Юлія Федорчак: Перша медична допомога тваринам


Вміння надати першу допомогу домашньому улюбленцю стає дуже важливим в критичних ситуаціях.

Згідно з даними існуючої статистики, 92% всіх домашніх тварин хоча б раз в житті стикаються з екстренною ситуацією небезпечною для їх життя та здоров'я.

За даними асоціації AmericanAnimalHospitalAssociation 25% з-поміж загиблих тварин могли б бути врятовані, якби їм була надана своєчасна допомога, ще до приїзду в ветеринарну клініку.

Перша допомога тваринам - це не самолікування.

На вулиці чи вдома, небезпека чекає нас на кожному кроці. Розглянемо основні випадки, коли ви можете надати першу допомогу собаці або кішці та буквально врятувати їм життя:

 • отруєння

Симптоми : сонливість, сплутаність, втрата координації, блювота, судоми, піна з рота 

Першу допомогу потрібно надати негайно: викличте блювоту. Влийте в собаку побільше води або натисніть на корінь язика. Поїти можна тільки в тому випадку якщо собака находиться у свідомості.Якщо ж вихованець втратив свідомість, поїти категорично НЕ можна. Дайте абсорбенти. Активоване вугілля або ентеросгель. Вугілля - 1 таблетка на 1 кг ваги, розвести у воді. Далі обов'язково йдіть до ветеринара.

 • тепловий удар

Симптоми: тварина млява, з пащі тече слина, чотирилапий не може нормально стояти і ходити, часто дихає з хрипом, може бути пронос і судоми

Щоб допомогти, треба зняти нашийник, якщо це собака, перенести її в прохолодне місце, обтерти холодною водою. Компреси можна прикласти на живіт, стегна, пахви. Цілком занурювати перегріту собаку в холодну воду не можна, щоб не було стрибка температури. Дайте випити побільше води, а коли вона заспокоїться і прийде в норму, сходіть до ветеринара. 

 • переохолодження

Симптоми: бліда шкіра, холодна на дотик, немає чутливості

Ні в якому разі не використовуйте грілки і гарячу воду. Це може ще сильніше пошкодити обморожені ділянки. Переохолоджену тварину потрібно принести в тепле місце і поступово зігрівати: укутати ковдрою, помістити в теплу ванну. Після того, як улюбленець прийшов в себе і відігрівся, покажіть його ветеринару.

 

 

 • удушеннястороннім предметом

Симптоми: собака або кішка не може ковтати, чеше морду, намагається щось виплюнути

Якщо собака грала і поперхнулася, не поспішайте плескати її по спині. Так ви можете тільки нашкодити. В крайньому випадку проведіть прийом Геймліха: нахиліть голову собаки вниз, обхопіть собаку ззаду, кулаком тисніть на живіт під самими ребрами 3-4 рази. Якщо це кішка або маленька собака, тиснути можна пальцями. Будьте дуже обережні, щоб не зламати ребра і не пошкодити внутрішні органи. Якщо предмет був твердим і гострим, обов'язково сходіть до ветеринара, щоб виключити внутрішні пошкодження. Надавати першу допомогу кішкам буває набагато складніше, тому що в критичних ситуаціях їх вкрай важко заспокоїти. Будьте обережні, тому що наляканий кіт може сильно вас роздряпати. В іншому ж перша допомога котам буде та ж, що і для собак.

 • рани і кровотечі

Симптоми: відкрита рана, кровотеча

Добре промийте рану. Якщо рана знаходиться в нижній частині лапи, краще забинтувати, щоб перший час туди не потрапляв бруд. Слідкуйте за тим, щоб вихованець не розлизував і не розчісував рану, інакше вона буде довго гоїтися.

 • укус комахи

Симптоми: сильний набряк в місці укусу

Алергічна реакція може бути дуже сильною, аж до такого набряку, що тварині буде важко дихати. Надати першу допомогу в цьому випадку просто:

 1. Видалити жало з місця укусу. Жало залишають тільки бджоли.
 2. Протерти місце антисептиком
 3. Прикласти холод, щоб зменшити набряк
 4.      Засіб проти алергії повинен призначити лікар, тому вирушайте до нього.

Як же запобігти травматизації тварин? 

Найчастіше травми відбуваються через те, що ми дозволили цьому статися. Є прості речі, за якими треба постійно стежити:

 • Ніколи не залишайте тварин в машині на спеці.
 • Не дозволяйте собаці підбирати з землі. Від цього треба суворо відучувати, якщо не виходить - гуляти в наморднику.
 • На морозі тварину краще одягнути, особливо захистити лапи, якщо починає тремтіти - йдіть додому.
 • Вся побутова хімія і медикаменти мають бути заховані, як від дитини.
 • Не займайтеся самолікуванням. Надавши першу допомогу, одразу йдіть на прийом до ветеринара.

 


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація