Драматична поема Лесі Українки «На полі крові»

7 грудня у Полтавському академічному театрі ляльок відбудеться два покази вистави «На полі крові» (Л. Українка) Українського драматичного театру «Гайдамаки ХХІ століття».

Режисер: Руслан Гришко

Музичний лайв-супровід: Дмитро Хорошун

Прочанин: Андрій Клименков

Юда: Руслан Гришко

Стражники: Дмитро Красний, Олександр Охріцький

Художник по світлу: Яся Гусак.

Початок о 16:00 і о 20:00.

Замовлення квитків за телефоном: +38 067 532 62 92 та в касі театру.

Як зазначають організатори на Facebook-сторінці заходу, релігія завжди займала особливе місце в історії людства. Тому боротьба за владу над нею розгорається не на жарт. Драматичний етюд «На полі крові» Леся Українка, що була атеїсткою, написала 1909 році. Її інтерпретація легенди про Христа і його апостолів як про людську громаду суперечила церковним догматам.

Недарма цензура побачила реальну небезпеку в творі Лесі Українки «На полі крові» хоча б у тому, що вчителю своєму приписує Юда егоїзм і прагнення до демагогії, на підставі чого винесла спеціальну ухвалу про заборону.

За публікацію «На полі крові» грудневий номер 1909 року «Літературно-наукового вісника» був вилучений, а номінальний редактор притягнутий до судової відповідальності.

Треба зазначити, що до кожного свого твору Леся Українка підходила з глибинною філософською увагою і пропонована п'єса не є винятком. Тут, як і в решті своїх творів, письменниця не намагається «сподобатись», вона провокує, оголює проблему, примушує переоцінити власні вчинки та і в цілому, життя.

Леся Українка була енциклопедично освіченою людиною, мала матеріалістичний світогляд, Її літературна спадщина свідчить про глибоке розуміння письменницею законів розвитку природи і суспільства. Все це стало теоретичною основою атеїстичних поглядів письменниці. Атеїзм її має бойовий, войовничий характер, у ньому звучить пафос революційної боротьби як проти гніту царського самодержавства, так і проти духовного гніту клерикалів.

Місце

Початок: 7 грудня 2017, 16:00
Закінчення: 7 грудня 2017, 21:15

Місце: Полтавський академічний театр ляльок, вул. Пушкіна, 32

На карті