Мистецькі шляхи Тараса Шевченка та Катерини Білокур + пленер

Запрошуємо в унікальну мандрівку місцями, що надихали двох видатних художників України: Тараса Шевченка та Катерину Білокур. Вони жили у різний час, створювали свої шедеври у різних стилях, але об’єднані глибоким народним корінням. Мандрівку доповнить майстер-клас від художника, на якому Ви самі відкриєте у собі митця і крім фотографій привезете додому три картини.
Під час туру ми:
Прогуляємося парковим комплексом Закревських у с. Березова Рудка Пирятинського району;
Дізнаємося про найбільше кохання Тараса Шевченка;
Побачимо на власні очі унікальну усипальницю у вигляді піраміди;
Побуваємо у будинку в якому жила і творила Катерина Білокур;
Під керівництво майстра створимо етюди (ескізи) пастеллю у парку Закревських та біля садиби Катерини Білокур.
07:00 – 10:00 – виїзд з Полтави. Переїзд до Березової Рудки.
10:00 – 13:00 – Палацово-парковий комплекс Закревських
П’ять поколінь роду Закревських прикрашали цей маєток, зробивши його перлиною садово-паркової архітектури XVIII – поч. XIX ст. Засновник династії Закревських Йосип Лук'янович Закревський, генеральний хорунжий Війська Запорізького, у 1752 році купив Березову Рудку у нащадків її першого господаря – гетьмана Івана Скоропадського. Більш ніж півтора століття проживали тут Закревські. Сам Йосип Лук'янович тут майже не жив, тому що крім Березової Рудки було багато земель та маєток у Чернігівській губернії. Композиційний центр садиби – двоповерховий палац у класичному стилі, зведений у кінці XVIII початку XIX ст., який згорів, а замість нього у 1838 році був зведений двоповерховий кам'яний палац у стилі необароко. Поруч з палацом – старовинний парк на берегах Рудки площею 45 га, який є пам'яткою садово-паркового мистецтва державного значення. Прогуляємося чарівним парком. Відвідаємо народний музей, зайдемо у поміщицьку садибу, створимо свої перші шедеври просто неба на території парку. Навіть якщо ви переконані, що не вмієте малювати, детальні інструкції від художника переконають вас у зворотному. А може і сам Шевченко робив тут свої замальовки? У архітектурно-парковий ансамбль входить також і піраміда-каплиця, побудована у південній частині села біля цвинтаря. Історія будівництва піраміди пов'язана з ім'ям Гната Платоновича Закревського, який замовив її як каплицю над родинним склепом своїх предків, який розміщувався біля Свято-Троїцької церкви, увічнивши цим свій знаменитий рід. І це ще одна із неймовірних локацій для створення ще одного шедевру! Натурні замальовки – це враження, які залишаться з вами назавжди у вигляді досвіду спілкування з природою. Про це достеменно знав Тарас Шевченко. Знала і Катерина Білокур.
13:00 – 14:00 – переїзд до Богданівки + зупинка на заправній станції для обіду та перепочинку.
14:00 – 16:00 – відвідування садиби К.Білокур + пленер!
Майстер українського декоративного живопису, автор понад 70 прекрасних картин, Катерина Білокур запрошує у яскравий світ своїх творів: квітів, пейзажів, портретів і натюрмортів. Садиба сім'ї Білокур у селі Богданівка Київської області стала музеєм Катерини Василівни. Крім хати-музею, ми побачимо двір, де творила художниця, дерева-ровесники Катерини Василівни, і її прекрасну скульптуру на повний зріст. У експозиції музею все виглядає так, як і за життя Катерини Білокур: меблі, мольберт, пензлики, виготовлені з шерстинок хвоста пухнастого кота, тюбики фарб, етюдник, рушники ... Тут знаходяться і оригінальні твори художниці, кілька репродукцій її відомих картин, фотографії, фрагменти листів. По закінченню екскурсії на подвір’ї матимемо змогу створити ще один малюнок! Тепер ми доторкнемося до світу майстрині! З якою любов'ю оспівувала вона кожну квіточку, кожен листочок! Яку серію чудових акварелей та ескізів олівцем вона створила. Тепер ваша черга! І ви привезете додому справжній, власноруч створений, творчий сувенір.
16:00 – 19:00 – переїзд до Полтави
Вартість – 880 грн.
У вартість ВХОДИТЬ:
– проїзд комфортабельним автобусом;
– супровід представника туристичного агенства;
– екскурсії та вхідні квитки на всіх туристичних об’єктах;
– страхування на час подорожі
– пленер (три замальовки сухою пастеллю на форматі А4) під керівництвом художника.

Місце

Початок: 18 жовтня 2020, 07:00
Закінчення: 18 жовтня 2020, 19:00

Місце: Полтавська область

На карті