Марш жінок 2021 у Полтаві

У Полтаві 8 березня відбудеться Марш жінок. Так, фемінізм – за рівні права і можливості жінок і чоловіків.Так, фемінізм – це взаємна повага усіх людей один до одного.Так, фемінізм – це нульова толерантність до будь-якого насильства, у тому числі гендерно-обумовленого. 2021 рік: У ПАНДЕМІЇ ЖІНОЧЕ ОБЛИЧЧЯ. Covid і карантин протягом 2020 року добре висвітили проблеми […]

Корпусний сад
Loading...

У Полтаві 8 березня відбудеться Марш жінок.

Так, фемінізм – за рівні права і можливості жінок і чоловіків.
Так, фемінізм – це взаємна повага усіх людей один до одного.
Так, фемінізм – це нульова толерантність до будь-якого насильства, у тому числі гендерно-обумовленого.

2021 рік: У ПАНДЕМІЇ ЖІНОЧЕ ОБЛИЧЧЯ.

Covid і карантин протягом 2020 року добре висвітили проблеми сучасного суспільства. Склад Уряду України, який приймає рішення про карантин і його умови – це 80% чоловіки.
Охорона здоров’я, освіта – це 80% жінок. І саме жінки на своїх плечах «вивозять» карантин.
Віддалена робота і паралельно дистанційне навчання дітей – це теж значною більшістю турбота жінок.
Домашнє насильство за рік зросло вдвічі через ізоляцію і спрямоване, в першу чергу, проти жінок і дітей.
Люди, які приймають рішення, не уявляють реального психологічного і фізичного навантаження на жінок, на родини. Той рівень стресу, психологічного вигорання, фінансових проблем, з яким стикаються жінки. А тому – не існує ані реальних державних програм підтримки, ані компромісних рішень, які дозволяють почуватися захищено працівникам охорони здоров’я, освіти, жінкам, які виховують дітей.
Соціологиня Олена Стрельник підготувала відповідну статистику:
Жінки та COVID-19: Як пандемія загострила гендерну нерівність

Жінки-лікарки, медсестри, вчительки
Переважно жінки залучені до боротьби з пандемією COVID-19 на «передовій»: частка жінок у секторі охорони здоров’я складає 82%. При цьому середня (до відрахувань) зарплата цих жінок по Полтавській області у 2019 році становила 6691 грн.
Жінки складають 79% працівників сфери освіти. При цьому середня (до відрахувань) зарплата цих жінок по Полтавській області у 2019 році становила 7795 грн.

Брак можливостей організації дистанційної форми освіти збільшив додаткове навантаження на шкільних вчителів, більшість з яких – жінки, з яких частина мають дітей дошкільного та шкільного віку.

Збільшення навантаження з репродуктивної (хатньої, доглядової праці).
За даними структури ООН Жінки в Україні, у період жорсткого карантину (у березні-квітні 2020 року) 63,5% опитаних жінок відзначили збільшення часу, який вони витрачають на прибирання, 50,5% – на приготування їжі, 53,3% – на психологічну й емоційну підтримку дорослих членів сім’ї. Спостерігаються і значні розбіжності відповідей опитаних жінок і чоловіків. Так, лише 27,8% і 44,1% чоловіків відзначили збільшення витрати часу на приготування їжі та прибирання відповідно.

Дистанційна освіта школярів: особливий виклик
Через брак розвинених форм організації дистанційного навчання дітей шкільного віку виник ще один виклик передусім для сімей і жінок, що повинні додатково дбати про навчання дитини вдома. 78,9% респонденток, які мають дітей шкільного віку, зазначили, що переважно саме вони займалися навчанням у період першого локдауну (у березні-квітні) у порівнянні з 32,3% чоловіків.

Отже, жінки під час карантинних обмежень, окрім виконання своїх професійних обов’язків, виконували одночасно і домашню роботу (прибирали, готували тощо), а також допомагали з навчанням дітям, які теж вчилися дистанційно вдома. Особливо вразливою є група матерів, які самостійно виховують дітей.Домашнє насильство
Карантинні обмеження, пов’язані з пандемією COVID-19, спричинили зростання домашнього насильства у різних країнах світу, у тому числі в Україні та Полтавській області. У 2019 році в області надійшло 1363 звернень з приводу домашнього насильства (1269 від жінок), у 2020 році – 3343 звернень (2753 від жінок).

Жінки та прийняття рішень
У складі Кабінету міністрів лише три жінки, а серед депутатів парламенту жінок – 20,5%. Жінки також складають лише 20% складу комітетів з питань координації протидії поширенню COVID-19.
За результатами виборів 25 жовтня 2020 року, до Полтавської обласної ради обрано 24%, до міських рад – 29%, до селищних – 36%, до сільських – 40% жінок.
8 березня у Полтаві, як і в Києві та інших містах України, ми проводимо Марш жінок.

Мета Маршу жінок 2021:

1. Ширше залучення жінок до ухвалення рішень, щоб зробити їх менш травматичними. Адже саме на них лягло основне навантаження від карантину.
2. Ратифікація Стамбульської конвенції сприятиме зменшенню домашнього та гендерно-обумовленого насильства.
3. Зробити видимими жіночу працю та навантаження: поєднання роботи та дистанційного навчання дітей, збільшення доглядової роботи за членами родини, фінансова незахищеність через втрату чи суттєве зменшення джерел доходу.
4. Підвищення оплати праці у сфері медицини, освіти, соціальної роботи.
5. Створення програм з психологічної підтримки людей, які постраждали внаслідок пандемії та карантину.
6. Створення на роботі умов поєднання професійних обов'язків та догляду за дітьми.

Ініціативна група полтавського Маршу жінок (ні, ми не ГО, не БФ і не будь-яка інша організація):

Олена Стрельник @OlenaStrelnyk (068) 155-8789
Наталія Шульман (050) 8720538
Вікторія Лоза
Світлана Варвянська
Марина Явтушенко-Губська
Юлія Городчаніна
Нета Шерстюк
Ольга Моторненко

8

Березня

Loading...