У пошуках забутих скарбів. Хорольські історії

«Скарбничка мандрів» запрошує у першу пошукову експедицію 2021 року. Їдемо на Хорольщину, яка має для нас купу цікавих історій, архітектурних пам’яток та відроджених традицій. Побуваємо у Вишняках, де збереглися дві пам’ятки архітектури – садиба, яку проєктував архітектор Михайло Львов (він же автор проєкту Миколаївської церкви у Диканьці), та Троїцька церква. Садибний будинок у Вишняках належав […]

Полтавська область
Loading...

«Скарбничка мандрів» запрошує у першу пошукову експедицію 2021 року. Їдемо на Хорольщину, яка має для нас купу цікавих історій, архітектурних пам'яток та відроджених традицій.

Побуваємо у Вишняках, де збереглися дві пам'ятки архітектури – садиба, яку проєктував архітектор Михайло Львов (він же автор проєкту Миколаївської церкви у Диканьці), та Троїцька церква.

Садибний будинок у Вишняках належав представникам різних родів, тому оточений різними історіями. Від вишняківського маєтку до Троїцької церкви (пам'ятка архітектури національного значення) вів підземний хід. Інтер'єри церкви не збереглися, а от зовні є на що подивитися.

Якщо полтавські села переважно мали розвиток за рахунок аграрного бізнесу, то Вишняки унікальні: їх процвітання із середини XIX століття пов'язане із бізнесом горілчаним.

У Вишняках на запрошення Аркадія Родзянка гостював Тарас Шевченко. Залишаємо Вишняки, назва яких походить швидше від роду Вишневецьких ніж від вишневих садів, і мандруємо до Вергунів. Село має занедбаний і забутий туристичний магніт – Христоріздвяну церкву, освячену 1801 року. Церква, як і Троїцька у Вишняках, є пам'яткою архітектури національного значення. Це той сумний випадок, коли треба поспішати побачити.

Далі на нас чекає Козубівка. Зовсім нещодавно село стало центром відродження національних традицій на Хорольщині. Осередок – етнографічна збірка «Древо» із харизматичним колекціонером Едуардом Крутьком. Маленька сільська хатинка наповнена сакральними скарбами: одяг, предмети побуту, цікаві історії, пов'язані з експонатами. Всього й не перерахуєш. Роздивимося, приміряємо, сфотографуємося. А ще – помайструємо. Цього разу - намисто, яке у давнину було обов'язковим атрибутом кожної жінки: від найменшої до найстаршої.

З нами – етномайстерня «Грицики» і золоті руки Олександри Герасимової. Намистинка до намистинки, слово до слова, посмішка до посмішки – разом створимо теплу атмосферу зимового вечора.

Скарби зібрані, ноги й руки втомлені, інформація розкладена по полицях, наступні подорожі сплановані.

Вартість подорожі-експедиції – 640 грн.

До ціни входить транспортне обслуговування, екскурсійний супровід по програмі, страхування. Додатково оплачуємо майстер-клас (150 грн) та обід.

Кількість туристів у групі 10-12.

Дата – 30 січня, виїзд о 07:00. Бонус від клубу - чай та смаколики в дорозі.

Реєстрація: 0503056049, 0972819598, Наталія Скорик.

30

Січня

Loading...