Сонце, вітер, біогаз, або Як Полтавщина зможе перейти на «чисту енергетику»

Автор: Святослав Бравов, 21 серпня, 14:41

Фото: Сонце, вітер, біогаз, або Як Полтавщина зможе перейти на «чисту енергетику»


Днями ЗМІСТ писав, що школу одного з сіл нашого регіону обладнали сонячними панелями. На Полтавщині це перша «зелена» школа! Старт задано. Можливо настав час і нам, звичайним споживачам, звернути увагу на екологічність та економію, яку пропонує енергія вітру та сонця. 

 

Із недавнього часу українським ринком альтернативної енергетики зацікавилися світові компанії, що надають послуги у цій сфері. Зокрема, полтавський ринок наразі розглядає компанія WPM Green Energy, глобальна мережа якої охоплює три континенти. У нашому регіоні компанія має намір реалізувати послуги з масштабних сонячних проектів, систем вуличного освітлення та модернізації освітлення в існуючих будинках. Продемонструвати якість своїх послуг і почати діяльність планують з реалізації сонячних і світлодіодних проектів.

Ми вирішили детальніше поговорити з представниками WPM Green Energy про компанію, якість їхніх послуг і чому пілотний проект вирішено реалізовувати саме на Полтавщині.

 

Сонячні панелі під ключ

«Ми не лише пропонуємо людям інноваційні технології, а й хочемо, щоб вони більше знали про шанобливе ставлення до природи, були більш екологічними. Наші проекти і продукти значно відрізняються від тих, які пропонують інші виробники. Наприклад, що стосується сонячних панелей, то ми використовуємо так звану технологію MWT, яка допомагає більше акумулювати сонячне світло і втрачати менше електронів на поверхні сонячної панелі», – розповіла менеджерка з питань маркетингу та корпоративної комунікації WPG Green Energy Преслава Дем'янова.

 Сонячні панелі встановлені wpm Green Energy

WPM Green Energy забезпечує клієнтів повним комплексом робіт – від експертного огляду до введення в експлуатацію. У компанії зазначають, що їхні панелі стійкі до корозії та суворих погодних умов. А модулі MWT Classic, які пропонують Green Energy, забезпечують на 20 Вт більше номінальної потужності порівняно з середнім промисловим рівнем. Це дозволяє підвищити виробництво енергії на квадратний метр у разі обмеженого простору на даху.

Модуль складається з якісних матеріалів: рама з анодованого алюмінію, задній лист на основі фтору, провідна мідна фольга, GPS ізоляційний шар, клітини високої ефективності MWT та скло зі спеціальним покриттям.

«Наша компанія проводила тестування сонячних панелей на їхню продуктивність у порівнянні з продуктами інших виробників. З’ясувалося, що наші панелі на 7% більше виробляють сонячної енергії», – говорить Преслава Дем’янова.

 

Вітрові турбіни як прикраса будинку

Компанія Hi-Energy Koreа, з якою співпрацює WPM Green Energy, розробила вітрові турбіни для середовищ із слабким вітром і швидкими змінами напрямку вітру. Навіть якщо вітру немає, обертовий статус лопатей певний час ще підтримується, доки погодні умови не стануть сприятливими. Ця технологія, її висока енергоефективність і стабільність отримала широке визнання в усьому світі.

Вітрові турбіни

«Вітрові турбіни продукують менше шумового забруднення. До того ж, вони досить компактні за розмірами. Для них не потрібно шукати велику ділянку землі, їх можна установити біля будинку чи на даху. Особливість наших вітрових турбін в тому, що вони мають більш привабливий архітектурний вигляд, можуть навіть слугувати своєрідною прикрасою для будівлі», – розповідає Преслава Дем’янова. 

 

Пропозиція для відповідальних споживачів електроенергії

У напрямку зберігання енергії WPM Green Energy співпрацює з чеською компанією Fitcraft Energy, яка розробила пристрій для зберігання та управління енергією – Savebox. Його ще можна використовуватися як мобільний акумулятор. Пристрої Savebox мають потужність від 6 кВт / год до 200 кВт / год.

«Savebox має входи для зарядки від електромережі, електрогенератора, фотоелектричних панелей, а також його можна зарядити енергією вітротурбіни. Savebox – це рішення для тих, хто хоче відповідально підійти до споживання електроенергії. А для великих установ, таких як лікарні, школи, готелі, заводи ми пропонуємо Savebox Industry. Він здатний накопичити кількість енергії, достатню для нормального функціонування чималої будівлі, навіть промислової», – розповіла Преслава Дем’янова.

 

Пристрій для зберігання та управління енергією Savebox

Цей накопичувач особливо корисний для будівлі чи установи, власники якої не споживають весь об’єм електроенергії, виробленої завдяки сонячним променям чи вітру. У WPM Green Energy переконані, що вся вироблена природна енергія має бути використана за призначенням. Тому надлишок краще накопичувати на Savebox на «чорний день» або продавати. 

 

Кондиціонування температури в приміщенні за вигідні кошти

HVAC (Опалення, вентиляція та кондиціонування) – це механічна система, запропонована WPM Green Energy і призначена для контролю за екологічними умовами всередині приміщення. Система ОВК підтримує температуру, вологість, потік повітря та тиск у житлових, комерційних чи промислових будівлях, здійснюючи нагрівання та/або охолодження і забезпечення свіжим повітрям. Правильне функціонування системи кондиціонування залежить від того, наскільки нагрівання, вентиляція та охолодження повітря налаштовані працювати спільно, не заважаючи один одному. 

ОВК є найбільшим споживачем енергії в більшості комерційних або житлових будинків. Інноваційні технології WPM Green Energy економлять енергію та покращують продуктивність системи, зберігаючи внутрішнє середовище в чистоті та комфорті. Системи опалення та охолодження становлять майже 50% від витрат на електроенергію домогосподарств. Вони можуть знизити споживання енергії на 20% і значно зменшити щорічну витрату на енергію. 

Для споживачів, які часто їздять у відрядження, є спеціальна послуга. Коли нікого немає вдома, можна вимкнути HVAC і налаштувати на автоматичне увімкнення його перед поверненням. Це не тільки зменшує рахунок за електроенергію, але й означає меншу амортизацію системи, економію на технічне обслуговування та ремонт.

 

Міжнародний досвід

На світовому ринку альтернативних джерел енергії компанія WPM Green Energy працює давно і доволі продуктивно. Лише в Ірландії на 300 акрах землі вони установили сонячні панелі вартістю близько 17 млн євро. Лише за останні кілька років компанії вдалося реалізувати чимало серйозних проектів з вітрової та сонячної енергії.

Наприклад, три з них були проведені в Кореї. В офісних будівлях і великих корпораціях було встановлено вітрові турбіни. А протягом 2016-2017 років WPM Green Energy активно працювала в Китаї. Протягом цього часу в місті Шаньсі було реалізовано два проекти з установки сонячних панелей. А торік в Нідерландах компанія установила сонячні панелі на одному з підприємств.

Приклади реалізованих проектів у Китаї та Кореї

Особливою популярністю користується технічна експертиза енергоаудиту, моніторингу, аналізу, оповіщення. На основі зібраних даних компанія обробляє інформацію, полегшує аналіз і демонструє клієнту, скільки енергії споживає їхня поточна система, а потім допомагає у розробці стратегій управління витратами на енергію. Індивідуальні рішення, розуміння та вдосконалення технологій в галузі енергоменеджменту призвели до підвищення ефективності та суттєвих прибутків за короткий період для клієнтів.

До того ж, WPM Green Energy налагодила партнерство з Microdata – компанією, що присутня на ринках Індії, Дубаї, ОАЕ та на Близькому Сході. Штат їхніх працівників складається з досвідчених професіоналів, акредитованих енергоаудиторів і консультантів з більш ніж 35-річним досвідом. 

Приклади реалізованих проектів у Китаї та Кореї

 

LED-лампи для Полтави

У компанії WPM Green Energy зазначили, що останнім часом в українців спостерігається бажання впроваджувати енергозберігаючі технології, тому зараз саме час заходити на український ринок. До того ж, співробітники та керівництво компанії багато подорожують Україною і добре знайомі з нашою місцевістю. А вибір впровадження пілотного проекту впав саме на Полтаву, оскільки цей регіон уже пов’язаний з певними бізнес-контактами.

Що пропонують нам іноземці? Для початку – замінити звичайні лампи на LED-світильники. Їх виготовленням займаються ірландські постачальники високоякісного обладнання Lyte Master та eLight. Наразі завдяки співпраці з постачальниками енерголамп уже завершено 607 оновлень енергоефективного освітлення, а за оцінками 10 мільйонів клієнтів eLight, вони заощадили понад 10 мільйонів євро за спожиту енергію в 2018 році. 

Крім того, зацікавити пересічного українця, підприємця чи власника великої установи може унікальна оплата послуги, що має назву «Оплата як заощадження». Для цього не потрібно шукати додаткові кошти. Представники компанії проводять заміну на LED-світильники, а зекономленими на оплаті електроенергії коштами клієнт оплачує надані послуги та обладнання. Ця послуга буде доступна як для державних, так і приватних установ.

Наразі активно ведуться переговори з полтавськими урядовими та неурядовими організаціями стосовно впровадження пілотного проект з освітлення. Зокрема за місяць на ряд полтавських підприємств прибудуть інженери WPM Green Energy для проведення енергоаудиту і формування пропозиції.

В Україні постачальники альтернативних джерел енергії планують реалізувати декілька типів проектів. Перший – облаштування підприємств, які за рахунок сонячних панелей покривають свої потреби і продають надлишок за «зеленим тарифом». Другий – придбання земельної ділянки в Україні для встановлення власних сонячних панелей. Є ще третій формат – заміна ламп на підприємстві чи установі, що дозволить скоротити енергоспоживання на 60%.

Наразі пропозицією щодо заміни LED-ламп зацікавився один полтавський виш. Роботи на ринку України чимало, і компанія WPM Green Energy має надію уже наприкінці року прозвітувати про кілька реалізованих проектів у нашому регіоні.

Заміна ламп на LED-світильники

LED-світильники у першу чергу корисні з точки зору економії. Ціни на електроенергію та газ постійно коливаються, тому альтернативна енергетика стане у пригоді. А той, хто дбає про екологію, знає, що LED-лампи є абсолютно безпечними та нешкідливими. 

 

Нові робочі місця

Окрім екологічності, економічності, передових технологій компанія Green Energy робить Україні, і зокрема Полтавщині, ще одну важливу пропозицію – нові робочі місця. Певна кількість експертів та технічних працівників приїдуть з-за кордону, проте основна кількість робітників буде складатися з місцевого населення. Окрім гідних умов праці та зарплатні їм обіцяють провести спеціалізоване навчання. Адже в майбутньому саме ці люди мають підтримувати експлуатаційний стан тих енергоносіїв, заміна чи установка яких була проведена. 

 

Післяслово

Сучасна Україна потребує альтернативних енергоносіїв, іноземних інвестицій та економії. Це з локальної точки зору. А з глобальної – світ уже давно мудрує над тим, як врятувати нашу планету від забруднення атмосфери, світового океану, глобального потепління та знищення природи. Якщо навіть попередня теза не є аргументом для читача, то давайте згадаємо, що вуглеводневі світові запаси вичерпні. Що буде, коли вони закінчаться? Можливо будемо шукати альтернативу зараз. 

 

Матеріал створений у рамках партнерства з WPM Green Energy та підготовлено в рамках реалізації грантового конкурсу від ГО «Інтерньюз-Україна» за фінансової підтримки Швеції та Internews (проект Audience understanding and digital support). Думки, виражені в цій публікації, відображають виключно точку зору автора.

Sweden_logotype_Ukraine

 

Фото з офіційного сайту WPM Green Energy

Обкладинка Юлії Деркач

Опублікована: 21 серпня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація