До Енея на гостину

До Дня українського козацтва в Полтаві пройде благодійний культурно-гастрономічний фестиваль, де кожен охочий зможе спробувати національні страви, описані в «Енеїді» Івана Котляревського.

Часи, коли жив І. П. Котляревський, і його творчість надихнули команду активних громадян і волонтерів  відтворити життя і побут нашого народу під час проведення культурно-гастрономічного фестивалю «До Енея на гостину», який відбудеться 14-го жовтня біля Свято-Успенського собору за адресою Соборний Майдан, 1.

«Енеїда» – це справжня енциклопедія суспільних стосунків в Україні кінця XVІІІ – початку ХІХ сторіччя, а також своєрідна книга рецептур автентичних страв.

Всі охочі зможуть відчути дух епохи, коли жив і творив І. П. Котляревський та коли Полтава починала активно формуватись як губернське місто.

Для гостей фестивалю організатори готують: справжню посвяту в отамани; виступи провідних колективів міста; майстер-клас з народних танців, виставку предметів старовини з приватних колекцій; гастрономічне відділення, де можна буде скуштувати страви, які споживав сам Еней; виставку книг Полтавської Обласної Універсальної Наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського; показ автентичного старовинного одягу, культурно-розважальну програму та майстер-класи для дітей та дорослих, а також виставу «Молодий Іван» від молодіжного аматорського театру «Анастасіс» про молоді роки життя І. П. Котляревського у вечірньому відділенні.  Також упродовж свята діятимуть тематичні фотозони.

Страви готуватимуть як професійні кухарі провідних ресторанів нашого міста, так і аматори-волонтери, які прийдуть підтримати учасників фестивалю.

Захід є платформою для об’єднання зусиль бізнесу, громади та місцевої влади задля втілення корисних суспільно-важливих та благодійних проектів, які підвищуватимуть імідж нашого міста на всеукраїнському рівні та формуватимуть його бренд.

Крім того, кошти, виручені від продажу страв, будуть залучені на реалізацію благодійного проекту – придбання гойдалок для діток з особливими потребами.

Проект «До Енея на гостину» реалізується  зусиллями ГО «Команда небайдужих», ГО «Полтавська Платформа»,  за сприяння ГО «Культурний діалог» при фінансовій підтримці програми «Активні громадяни» Британської Ради в Україні та підтримки управління культури ОДА у Полтавській області. До організаційного процесу долучаються дружні громадські організації та волонтери.

Інформаційні спонсори проекту: Полтавське громадське телебачення, телеканал «Лтава», інтернет-видання «Куда Полтава», інформаційний портал «Полтавщина туристична», журнал «Колізей».

 Координатор фестивалю Вікторія Гончар, +3 (095) 88 36 513

Дізнатися всі подробиці про сам фестиваль та підготовку до його провдення можна на Фейсбук-сторінці заходу. 

Місце

Початок: 14 жовтня 2017, 11:00
Закінчення: 14 жовтня 2017, 20:00

Місце: Свято-Успенський кафедральний собор

На карті