60% жителів Полтавщини вже обрали свого лікаря без прив’язки до прописки

Автор: Анна Аксюк, 7 листопада, 20:12

Фото: 60% жителів Полтавщини вже обрали свого лікаря без прив’язки до прописки (Джерело - old.zt-rada.gov.ua)


Угоди підписали з 832 лікарями Полтавщини, у 46 медичних закладах, які є у реєстрі. Декларації укладали із сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами.

Таку інформацію повідомила в.о. головного лікаря Полтавського обласного Центру здоров'я Ніна Дурдикулієва.

Підписати декларацію можна з лікарем не лише з комунальних закладів, але й з приватних. Серед останніх у Полтаві підключилися до системи e-Health і підписати договір з Національною службою здоров'я для фінансування такі приватні заклади: Сімейна клініка на Європейскiй, ООО Медичний центр здоров`я і реанімації «100 відсотків життя», ООО "Медичний центр «Мій лікар».

В цілому по Україні більше 50% громадян скористалась можливістю обрати лікаря, без прив’язки до місця проживання чи прописки, що складає більше 21 мільйона людей.

Зокрема, серед закладів, що приєднались до реформи, 538 – комунальні, 47 – приватних, 38 лікарів-ФОП. Держава платить за кожного пацієнта за однаковими тарифами, незалежно від того, де працює його лікар. Відтепер  з’явились можливості записатись на прийом до лікаря онлайн чи телефоном, отримати консультацію свого лікаря телефоном, здати базові аналізи безпосередньо в закладі.

Декларація, яку ви підписуєте зі своїм сімейним лікарем або терапевтом – безстрокова. Вона діє доти, доки ви не вирішите укласти декларацію з іншим лікарем. Для дитини декларація з педіатром діє до 18 років. Потім потрібно обрати сімейного лікаря або терапевта.

Лікар може відмовити у підписанні угоди лише у випадку, коли у нього вже максимальна кількість пацієнтів. Рекомендована цифра для обслуговування сімейним лікарем максимум 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900.

Опублікована: 7 листопада 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація