Диканські історії: монахи, козаки і кіно

08 серпня “”Скарбничка мандрів”” запрошує шукати скарби на Диканщину. «Диканські історії: монахи, козаки та кіно» – про важливі події, які відбулися у різні часи на хуторах біля Диканьки та про людей, яких на цих же хуторах згадують з особливою шаною. «Диканські історії: монахи, козаки та кіно» – відпочинково-оздоровча подорож із присмаком історії. Але про все […]

Диканька
Loading...

08 серпня ""Скарбничка мандрів"" запрошує шукати скарби на Диканщину.

«Диканські історії: монахи, козаки та кіно» - про важливі події, які відбулися у різні часи на хуторах біля Диканьки та про людей, яких на цих же хуторах згадують з особливою шаною.

«Диканські історії: монахи, козаки та кіно» - відпочинково-оздоровча подорож із присмаком історії.

Але про все по черзі.

Перша зупинка на маршруті – регіональний ландшафтний парк «Диканський». Разом із екскурсоводом прогуляємося заповідною територією і дізнаємося про вік Парасоцького лісу та причини відслонення пісковиків, хто такий Антуан Томас та чому лісову криницю місцеві називають Монастирською.

А головне – насолоджуватимемося краєвидами.

Бо вони тут – неймовірні.

Мабуть ці краєвиди і стали кінематографічними магнітами. На пагорбах та у балках Чернечого Яру було знято сцени фільмів «Соняшники» та «Вони йшли на схід»

Екологічні стежки Диканського ландшафтного парку приведуть нас до Великих Будищ та Писаревщини – давніх осередків монашества Полтавщини. Ми побуваємо у Свято-Троїцькій церкві та Велико-Будищанському Свято-Троїцькому монастирі у Писаревщині. Дізнаємося, які доленосні події періоду Північної війни пов’язані із Великими Будищами, якими ремеслами займалися монахи і як склалася їх доля у радянський період.

Буде багато цікавих історій хуторів біля Диканьки.

І все це – на фоні мальовничих пейзажів регіонального ландшафтного парку «Диканський».

А наша подорож продовжується.

Мандруємо у Міські Млини.

Село виникло з козацької слободи біля переправи через річку Ворскла. Свою назву воно отримало завдяки чималій кількості млинів у цій місцевості. Найшанованішими ремеслами були млинарство та гончарство. Млинів, на жаль, не побачимо, а от з гончарством нам повезло. У Міських Млинах знаходиться Меморіальний музей-садиба Леоніда Сморжа. Завітаємо до нього.

До диканських історій про монахів, козаків та кіно додали трішки опішнянських.

Але які ж історії без смачного обіду? Не будемо порушувати козацьких традицій: готуємо куліш. З шкварочками, з зеленою цибулькою, з димком.

І,звичайно, на березі Ворскли. Насолоджуємося духмяним ароматом різнотрав’я, лагідною водою і приємною компанією.
Можливо, народиться якась поворсклянська історія.

Кількість учасників туру – 18.

Вартість - 380 грн. (транспортне обслуговування, екскурсійний супровід по маршруту та на об’єктах, страхування на час подорожі, обід).

Для постійних учасників наших подорожей – 350 грн.

Реєстрація та питання за телефонами: 0503056049, 0972819598 або у гугл-формі.

Фото афіші - Jalyna Sadovnikova.

8

Серпня

Loading...