Аеропорт «Полтава»: що потрібно зробити для запуску першого міжнародного рейсу

Автор: Наталія Норіцина, 28 грудня, 09:32

Фото: У Полтаві обговорили проблеми місцевого аеропорту


Наразі не існує глобальних проблем, які б завадили провести перший виліт з полтавського аеропорту. Такого висновку дійшли учасники наради щодо розвитку комунального підприємства «Аеропорт-Полтава».

27 грудня в аеропорту «Полтава» відбулася нарада за участю першого заступника голови Полтавської ОДА Андрія Пісоцького. Участь у зустрічі взяли представники всіх галузей, з якими пов’язана робота аеропорту: прикордонної та митної служби, Держпродспоживслужби, Департаменту екології, поліції та навіть Управління культури.

«Сьогодні ми зібралися для того, щоб вирішити, що потрібно зробити для того, щоб запланований рейс полетів на Анталію. Скільки часу ми вже про це говоримо. Кожного року Полтавська обласна рада каже: “Коли ми вже щось зробимо в нашому аеропорту? Чи він полетить чи не полетить? Яка в нього перспектива? І все таке інше».

Присутні обговорили технічні питання та проблеми, які варто вирішити до 2 травня. Саме на цю дату заплановано перший рейс Полтава-Анталія.

В. о. начальника Полтавської митниці ДФС Валерій Остапчук наголосив, що є певні вимоги щодо облаштування аеропортів. Зокрема, потрібно побудувати термінал площе 1200 м кв. Перший заступник начальника Харківсього прикордонного загону Барбашов Костянтин запропонував створити робочу групу по визначенню кількості для розміщення працівників прикордонної та митної служби та для службових собак. Начальник Держпродспоживслужби в Полтавській Області Геннадій Пікуль зосередив увагу на дотриманні санітарно-гігієнічних норм.

Учасники наради обговорили технічні питання

Керівник аеропорту Олексій Дунай зазначив, що вони з колегами готові та вже навіть почали працювати в напрямку розвитку аеропорту, однак за невеликий проміжок часу їм не вдасться максимально реалізувати всі побажання щодо його роботи. Тому чоловік попросив дозволу на підготовку за спрощеною системою, тобто забезпечення лише мінімально необхідних для роботи аеропорту умов.

«Усе підготовити за такий короткий термін неможливо. Я прошу вас звернути увагу на спрощену процедуру. Спрощена процедура передбачає впровадження деяких методів не в повному обсязі. Так починали роботу аеропорти у Вінниці, Чернівцях. А ми працюватимемо над тим, щоб забезпечити усе необхідне».

Наприклад, Олексій Дунай зазначив, що поки немає необхідності створювати duty free в полтавському аеропорту. Достатньо буде облаштувати виїзні пункти харчування.

Також для здійснення перельотів потрібно провести роботи по реконструкції аеровокзалу, злітно-посадкової смуги та закупити деяку техніку, наприклад, аеродромний пожежний автомобіль. Загалом на капітальний ремонт потрібно витратити близько 130 млн грн. Влада області готова виділити на роботи близько 8 млн грн, а також планує звернутися до Кабінету міністрів, щоб отримати фінансування з державного бюджету.

Наразі аеропорт потребує капітального ремонту

У ході обговорення учасники зустрічі дійшли висновку, що всі питання, які наразі існують, є суто технічними і їх можна врегулювати власними силами. Жодних глобальних проблем, які б унеможливили запланований виліт, немає. Згідно з планом, з травня 2018 року з аеропорту «Полтава» здійснюватиметься по одному рейсу на тиждень, а з червня до жовтня – по два, щосереди та щосуботи. Також аеропорт прийматиме і чартерні рейси.

Наступна зустріч відбудеться 4 січня. Це буде засідання робочої групи, на якій експерти обговорять усі технічні питання, пов’язані з функціонуванням аеропорту.

До речі, минулого тижня Кабмін надав аеропорту «Полтава» статусу міжнародного. До цього він виконував чартерні рейси та польоти по застосуванні авіації в господарстві.

Опублікована: 28 грудня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація