Аеропорт «Полтава» планує придбати машину для протиожеледної обробки літаків – рейсів досі немає

Автор: Ксенія Омельченко, 4 жовтня, 10:58

Фото: Аеропорт «Полтава» планує придбати машину для протиожеледної обробки літаків – рейсів досі немає (фото - http://nikvesti.com)


Комунальне підприємство «Аеропорт-Полтава» оголосило закупівлю деайсера – машини для протиожеледної обробки повітряних суден.

Про це стало відомо з порталу публічних закупівель «Рrozorro». Очікувана вартість машини – 8 млн грн.

Зазначимо, що проведення протиожеледної обробки повітряних суден є критично важливим на землі під час заморозків й опадів.

Лід, сніг, паморозь, ожеледь та інші погодні явища деформують контролюючі поверхні, протидіючи сталим потокам повітря, зменшують здатність крила створювати підіймальну силу та збільшують пробіг.

Потенційно це може призвести до авіакатастрофи. Великі фрагменти льоду відшаровуються під час польоту, потрапляють у двигун чи вдаряються об пропелери, спричиняючи їх відмову.

Та варто зазначити, що з Полтави поки що літаки не літають. За словами представників авіакомпанії «SkyUp», причина «провалів» у рейсах пов'язана з незадовільним станом злітної смуги і недостатньою завантаженістю на рейсах.

Тож, ймовірно, машину за бюджетні 8 млн грн купують, щоб обробляти приватні повітряні судна приватного акціонерного товариства «Авіакомпанія «Українські вертольоти». Наразі це єдиний постійний користувач аеропорту.

Опублікована: 4 жовтня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація