17 ФОПам вирішили не продовжувати дозволи на розміщення МАФів у Полтаві

Автор: Аліса Куценко, 11 грудня, 17:40

Фото: 17 ФОПам вирішили не продовжувати дозволи на розміщення МАФів у Полтаві


Відповідне рішення оновлена депутатська комісія з питань з розміщення тимчасових споруд ухвалила вчора, 10 грудня. Розміщення деяких тимчасових споруд визнали «недоцільним», більшість отримала зауваження від поліції та Інспекції по контролю за благоустроєм.

Підприємці зверталися з питаннями щодо продовження розміщення пересувних кав’ярень, торгових лотків для продажу фруктів, сувенірної продукції тощо.

Рішенням депутатської комісії на доопрацювання відправили споруду ФОП Кіщук Олексій Васильович (лоток з сувенірною продукцією по вул. Соборності біля ЦУМу) у зв’язку з неналежним зовнішнім виглядом.

ФОП Кіщук Олексій Васильович біля ЦУМу

Через недоцільність розміщення відмовили ФОП Полтава Катерина Олександрівна (торговельний лоток для реалізації овочів по вул. 23 Вересня, 9). Своє рішення члени комісії пояснили тим, що поруч знаходяться «Універмаг» і ринок, тому ще один овочевий кіоск по вулиці 23 Вересня буде зайвим.

Наступним підприємцям у дозволі відмовили, оскільки МАФи мають всі ознаки не тимчасових, а стаціонарних споруд. Але заступниця міського голови з економічних питань Тетяна Юрченко підкреслила, що власник може подати на виконком документи на оформлення стаціонарної тимчасової споруди.

Тож відмовили:

  • ФОП Семеренко Микола Віталійович (торговельний лоток по вулиці Івана Мазепи, 11/6);
  • ФОП Сипко Ганна Герасимівна (торговельний лоток по вул. Маршала Бірюзова, кінцевій зупинці «Завод ГРЛ»);
  • ФОП Кабак Володимир Володимирович (торговельний лоток для торгівлі хлібо-булочними виробами біля педагогічного університету по вул. Монастирській, 7/3);
  • ФОП Бакуменко Ольга Миколаївна. На неї зареєстрована мережа автокав’ярень так званої «бюджетної» кави «Кафка», автолавки якої розміщені переважно по вулиці Соборності (від переходу «Златомісто» до Соборного майдану). Крім того, автолавки стоять по вулицях Миру, Шевченка, Європейської, Небесної Сотні, проспекту Першотравневому та 1100-річчя Полтави. Хоча всі точки підприємниці – дійсно пересувні тимчасові споруди, у дозволі на розміщення їй відмовили. Тетяна Юрченко запропонувала зберегти кілька автокав’ярень – наприклад, навпроти театру Гоголя, але комісія проголосувала проти розміщення усіх, в тому числі найбільших – біля ЦУМу та Соборного майдану;
  • ФОП Кабак Володимир Володимирович (торговельний лоток на площі Слави,3). Поліція наголосила, що ця явно стаціонарна споруда стоїть прямо на зупинці громадського транспорту, а також біля пам’ятки архітектури місцевого значення (будівлі Полтавського технікуму транспортного будівництва).

ФОП Кабак Володимир Володимирович на Південному вокзалі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Як зазначив депутат міської ради Вадим Ямщиков, відбувся перезапуск депутатської комісії, яка буде напрацьовувати єдину систему правил для всіх підприємців. Депутат зазначив, що при надані дозволу враховуватиметься думка Інспекції по контролю за благоустроєм та патрульної поліції.

Тривале обговорення спровокувало не тільки відсутність зручних графічних матеріалів (присутні просто передавали звернення підприємців з фотографіями споруд із рук і руки), а й суперечки з приводу легітимності ухвалених рішень. Адже майже через дві години після початку з’ясувалося, що комісія не мала кворуму (9+1). Навіть більше – заступниця міського голови з економічних питань Тетяна Юрченко, яка головувала на нараді, не знала, що їй теж потрібно голосувати. Голова постійної комісії з питань містобудування Дмитро Сенчакович зробив зауваження щодо недостатньої кількості членів для прийняття рішення по двом питанням ФОП Бакуменко Ольги Миколаївни, і присутні почали з’ясовувати, скільки ж з них голосують.

ФОП Бакуменко Ольга Миколаївна по вул. Соборності, 16

Головний архітектор Микола Шевельов пояснив, що регламент роботи комісії ніде на зафіксований, є тільки розпорядження міського голови щодо нинішнього складу комісії. Врешті-решт депутати переголосували за два питання, де не вистачало голосів – за розміщення автокав’ярні ФОП Ольга Бакуменко (по вулиці Європейська, 47, поряд із зупинкою «Медакадемія») та автолавки того ж підприємця (по вулиці Небесної Сотні, 16). Під час першого – ці питання були погоджені частково, після повторного – їх подальше розміщення не підтримали.

З тридцяти питань, внесених на порядок денний, комісія встигла розглянути лише 17. Наступне засідання анонсували на цьому тижні.

Опублікована: 11 грудня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація