Триденний поетичний фестиваль Meridian Poltava за 15 хвилин (ВІДЕО)

Автор: Ксенія Малік, 16 червня, 16:06

Фото: У Полтаві пройшов триденний поетичний фестиваль Meridian Poltava


8-10 червня 2018 року в Полтаві вперше відбувся міжнародний поетичний фестиваль Meridian Poltava. Метою фестивалю є повернення Полтави на культурну мапу Європи й розвиток діалогу між сучасними українськими поетами та їхніми зарубіжними колегами.

Цю подію створено за прикладом фестивалю Meridian Czernowitz, що вже 8 років відбувається у Чернівцях. Літкорпорація Meridian Czernowitz перенесла свій досвід проведення успішного поетичного фестивалю з Чернівців до нашого міста.

Учасниками Meridian Poltava стали 25 відомих авторів і авторок з України, Швеції, Німеччини та Британії. Ідею фестивалю підказала спільна історія України і Швеції.

Основною темою та потенційним фундаментом співпраці між Швецією і Полтавою стала Полтавська битва - історична подія, яка сильно вплинула на розвиток міста й на хід історії. Тоді Швеція зазнала поразки та припинила своє існування як імперія. Утім, попри великі втрати, шведи вважають, що це було позитивним зрушенням і стало відправною точкою для розвитку сучасної Швеції.

Протягом трьох днів у Полтаві виступала плеяда відомих українських поетів та прозаїків, серед яких Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Міріам Драгіна, Оксана Забужко, Ігор Померанцев, Андрій Любка, Галина Крук.

Свої творіння полтавцям представили й шведські гості – відомі письменники Агнета Плейель, Елізабет Х’юрт, Мальте Перссон, Дональд Бустрьом, Єва Стакельберг, Борис Райтшустер та Пер Вестберг.

У програмі були поетичні читання, літературні вечори, презентація книг, екскурсії, кінопоказ та музичні концерти.

Однією з основних тем культурного діалогу була тема пошуку ідентичності та розвитку культурного простору українців, зокрема в умовах в умовах збройного конфлікту на Сході України, що триває з 2014 року.

Представники літкорпорації Meridian Czernowitz впевнені – фестиваль змінить Полтаву таким чином як і Чернівці. За вісім років існування Чернівці перетворилися на місто, де квітне інтелектуальне життя.

Організатори Meridian Poltava сподіваються, що ця культурна подія стане щорічною та складе нове враження про Полтаву як про місто поетів та прозаїків.

Обкладинка Наталі Баранник

Опублікована: 16 червня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація