проектування.

А 3 жовтня того ж року ТОВ «Полтавагропроект» розжилося на близько 63 тисяч гривень – на такі ж послуги.

15 листопада проектантам з «Полтавагропроекту» підкинули ще більш ніж 238 тисяч гривень, однак уже на …будівельні роботи.

Інформація про тендер на будівельні роботи на порталі DoZorro

Узагалі ж, складається враження, що Управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому особливо не заморочувалося з формулюваннями. Доручаючи будівництво науково-дослідному проектно-вишукувальному інституту, водночас воно замовляло архітектурний проект у ТОВ «Майстер-Буд», чиїм основним видом діяльності є будівництво житлових і нежитлових будівель, а з додаткових тільки «Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах» мало стосунок до проектування, однак не архітектурного.

Хоча «Полтавагропроект» і такі послуги міг надавати, на додачу до свого основного заняття – «Діяльність у сфері архітектури».

Інформація про тендер з архітектурного проектування на порталі DoZorro

З огляду на всю цю плутанину та на неодноразовість виділення коштів на тотожні проектні роботи аналітики з ГО «СЄАН», котра є постійним учасником DOZORRO-спільноти, подали заяву про ймовірний злочин до Департаменту захисту економіки Національної поліції України:

«З аналізу наведеної вище інформації можна припустити, що Замовник вдавався до повторного фінансування вже виконаних робіт. Вбачаємо в його діях ознаки злочинів, передбачених ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ст. 210 (Нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням) Кримінального кодексу України».

…Я не проти спорту, чи приватних басейнів, але я проти каламутних «схем» та «розпилу бабла». Особливо, коли йдеться про бюджетні, тобто про наші з вами, гроші.

 

Авторський матеріал Ігоря Гавриленка

Обкладинка Анни Ляшенко

Опублікована: 30 січня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація