WzEWGjAIMH5cyhk4

Комунальне підприємство «Аеропорт-Полтава» оголосило закупівлю деайсера – машини для протиожеледної обробки повітряних суден.

Про це стало відомо з порталу публічних закупівель «Рrozorro». Очікувана вартість машини – 8 млн грн.

Зазначимо, що проведення протиожеледної обробки повітряних суден є критично важливим на землі під час заморозків й опадів.

Лід, сніг, паморозь, ожеледь та інші погодні явища деформують контролюючі поверхні, протидіючи сталим потокам повітря, зменшують здатність крила створювати підіймальну силу та збільшують пробіг.

Потенційно це може призвести до авіакатастрофи. Великі фрагменти льоду відшаровуються під час польоту, потрапляють у двигун чи вдаряються об пропелери, спричиняючи їх відмову.

Та варто зазначити, що з Полтави поки що літаки не літають. За словами представників авіакомпанії «SkyUp», причина «провалів» у рейсах пов'язана з незадовільним станом злітної смуги і недостатньою завантаженістю на рейсах.

Тож, ймовірно, машину за бюджетні 8 млн грн купують, щоб обробляти приватні повітряні судна приватного акціонерного товариства «Авіакомпанія «Українські вертольоти». Наразі це єдиний постійний користувач аеропорту.

Loading...