1 Central Park = 15 Корпусних садів. Порівнюємо парки у Полтаві та світі на інтерактивній карті

Автор: Анастасія Добряк, 17 вересня, 14:03

Фото: Полтавські парки та парки за кордоном мають дещо спільне


Завдяки інтерактивній карті, що з’явилася в мережі, ЗМІСТ вирішив порівняти площі 3 найвідоміших міських парки у світі із полтавськими. Приєднуйтеся, адже завжди цікаво наочно побачити, наприклад, скільки Біг-Бенів можна розмістити у парку «Перемога».

Радимо почати з чогось загального – наприклад, просто подивитися, яке з міст зеленіше. На перший погляд може здатися, що Полтава має більше насаджень, ніж Берлін чи Париж. Але збільшивши масштаб ви побачите, що наше місто не таке вже й зелене – це видно навіть з космосу.

Корпусний сад VS Central Park

Якщо порівняти зображення на карті з однаковим масштабом, то бачимо, що 1 Центральний парк приблизно дорівнює територіям 15-ти Корпусних садів.

Територія Центрального парку у рази більша за Корпусний сад

Корпусний сад заклали в 1840 році навколо Монумента Слави, але офіційно відкрили у 1909 році з нагоди святкування 200-річчя Полтавської битви. Його особливість у вигідному розташуванні та незвичайній круглій формі, яка є основою ансамблю Круглої площі.

Центральний парк у Нью-Йорку розташований у справжніх «міських джунглях». Його відкрили у 1857 році і уже тоді він дивував мешканців: тут були дорожні траси для вершників, велотаксі, пішоходів. Справжнім відкриттям стали підземні дороги для автомобілів, аби парк не став причиною транспортних колапсів.

Серед спільного у парків Нью-Йорку та Полтави – зручне місце розташування, любов місцевих жителів та туристична значущість.

Серед різного – величезна різниця у розмірах. Також цікаво, що Корпусний сад пропонує прогулянки, посиденьки на лавах (танці для тих, кому за 50 і покатеньки на дитячих електомашинках, які здається там були завжди). Водночас у Центральному парку можна покататися на човнах і на байдарках, відвідати зоопарк і навіть зайнятися скелелазінням на покритих льодом пластах.

Парк «Перемога» VS Prater

Зверніть увагу, що за розмірами й полтавський, і віденський парк дуже схожі.

Розважальні парки у Полтаві і Відні

Полтавський міський сад або Полтавський міський парк культури та відпочинку «Перемога» славиться не тільки єдиним у Полтаві оглядовим колесом. Це – найстаріший парк міста, а з 1970 року ще й пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення.

Сад було засновано далекого 1803 року. Цікаво, що сьогоднішнє існування парку заслуга виключно полтавців, адже після Другої світової війни саме вони відновлювали сад після того, як у 1941–1943 роках гітлерівці знищили багато дерев та чагарників парку. Тоді містяни Полтави на недільниках, суботниках насаджували дерева, кущі, розчищали ставки, розбивали квітники, споруджували атракціони.

Сьогодні в парку часто влаштовують заходи й змагання. Також у парку облаштовані майданчики для дітей, атракціони, тенісні корти.

Віденський парк Пратер невеликий за розмірами, але надзвичайно популярний серед туристів. Засновником парку став імператор Фердинанд I у 1537 році, адже саме він заклав головну каштанову алею. І тільки через двісті років парк, що мав статус мисливських угідь, відкрили для відвідування всіх охочих.

Згодом парк перетворився на громадське місце відпочинку. Завдяки суспільному інтересу до парку, у центрі Відня там навіть з’явилися 3 кав’ярні, в яких виступав Людвіг ван Бетховен.

Родзинкою парку, яка відома на увесь світ і досі, є колесо огляду на 15 кабін, яке встановили у 1897 році.

Дендропарк VS Jardin de Claude Monet

Полтавський міський парк міг би вмістити у себе більше 15-ти садів Клода Моне, але їхня важливість, туристичний потенціал та призначення так схожі, чи не так?

Території Дендропарку та саду Клода Моне надзвичайно різняться за розміром

Полтавський міський парк у народі звуть Дендропарком. Його особливість у тому, що це – єдина ландшафтна зона в Полтаві. Ба більше, з 1990 року зона отримала статус парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення.

За часів Полтавської битви міський парк був занедбаною територією. Згодом, за часів Другої світової війни, зелений мастив було вирубано, а у 1962 році розпочали розбудовувати дендропарк. У 1963 році його включили до списку ботанічних садів і дендропарків України. Ініціаторами проєкту були головний архітектор міста Лев Вайнгорт та дендролог Яніна Яценко, яка віддала парку 40 років свого життя.

Особливістю полтавського дендропарку парку є багато видових майданчиків, з яких відкриваються красиві краєвиди, доступ до води, й ціла система галявин.

Художник-імпресіоніст Оскар-Клод Моне заклав сад з однойменною назвою в 1883 році у своєму будинку у французькому селі Живерні. Його по праву можна назвати справжнім витвором садового мистецтва.

Згодом на ділянці за будинком Моне організував сад на воді, особливістю якого стали латаття, що квітнуть весь рік. Їх Клод Моне зображував на власних полотнах. Сьогодні сад у невеличкому французькому селі асоціюють із прізвищем видатного Клода Моне. До яскравого саду приїздять туристи з усього світу, аби побачити унікальні квіти та рослини, а також познайомитися із місцем, де Клод Моне створював шедеври та побути наодинці з природою.

Обкладинка Юлії Деркач

Опублікована: 17 вересня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація