Виклики вересневої сесії та підсумки ухвалених рішень. Частина ІІ

Автор: Анна Єгорова, 21 вересня, 21:12

Фото: Що ще цікавого вирішили на сесії?


Продовжуємо говорити про ухвалені останньою сесією рішення. Раніше ми вже ілюстрували зміни до бюджету, позицію депутатів із приводу містобудівних і майнових питань. Проте лишилися не менш цікаві.

Довіряй і не перевіряй

Депутати погодили продовження розміщення одразу 73-х тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності – на 1 рік і на 5 років.

Більшість голосує за МАФи

Ухвалений у червні мораторій на встановлення тимчасових споруд у місті міг бути першим кроком зі збільшення привабливості міста за рахунок розширення просторів історичного центру, естетизації локацій Полтави загалом. Однак замість того щоб переглянути доцільність перебування кіосків і з часом зменшувати їхню кількість, ліквідуючи порушників, або ж принаймні вимагати від власників дотримування єдиного стилю, влада практично автоматично продовжує їхнє існування на роки.

Дозвіл розміщувати ТС на 5 років

Щодо деяких споруд (якщо вже не вдаватися в імена) виникли дискусії. Зокрема, депутат Вадим Ямщиков («Свобода») пропонував виключити з додатків до рішення об'єкти:

  • перед Універсамом «Полтава», з приводу яких досі йде судовий спір;
  • перед обласною лікарнею, яких досі немає упродовж року дії дозвол;
  • на перехресті вул. Гоголя та Соборності – на цій ділянці заборонено розміщення ТС, згідно з Комплексною схемою розміщення ТС (зона А).

Варто відзначити, саме згадані об'єкти з'явилися в додатках проекту рішення в акурат перед депутатською комісією, тобто за два дні до сесії.

Отримали дозвіл ще на один рік

До традиційних аргументів про «додаткові робочі місця» та «податки в міський бюджет» додався новий. З приводу ТС біля воріт обласної лікарні висловився на сесії Тимофій Гаєвий («Рідне місто»). Депутат зазначив, що місцеві пацієнти й лікарі страждають від того, що на території лікарні немає буфету, і кіоски покликані вирішити цю проблему. При цьому не встановили їх досі тому, що чекали на дозвіл Міністерства охорони здоров'я – розповів Олександр Мамай.

Голосів за правку Ямщикова не вистачило

Виникають питання:

  1. Чому Тимофій Гаєвий, володіючи ситуацією, не зазначив це на профільній комісії?
  2. Як можна продовжувати розміщення того, чого немає?
  3. Чи справді контингенту лікарні не вистачає кіосків, якими заповнені тротуари поряд із медакадемією, що розташована поруч?

Однак, питання «пройшло» без правок і зауваг.

Сліпа економіка

Депутати одностайно проголосували за затвердження Стратегії економічного розвитку Полтави до 2027 року. Це рішення було б одностайно позитивним, якби воно було усвідомленим. Питання не обговорили, ані на комісії, ані на сесії. Очевидно, що або Стратегію досконало вивчив кожен депутат, або не читав жоден. Замість висновку з'являється припущення – сам економічний розвиток міста на найближче десятиліття або мало цікавить депутатів, або ж ухвалюється зовсім в інший спосіб шляхом перемовин у кабінетах тощо. По суті, документ повторив історію «Правил благоустрою»: затвердили за принципом сліпої довіри. Ми бачимо багато нюансів у затвердженій Стратегії, тому присвятимо їй окрему публікацію.

Підтримка річки

Буквально «всліпу» ухвалили рішення щодо виділення коштів на очищення русла Ворскли, запропонованого Анатолією Клименком, депутатом фракції «Батьківщина». Це питання включили в порядок денний 85-м і проектів рішення так і не надали. Тобто фактично депутати проголосували за виділення півтора мільйонів зі слів заступника мера Андрія Ляміна. Терміновість прийняття рішення пояснили необхідністю встигнути до весни, коли в риб починається нерест. Виконавця заходу, крім того, мають визначити на тендері. Цікаво, чому депутати раніше так не поспішали з консервацією Кадетського корпусу, демонтажем заводу «Знамя» чи очищенням Пушкарівських ставків? Однак самі заходи з очищення Ворскли, авжеж, вкрай актуальні вже продовж не одного року.

Зліва направо: Д.Петров, А.Клименко, О. Бєлоножко

Будівництво по «Совісті»

Минулого разу ми говорили про конфлікт інтересів депутатів. Однак у випадку Полтавської міськради (мабуть, як і будь-якої іншої) куди більше випадків, коли в проектах рішень фігурують особи, наближені до депутатів. З погляду Закону визначити, #зрада це чи #перемога не можна, але факт є факт.

На цій сесії одразу два питання будівництва багатоповерхівок (квартал, обмежений вул. Європейською, Київським шосе, пров. Керамічним; вул. Колективна, 4/1) фірмам, які мають однакову юридичну адресу та директора. Керівник і бенефіціар підприємств «Укркирпич-буд» і «Реалц» Едуард Щербак – подавався в списках партії «Совість України» на останніх виборах. Крім того, він обіймає посаду директора фірми «Полтаваагротранс», засновниками і власниками якої є депутатка міськради Ірина Климко й депутат минулої каденції Володимир Хоменко – обидва партійці «Совісті України».

Дозвіл на будівництво

Політичний вересень

Головне, що потвердила сесія – широка коаліція ширшає. Наразі на підтримку рішень міського голови в раді є принаймні 30 голосів. Мінімальний кворум (22 голоси) набирається, навіть якщо одна з численних фракцій вирішує утриматися – як це відбулося в голосуванні щодо розміщення Вірменської церви.

Позиція міського голови особливо сильна – це показала сесія 25-го вересня. Окрім впевненої поведінки Олександра Мамая, про це може свідчити його позиція щодо голосування про звернення з приводу легалізації зброї. Нагадаємо, цей проект, поданий свободівцями, підтримав 21 депутат, однак мер поставив його на переголосування, ба сам не встиг натиснути кнопку. У такий спосіб, подарувавши свій голос опозиції, мер досить алегорично показав, що ухвалення будь-якого рішення насамперед залежить від нього. Однак досить імовірно, що після вчорашніх обшуків у міській раді, деякі фракції провладної більшості втратять рейтинг.

Політичний іміджевий хід із відкликанням депутатів «Соціал-демократичної партії » упродовж останніх тижнів здійняв значну хвилю зацікавленості. Однак для балансу сил міської ради це зіграло більше злий жарт: на сесії одразу троє (серед них і депутат міськради Ярослав Мартинюк) публічно заявили про вихід із партії через так звану «диктатуру Капліна». Близько години в сесійній залі тривало обговорення виключення з партії Дениса Поліщука та Сергія Луценка, і як результат бачимо: у фракції «СДП» лишається двоє депутатів голова Олександр Шамота та Юрій Синяк. При цьому офіційна заява щодо вилучення з фракції прозвучала лише щодо Луценка.

Сергій Луценко

Олександр Шамота

Наразі на політичний мапі Полтавської міськради з'явився «позафракційний блок». Світлана Бондарєва, Денис Поліщук, Ярослав Мартинюк і Сергій Луценко здебільшого голосували в унісон на останній сесії. Їхня умовна група перебільшує кількість одразу двох повноцінних фракцій – «СДП» і «Самопоміч».

Загалом депутати не зраджували своїм лініям голосування. У цьому плані найбільш непередбачуваним був Юрій Бойко, який у проблемних питаннях голосував то разом зі своєю фракцією «Самопоміч», то проти неї.

Сесія 15-го вересня показала, що її засідання – лише формальність, на якому депутати піднімають руки. Питання не обговорюються, порядок денний містить значну кількість питань, багато (якщо не більшість) депутатів просто-на-просто не знають, за що голосують. Фактично політична воля більшості ради займає вигідну для себе позицію, а голос меншості дуже слабкий для блокування або доопрацювання спірних рішень. І тільки резонансні проблеми, які піднімають полтавці й активісти, приходячи на засідання та вимагаючи відповідей, мають шанс на зміну хибного курсу ради.

Інфографіка і обкладинка Максима Скворцова

Опублікована: 21 вересня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація