zjuf7e9a4hxylw1k

Я відкрила для себе нове ім’я – Дмитро Кешеля. Звісно, автор – іменитий письменник, драматург, журналіст, сценарист і режисер понад 10 документальних фільмів. Людина відома. Але я його читала вперше. І так мені радісно від того було, ніби давній добрий знайомий нагадав про себе!

Мова йде про книжку Д.Кешелі «Терен зацвів».

Повість «Метелик любові». Чому ж так пройняло? Чи то колоритна закарпатська говірка, як завжди, зачарувала мене, чи то автобіографічний образ хлопчака Митька своєю безпосередністю привернув, чи то мудра, весела і життєлюбна баба Фіскарошка зі своєю безмежною любов’ю до навколишнього світу і людей викликала захоплення, а чи просто світобачення зрілого митця виявилося зрозумілим і близьким… Але післясмак дуже приємний – як той, що виникає після «Зачарованої Десни» Олександра Довженка.

Прочитав – і думаєш: а чим же для нас є та «Книга Таїнства життя», яку гортала бабця уві сні; чи може бути моя молитва настільки ж сильною, як звернення Митька до образу Італійської Богородиці у найскрутнішу хвилину? Я разом із Митьком хочу збагнути, де, як і звідки взяти ту любов, щоб подарувати її близьким і незнайомим?.. А мудра Фіскарошка підказує:

«Всевишній сотворив людину не з глини, а з Любові Великої. А бути в житті глиною чи Променем Божественної Любові – се вже залежить не від Бога, а од кожного з нас».

Перегорнула останню сторінку «Метелика любові» і повертаюся до самої себе, до власної душі, бо саме там є відповідь на все. Дякую, Авторе!