Аби справитися з транспортним колапсом у Полтаві автовласники підвозять людей до роботи

Автор: Аліса Куценко, 7 грудня, 10:06

Фото: Водій-доброволець Сергій Чепіжний


Ініціативу #Підвезу, що стала відповіддю перевізникам на неспроможність влади врегулювати питання вартості проїзду, запропонував полтавець Андрій Колодочка.

Він закликав усіх, хто має авто, роздрукувати відповідний напис на аркуші, прикріпити його на лобове скло та підбирати людей на зупинках. Відповідний пост він виклав у Facebook цього понеділка. Нагадаємо, саме 3 грудня на апаратній нараді кілька водіїd заявили, що перевізники влаштують бойкот через небажання влади встановити тариф за проїзд 8 гривень.

Його одразу підтримали друзі з фейсбуку – Віктор Прохар і Сергій Чепіжний, потім до них приєдналася і власниця «Місцевої кав’ярні» Катерина Бабіч.

ЗМІСТ розпитав небайдужих, які безкоштовно підвозять полтавців до роботи, чим запам’яталися ці кілька днів.

Ініціатор акції, підприємець Андрій Колодочка розповів, що хоча виїжджає не дуже часто, люди реагують на пропозицію підвести позитивно. Він підвіз із десяток людей, і відмічає, що всі вони дуже дякували та навіть пропонували гроші:

«Навіть залишали! Звісно, я всім пояснюю що це безкоштовно, і поки їдемо, пояснюю, чому це я роблю».

Ініціатор акції - Андрій Колодочка

Тепер, коли він їде по місту, ретельно вдивляється в лобове скло проїжджих машин – щоб побачити, чи підтримали акцію масово.

Ще один водій-доброволець – поліцейський Сергій Чепіжний. Він приєднався до ініціативи з вівторка, але підвозити людей почав ще задовго до транспортного колапсу:

«Бувало, під’їжджав до зупинки і пропонував – кому до «Богдана», давайте підвезу. Люди з недовірою дивилися і не розуміли, що, власне, відбувається».

Його першими пасажирами в рамках ініціативи #Підвезу стали двоє літніх людей:

«Звернув увагу, що молоді люди реагують з більшою довірою – мабуть, читали десь в «фейсбуці». А от люди старшого віку більш насторожені».

Каже, що гроші пропонували, але він відмовлявся. А от підвозити полтавців готовий, що й робить не тільки зранку в години пік, а й вдень, коли їде по місту.

Ще один водій-волонтер – Віктор Прохар, який також виїхав із відповідним написом на лобовому склі цього вівторка.

Віктор Прохар з пасажирами

«Якщо я можу зробити добро, чому б ні?» – вважає полтавець.

Щодня близько 8-ї ранку він вирушає з маленькою донькою від зупинки «Лялі Убийвовк» у напрямку до школи №6. Пасажирів підбирає на зупинках «Панаса Мирного» та «Лікарня». За його спостереженнями, найактивніше реагують люди поважного віку:

«Мабуть, бачили по телевізору або читали. Я був здивований, але не дуже довіряють молоді люди».

Йому також пропонували гроші за проїзд, але він відмовлявся – каже, не для того вирішив допомагати.

Власниця «Місцевої кав'ярні» Катерина Бабіч вирішила, що зараз не на часі розбиратися, хто правий – перевізники чи влада. На її думку, потрібно просто допомогти людям, які живуть з тобою в цьому місті. Вона розповіла, що свого часу жила на Садах, і добре пам’ятає, що звідти складно виїхати без всякого транспортного колапсу.

Аби справитися з транспортним колапсом у Полтаві автовласники підвозять людей до роботи

«Хто стоїть на зупинках? Трудяжки, які їдуть на роботу. Я спеціально спостерігала, як мало маршруток їдуть в напрямках Розсошенців чи Огнівки. Тому теж підвожу людей».

Її маршрут «з вітерцем» пролягає з Рибців через усе місто дитячого садочку на Подолі, а потім до центру – в улюблену кав'ярню. Вона розповіла, що перші два дні не бачила ажіотажу, а от у четвер ситуація змінилася:

«Мабуть, люди зрозуміли, що це не ігри, і тому одразу погоджуються поїхати. У перший день я підвезла бабунічку, а в четвер ми їхали в моїй маленькій машині вчотирьох», – сміючись, розповідає вона.

Тепер акція «#Підвезу» – її улюблена, бо з самого ранку дарує купу гарних емоцій. Вона сміється, коли пригадує, як сперечалася з пасажирами за кошти, які ті намагалися їй залишити, або як її 3-річний син тричі вітався – просто тому, що дитині хотілося.

Додамо, що подібну ініціативу – «Підвези» намагалася започаткувати СПУ 14 листопада. Тоді на сайті партії зазначили, що подібна ідея – це альтернатива громадському транспорту.

Схожі ініціативи у листопаді запрацювали в Тернополі та Черкасах.

Опублікована: 7 грудня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація