Профінансуй суд проти міськради у справі відходівПро проект


Про те, що з 1 січня 2018 року українці муситимуть сортувати сміття, мабуть, чув уже кожен житель Полтави. З того часу пройшло вже більше 9 місяців, але ніяких змін, пов’язаних з відходами, в місті не відбулося.


Хоча ні, зміни все ж відбулися – за цей час Макухівське сміттєзвалище, куди звозиться сміття зі всієї Полтави, зросло ще на кілька десятків тонн, навесні було підтоплене річкою Коломак і віддало частину своєї токсичності прямісінько у Ворсклу. Що говорити про право на безпечне довкілля жителів с. Макухівка, які не можуть пити воду зі своїх криниць і змушені щодня дихати токсичним димом.

 

Звалище вже близько 20 років потребує закриття та рекультивації. Але цього не відбувається, бо високопосадовці Полтави продовжують заробляти на вторсировині зі сміттєзвалища, кладучи у власну кишеню сотні тисяч гривень.


У той час, більшість полтавців усвідомили важливість роздільго збору відходів, дехто почав сортувати самостійно та відносити в пункти прийому вторсировини. Проте для більшості основною причиною неготовності сортувати лишається відсутність баків для роздільного збору відходів у Полтаві.

Люди втомилися від смороду влітку зі сміттєвих баків та від нависаючої загрози повторення Грибовицької трагедії. Тому ГО «Еколтава» спільно з екоактивістом Сергієм Антоненком подали позов до суду на Полтавську міську раду щодо неналежного поводження з відходами в місті. Ми вимагаємо визнати незаконною бездіяльність органів місцевого самоврядування стосовно поводження з відходами та зобов'язати міську раду сприяти створенню процесу збору, сортування та подальшої переробки чи утилізації відходів з м. Полтава.

Судова справа з міською радою щодо поводження з побутовими відходами – це перший випадок в Україні, і, ми сподіваємося, він прискорить процес впровадження сортування та переробки відходів у Полтаві. До нас вже звертаються активісти з інших міст, бо теж хочуть діяти. Понад три роки ми поширювали знання про важливість сортування серед полтавців – провели більше сотні лекцій у школах, університетах та офісах. Тепер вимагаємо дій від влади та потребуємо фінансової підтримки від полтавців.Для чого потрібні гроші


- судовий збір - 704,8 грн.

- відшкодування проїзду юриста (4 поїздки: Київ-Полтава-Київ) - (261,07 +215,83) * 4  = 1907,6 грн.

- оплата праці юриста - 10 000 грн.

- витрати на проведення вуличної акції зі збору поліетиленових пакетів (пересилка вторсировини в м. Харків) - 750 грн. 

- друк фото для вуличної виставки “Я, моє життя і сміття” (формат А3, кількість 16 шт.) - 320 грн.

Всього: 13 680 грн.

 Про автора проекту


Марина Цигрик – представниця ГО "Еколтава".

ГО «Еколтава» – незалежне об'єднання експертів та екологічних активістів, створене в 2013 році. Ми допомагаємо будувати громади, в яких сміття сортується та переробляється, а енергія споживається ощадно.

Вже пожертвували на втілення проекту


Запитання до автора

Від Ірина Лавриненко, 2018-10-06 22:11:49
Добрий вечір, допоможіть порадами, як можна організувати процес сортування сміття, залучення комунальників та жителів районів. Можливо ви знаєте конкретні етапи роботи?
Відповідь
Доброго дня! Вже є розроблена спеціальна методика Планування системи поводження з твердими побутовими відходами від швейцарсько-українського проекту DESPRO. Де розписані всі етапи. Ознайомитися з методикою можна за посиланням: http://despro.org.ua/despro/DsprZ_elektr_small.pdf
Опубліковано: Марина Цигрик
Дата публікації: 1 жовтня 2018, 11:05
Дата завершення: 1 листопада 2018, 00:00

13995 грн зібрано
103%
Всього: 13680 грн потрібно