5 пріоритетів у медицині на 2019 рік – директор обласного департаменту Віктор Лисак

Автор: Вікторія Баберя, 18 січня, 18:31

Фото: 5 пріоритетів у медицині на 2019 рік (Джерело - InTandridge)


Завершити будівництво медзакладів у Полтаві та області, запустити телемедицину та підготуватися до нового етапу впровадження медреформи – саме такі основні завдання галузі охорони здоров’я Полтавщини називає директор профільного департаменту ПОДА Віктор Лисак.

У п’ятницю, 18 січня, директор обласного департаменту охорони здоров’я ПОДА провів брифінг на якому підбив підсумки 2018-го та виокремив пріоритети на 2019 рік.

Тож, про все по черзі.

  1. Відкрити амбулаторії, що будуються.

Полтавщина одна з перших долучилася до реформи сільської медицини і активно її впроваджує. Зокрема, в області збудують 27 нових амбулаторій, які відповідатимуть європейським стандартам та типовим проектам Міністерства охорони здоров’я. Наразі роботи проводять у 21-му населеному пунктах, у більшості з яких уже монтують стін. Решта знаходиться на різних етапах будівництва. До кінця січня ще у 6-ти населених пунктах планують розпочати зведення.

Головний критерій для створення потужної мережі закладів – забезпечення доступності медичних послуг. Відстань до амбулаторії не має перевищувати 7 км по дорогам із твердим покриттям, а кількість пацієнтів на одного лікаря — 1,5 тис. осіб.

Будівництво амбулаторій триває

  1. Запустити розширену програму телемедицини.

Телемедицина — це напрям медицини, а саме: комплекс дій, технологій та заходів, що застосовуються при наданні медичної допомоги з використанням засобів дистанційного зв’язку у вигляді обміну електронними повідомленнями (у випадках, коли відстань є критичним чинником, наприклад, в сільській місцевості).

Полтавщина – одна із п’яти областей (проект впроваджуватимуть також у Кіровоградській, Харківській, Вінницькій та Дніпропетровській), де цього року розпочнеться тестування телемедицини у сільських амбулаторіях за чотирма напрямками:

  • серцево-судинні захворювання;
  • цукровий діабет;
  • бронхіальна астма;
  • дерматологічні захворювання.

Як зазначили у прес-службі ПОДА, впровадження телемедицини почнеться після будівництва й оснащення медзакладів необхідною технікою. Уже найближчим часом область має визначити відповідні амбулаторії.

  1. Втілити новий етап медреформи, який стартує з 1 квітня.

Із 1 квітня 2019 року на Полтавщині запустять пілотний проект реформи вторинної і третинної медичної допомоги. Планується, що 56 лікарень області перейдуть на оплати за договорами Національної служби здоров’я з 1 квітня 2019 року.

У рамках «Безоплатної діагностики» НСЗУ оплачуватиме 54 діагностичні та лікувальні послуги за направленням сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Безоплатно можна буде пройти обстеження на поширені хвороби внутрішніх органів, серця, легенів та найбільш розповсюджених видів онкології у чоловіків і жінок. «Безкоштовну діагностику» зможуть надавати як комунальні, так і приватні діагностичні центри, які укладуть договір з НСЗУ.

На програму в держбюджеті-2019 закладено 2 млрд грн.

Крім того, з 1 квітня урядова програма «Доступні ліки» увійде до Національної служби здоров’я. Це означає, що аптеки мають укласти договори з Нацслужбою, і надалі відшкодовувати вартість відпущених медикаментів їм будуть не заклади охорони здоров’я чи муніципалітети, а безпосередньо один головний оператор бюджетних коштів – НСЗУ.

«Потрібно, що ми усі активно та безболісно увійшли в процес 1 квітня 2019 року в роботу з Національною службою здоров’я України. Маємо отримати результат, який полягає в тому, аби лікувати тих, кому показане лікування та забезпечувати необхідною кількістю ліків», – наголошує Віктор Лисак.

  1. Продовжити роботу над відділенням невідкладних станів у Полтаві.

На території Полтавської обласної клінічної лікарні імені Скліфосовського з’явиться ще один корпус. У ньому створять сучасне відділення допомоги пацієнтам невідкладних станів. Це означає, що завдяки прискореній госпіталізації має підвищитися оперативність надання медичних послуг та якість планування.

Корпус невідкладних станів – сучасна семиповерхова будівля з геліокоптерним майданчиком на даху. Її планують з’єднати з існуючою будівлею хірургічного корпусу Полтавської обласної лікарні. Наразі будівництво корпусу невідкладних станів знаходиться на стадії розробки проектно-кошторисної документації.

Сучасне відділення допомоги пацієнтам невідкладних станів

  1. Завершити будівництво й запустити профільні відділення та корпуси медзакладів у Полтаві.

Здати в експлуатацію корпус інтервенційної кардіології та реабілітації обласного кардіологічного диспансеру планують до кінця 2019 року. Будівництво кардіоцентру по вул. Макаренка, 1а, 1б розпочалося на початку 2016 року. Наразі фасад будівлі майже готовий, а всередині тривають роботи. Приміщення кардіоцентру буде пристосованим для якісного та кваліфікованого лікування серцево-судинних хвороб.

Також планують запустити після реконструкції хіміотерапевтичне відділення обласного онкодиспансеру. Як зазначали в прес-службі ПОДА, у відділенні розмістять дві палати на 4 місця, одну на 5 та чотири одномісних палати, облаштують окремий блок інтенсивної терапії. Крім того, передбачена цілодобова система моніторингу стану пацієнтів, що дозволить постійно контролювати стан хворих.

Додамо, з весни 8 медзакладів Полтави планують надавати безоплатні МРТ- та КТ-послуг.

Нагадаємо, ЗМІСТ простежив динаміку підписання декларацій із сімейними лікарями на Полтавщині.

Також, під час візиту до Полтави у грудні, в.о Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун зазначала, що МОЗ планує «полтавізувати» Україну.

Опублікована: 18 січня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація