Забув задекларувати: двоярусний пентхауз ректора Онищенка

Автор: Ігор Гавриленко, 26 лютого, 15:02

Фото: Володимир Онищенко не задекларував пентхауз дружини


Попередня публікація автора зафіксувала дивний факт – Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка за 55 тисяч гривень закупив шикарні литі диски і зимові шини.

Жодній машині з автопарку університету – 30-річному ЗІЛу, двом ГАЗам 1999-го року випуску чи 15-річному ПАЗу – подібна розкіш не потрібна. Навіть Mercedes-Benz Viano, мінівену (від англ. minivan – «невеликий фургон»), що «вималювався» днями. Після того, як тендерні оборудки ПНТУ набули широкого розголосу.

 Витяги з бази даних МВС та «АдвокатЬського звернення», розміщеного на сайті ПНТУТакий комплект коліс ідеально підходить до Mercedes-Benz ML 500.

Власницею потужного автомобіля преміум-класу значиться пенсіонерка Тамара Харитонівна Онищенко, матір ректора ПНТУ.

Водночас декларація самого Володимира Олександровича виглядає доволі аскетично.

Доктор економічних наук, професор, голова ради ректорів Полтавського регіону, Заслужений працівник освіти, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, постійний і періодичний член незчисленної кількості президій, колегій та комісій, а крім того настільний тенісист, футболіст, більярдист і велосипедист, нагороджений нагрудними знаками «За наукові досягнення», «Відмінник освіти», «Петро Могила» і навіть відзнакою «За сприяння органам внутрішніх справ України» володіє ще багатьма титулами, почесними грамотами, подяками і призами, але не автівкою. І оформлений на дружину ректора ледь не бюджетний Citroën DS4, задекларований торік, десь зник.

Витяги з е-декларації В. Онищенка, поданої 12.09.2017 р., та з бази даних МВС, запит від 20.02.2018 р.

Ще більшого здивування викликає «квартирне питання». Згідно з декларацією, глава родини у 1996 році розжився житлом площею 53,2 кв. м. Світлана Онищенко із 2007 року теж має окреме помешкання – на 38,8 «квадратів».

Не знаю, як вас, а мене ці обставини спантеличують.

Витяг з е-декларації Володимира Онищенка

Складно повірити, щоб «уважаемый человек», який приховує у материному гаражі мерс, автомобіль для вимогливих покупців, задовольнявся котроюсь із двох квартир. Живучи там з дружиною та двома доньками.

На щастя, Реєстр прав власності на нерухоме майно швидко розставив усе на свої місця.

Витяг з Реєстру прав власності на нерухоме майно

П’ятикімнатна квартира площею 239,6 кв. м – це вже щось… Неймовірне, як для скромної доцентки, яка під орудою свого чоловіка невтомно штудіює глибини фінансів і банківської справи. Тим більше, що у приватну власність апартаменти здобуті наприкінці 2010 року. За рішенням Ленінського районного суду міста Полтави.

Цей вердикт чомусь 6 років не міг потрапити до відповідного державного реєстру. Хоча стаття 2 Закону України «Про доступ до судових рішень» говорить, що «всі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання».

Витяг з Єдиного державного реєстру судових рішень

Квартира, як бачимо, зовсім не проста. Охоплює 2 поверхи. Площа всіх кімнат становить понад 121 «квадрат». Лише коридори й сходи мають більший розмір (59,1 кв. м), ніж офіційне помешкання ректора. А площа 3-х санвузлів, 2-х лоджій, балкону і гардеробу (разом 40 кв. м) перевершує метраж другої квартири професорської дружини. Завершує «картину маслом» кухня – радість господині – величиною з кімнату (19,4 кв. м).

Неабияким є й будинок, де розташована оселя, достойна героя нашої оповідки.

Реклама від забудовника – компанії Полтавтрансбуд

До переваг елітного дому віднесені сучасне планування, просторі кімнати, автономне опалення, підземний паркінг, гральні та спортивні майданчики для дітей та інші зручності. А також розташування у самісінькому центрі міста.

Значно скромніша 3-кімнатна квартира площею 79 кв. м у цьому кварталі коштує 120 000 тисяч доларів. Тож, вартість житла, що перебуває у власності дружини ректора ПНТУ, і уявити складно.

Зрозуміло, що в елітному будинку можуть жити тільки елітні мешканці.

Так і є.

Кілька квартир належать успішним бізнесменам, власникам відомих у регіоні фірм і торгових марок. Що не дивно – заробили люди гроші на комфортабельне житло.

Крім них, тут мешкають не менш заможні… державні службовці. Наприклад, екс-заступник полтавського губернатора часів Януковича, колишній очільник обласного відділення Антимонопольного комітету України, любитель браконьєрського полювання бувший перший заступник міського голови Полтави Мамая часів його першої каденції, екс-керівник Диканської райдержадміністрації та районної організації Партії регіонів. Є й відставні чиновники дрібнішого рангу – з Управління юстиції, Головного управління інформаційної та внутрішньої політики Полтавської облдержадміністрації.

Ще більшого здивування викликає присутність співробітників аварійно-рятувальних підрозділів почилого у Бозі Міністерства надзвичайних ситуацій та комунальників з числа керівного складу традиційно збиткових структур: «Полтаватеплоенерго» та «Полтаваобленерго».

Останні, до речі, не є бувшими. Як і, скажімо, доблесний представник Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області.

Кому цікаво, той може ознайомитися з неповним переліком мешканців будинку, які утворили ОСББ із невигадливою назвою «Соборності 40 В». Однак відразу попереджу: «перші особи» в родинах із впізнаваними прізвищами у переважній більшості воліють не «світитися», тож у засновники об’єднання співвласників багатоквартирного будинку подалися їхні «половини» чи інші родичі.

Фото будинку на сайті компанії Полтавтрансбуд, січень 2012

Цікавою є історія появи елітного будинку № 40В на вул. Соборності (колишня Жовтнева). Вона тісно пов’язана зі спортивними амбіціями полтавського технічного університету.

На початку 2010 року місто приголомшила новина – на території вишу, який готує архітекторів і будівельників, на стадії побудови завалився широко розрекламований ректором Онищенком спортивний комплекс.

За проектом споруда мала вміщувати півтори тисячі чоловік. Універсальна спортивна зала розмірами 60 на 30 метрів передбачала розташування баскетбольної та волейбольної площадок, зали для міні-футболу та 4 тенісних кортів.

Мрії поховав товстий шар снігу. Перекриття спортивної зали не витримали першої ж зими.

Будівництвом займався відомий нам «Полтавтрансбуд», гаслом якого є: «Досвід. Надійність. Якість». З тією різницею, що величезний житловий будинок вийшов на славу, а значно менший спорткомплекс – на ганьбу.

Еволюція спорткомплексу ПНТУ – тепер футбольне поле

Відразу після обвалу керівництво ПНТУ запевняло:

«Найближчим часом приміщення спортзалу буде відновлене […], будівництво буде завершене, а університет отримає просторий, зручний та абсолютно безпечний спортивний корпус».

Як бачимо, навіть за вісім років цього не зроблено.

Коли почали з’ясовувати, хто винен у краху недобуду, на світ спливли цікаві обставини.

Один із тодішніх проректорів ПНТУ повідомив:

«Генеральним підрядником будівництва стало ВАТ «Полтавтрансбуд», якому були делеговані також функції замовника, в тому числі оформлення дозвільних документів, фінансування робіт і здача будівлі в експлуатацію. Будівельно-монтажні роботи розпочали в 2008 році. До речі, будівництво ведеться за рахунок ВАТ «Полтавтрансбуд», без залучення бюджетних коштів. Тому руйнування покрівлі недобудови не завдало фінансових збитків державі та університету».

Однак голова правління ВАТ «Полтаватрансбуд» Олексій Ландар усю відповідальність на себе покладати не став:

«Формально замовниками цих робіт виступали ми, бо витратились наші кошти, але, так би мовити, офіційним замовником виступав університет, який вийшов із такою пропозицією».

Якби там не було, гроші виклав «Полтаватрансбуд». І гроші чималі.

На старті вартість проекту спортивного комплексу для ПНТУ становила 7 мільйонів гривень, потім стала ще більшою.

У чому ж причина неймовірного альтруїзму комерційної будівельної фірми?

Керівництво вишу підкреслювало, що Олексій Ландар – його випускник та член наглядової ради університету. Але кілька мільйонів гривень, мабуть, завелика віддяка alma mater за здобуті знання і навички.

Дійсна причина оборудки – до банальності проста. Вона стає зрозумілою, коли ми подивимося на розташування елітного дому з пентхаузом для дружини ректора.

Картографічні дані Google

Після ліквідації  Полтавського вищого зенітного ракетного командного училища ПНТУ отримав частину його території. Донедавна там розташовувалися три навчальні корпуси:

  • корпус «У» архітектурного факультету;
  • корпус «Д» Центру післядипломної освіти, там же проходили заняття художників;
  • корпус «К» факультету інформаційних та телекомунікаційних технологій і систем.

Неподалік від них і звів «Полтаватрансбуд» дім № 40В. В якому одна з найкращих і найдорожчих квартир дісталася доценту ПНТУ Світлані Онищенко.

Зараз перелічені навчальні корпуси звільняють від студентів.

У Полтаві ні для кого не секрет – надто дорога земля у центрі, щоб здійснювати на ній академічний процес. Хтось уже планує розміщення тут нових будинків для чергової еліти, сформованої з нуворишів (від фр. nouveau riche, новий багач – ред.). З «відкатами» і «бонусами» для поступливих власників старої нерухомості. Схема ж давно відпрацьована.

Однак допоки незмінному ректору Володимиру Олександровичу Онищенку слід пам’ятати: наше місто – велике село, де всі все знають.

Коментарі на сайті Інтернет-видання Полтавщина

Відсутність пентхауза в декларації керманича ПНТУ означає порушення статті 366-1 Кримінального кодексу України.

Подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації карається штрафом від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до 2 років, з позбавленням права обіймати посаду чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Відповідальність за брехню в декларації стосовно майна або іншого об’єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Гадаю, пентхауз коштує набагато більше.

Відчуження автомобіля Citroën DS4, до речі, теж треба було вчасно задекларувати.

Інакше наступає відповідальність за статтею 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Вона називається «Порушення вимог фінансового контролю». Родині фінансистів, великорозумних теоретиків і кмітливих практиків варто було б її знати.

Адже неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані тягне за собою накладення штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

І «відмазки», буцімто пан Онищенко не знав про продаж дружиною машини і володіння нею пафосною квартирою, гадаю, нікого не переконають. Не я один неодноразово бачив подружжя біля будинку за адресою вул. Соборності, 40В.

За все в цьому житті доводиться відповідати.

Рано чи пізно.

 

Авторський матеріал Ігоря Гавриленка

Обкладинка Наталі Баранник

Опублікована: 26 лютого 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація